Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 31-10-2004
:: Розвиток подій біля ЦВК в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Сценарій влади.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099190181.html

З конфіденційних джерел стало відомо про те, що у МВС відпрацьовано і затверджено план дій спецпідрозділів МВС в добу 1-го туру виборів Президента України, який почав реалізовуватися з 26 жовтня 2004 року. У цей день на полігоні села Старе Бориспільського району Київської області було проведено останні тренування особового складу спецназу, розташованого в Київському регіоні.

Вся подальша підготовча робота в цьому напрямі буде здійснюватися за усними наказами в телефонному режимі без будь-яких письмових розпоряджень з МВС.

Так, у столиці та області розташовано близько 2500 “бійців” особового складу спецназу МВС. Продовжується перебазування інших підрозділів внутрішніх військ МВС (“Беркут”, “Сокіл”, “Грифон”, “Титан”, “Барс” тощо), які мають на меті довести їх чисельність у регіоні на ранок 31.10.04 до 14.000 військовослужбовців, а на вечір 1 листопада – понад 17 000.

Основними місцями дислокації обрані бази та літні табори МВС в районах сіл: Нові Петрівці Вишгородського району, Старе Бориспільського району, військова частина на околиці міста Бориспіль та база на 19-му кілометрі Житомирської траси.

На територію військової частини №3001, яка розташована поблизу площі Л.Українки (біля Держкоммайна) в ніч на 27 жовтня було передислоковано 20 БТР-ів та до 10 водометних машин. Декілька додаткових водометів до 31.10.04 також заплановано перегнати з міста Прилуки Чернігівської області до Києва. Уся техніка буде задіяна в ніч виборів у разі масового пікетування ЦВК.

Особовий склад спецназу також буде зосереджено на території вказаної військової частини та по вулиці Старонаводницькій.

Згідно затвердженого плану, невелика частина спец підрозділів МВС буде розташована у дворі ЦВК (з тильної сторони будинку – до 1000 військовослужбовців), по всіх кутах огородженої території будуть встановлені 4 водометні установки.

З зовнішньої сторони побудованого перед ЦВК паркану будуть виставлені ланцюгом звичайні постові з числа співробітників ГУ МВС у м. Києві. Якраз на них сплановано здійснити напади декількох груп провокаторів з натовпу пікетувальників та зав’язати так звані бійки з “кровопусканням”.

Ініціювання масових заворушень має здійснити група, створена з курсантів Академії МВС та криміналітету загальною чисельністю до 600 осіб. Ці події мають стати сигналом для масованого задіяння спецпідрозділів та спецтехніки МВС, які півколом охоплять площу. Зі сторони ЦВК наступ планується здійснювати по вул. Кутузова, з території ЦВК та проміж будинків “Царського села”. З протилежної сторони - по вул. І. Кудрі, провулку від Держкоммайна і від університету Культури. Звідси ж висунеться спецтехніка. Одночасно буде використовуватись спецзброя, газ “Кобра 1С” та пейнтбольні засоби, що стріляють фарбою.

Таким чином, натовп буде «розбитий» на декілька секторів, де відбуватиметься побиття пікетувальників, після чого його мають “погнати” по бульвару Л. Українки до центру міста. Напрям вибраний спеціально з метою створення “картинки” для ЗМІ, при цьому можливі дії щодо побиття та вандалізму на бульварі будівель, магазинів тощо, а також для створення якнайбільшого ефекту залякування киян та гостей міста.

В житлових будинках навколо площі Л. Українки, в орендованих квартирах, декілька груп кіно-фотодокументування будуть детально фіксувати весь розвиток подій. Також передбачена можливість задіяння снайперів.

Події мають завершитись масовими затриманнями і арештами пікетувальників (в першу чергу вражених газом та “помічених” фарбою), як під час руху цього натовпу, так і далі вночі по усьому Києву.

Окрім “залякування” народу, нав’язуванні виборцям екстремістського та терористичного іміджу В.Ющенка та його команди як екстремістів та терористів, схилення їх до голосування за провладного кандидата, відмови від масових акцій у другому турі, ці провокаційні силові дії міліції у разі потреби можуть розглядатися як один з приводів для відміни виборів взагалі.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099190181.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua