Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 31-10-2004
:: Звернення представників української діаспори

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099204970.html

Звернення представників української діаспори до президента України Леоніда Кучми та діючого вищого керівництва України

Ми, представники української діаспори, глибоко стурбовані найнедавнішими подіями в Україні, що свідчать про посилення терору та свавілля влади в переддень президентських виборів 31 жовтня цього року. Будучи українцями, що проживають у демократичних країнах, вважаємо своїм святим обов’язком стати на захист людських прав і свобод наших побратимів на батьківщині, на захист демократії в Україні!

Незважаючи на Ваші запевнення, п. Кучмо, та підконтрольного Вам вищого керівництва, у намірах проведення чесних виборів, саме вони, незаконно використовуючи силові структури чинять розправу над мирним населенням, яке активізується в період вирішальної для України виборчої кампанії. Ми є свідками грубих порушень людських, не кажучи вже конституційних, прав громадян України. Саме провладні силові структури, нехтуючи своїм обов»язком захищати мирне населення та права громадян свавільно чинять масові репресії щодо активістів мирних громадських організацій, що пропогують демократичні принципи та чесні вибори (ПОРА), виключають із вузів та переслідують лідерів студентських рухів та громадсько-активну молодь. Події 23 жовтня перед ЦВК, де мирні громадяни постраждали від бандитських нападів переодягнених працівників міліції та спецрозділів стали вершиною цинізму агонізуючої влади, що змушує нас волати «Схаменіться!»

Відповідальність за це свавілля та можливі провокації безпосередньо в день виборів покладатиметься на чинного президента та підконтрольних йому керівників силових структур, незважаючи на цинічні звинувачення на адресу опозиції. Тому звертаємося до вас, панове, із наступними вимогами:

- негайно припинити репресії та провокації проти мирного населення з незаконним використанням силових методів та провокацій.

- забезпечити проведення чесних та справедливих президентських виборів та мирної передачі влади законно обраному президентові.

- припинити безпідставні звинувачення за масові безпорядки на адресу опозиції та залякування мирного населення можливим кровопролиттям у день виборів.

Цим Ви, п. Кучмо, виконаєте свої функції гаранта Конституції.

Ні диктатурі! Ні терору! Ні свавіллю!

Якщо ж наші вимоги будуть проігноровані, ми, українці діаспори, закликатимемо уряди наших держав вжити ефективних та рішучих заходів згідно міжнародних правових норм щодо відповідальних за терор.

Авторитаризму і диктаторам нема місця в демократичному світі!

Громадський комітет виборців, Торонто, Канада
Українське Народне Об”єднання (УНО) Торонто-Захід, Канада
Ініціативна група виборців Едмонтону, Канада
(збір підписів продовжується)

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099204970.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua