Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 31-10-2004
ДАЙДЖЕСТ на 14:00: Правовий самозахист ющан і проколи янучар

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099224427.html

На цей час проголосувало від 35 до 50 відсотків українців, які мають право голосу.

Вражає готовність виборців захищати свої права – вони відбирають ручки із чорнилом, яке зникає, самі припиняють “каруселі” (коли виборцю дається вже заповнений бюлетень, а його чистий забирається).

В Сумах і Маріуполі журналістам перешкоджають працювати на дільницях (в Сумі вже розбита одна телекамера). Найбільшу активність у захисті своїх прав у Сумах теж виявляють виборці – представники коаліції “Сила народу” поки що чомусь не втручають в ситуацію.

Спостерігаються проколи в роботі янучар. Навіть на вотчині Януковича – Донбасі – є перебої в роботі виборчих комісій. До списків на одній із дільниць Будьоннівського району Донецька не включено ціле селище, а в Красном Лучі на Луганщині ТВК №109 не може зібрати кворуму.

Не вдалося владі і привезти ту кількість людей зі Сходу на Захід і Центр України, яку вони збиралися. Осіб, доставлених спецрейсами зі східних регіонів у центральні і західні, виявилося менше, ніж заплановано. Наприклад, до Львова насильно зібрані працівники індустріальних гігантів прибули лише на автобусах, в інші міста замість кількох потягів прибуло лише про одному.

Абсолютна більшість работяг не готова і не хоче брати участь у провокаціях. Трудівники Донбасу з нами!

Те ж саме – зі студентами. Чернігівські студенти, яких обманом вивезли і силою утримують у піонерських таборах під Києвом, відмовляються виконувати команди організаторів цієї афери. Молоді люди почали вимагати, щоб їм надали автобуси для повернення в Чернігів. Після двох годин жорстких розмов групі чернігівців все ж таки надали один автобус, на якому вдалося лише 53 особам поїхати додому, хоча бажаючих лишилось ще кілька сотень. Зараз ці люди всупереч своєї волі залишаються у лісі на території табору – їхньою долею займаються батьки студентів і чернігівські правозахисники.

За наявною інформацією від прихильників “Майдану” серед членів ДВК, на деякі дільниці передали записки від владних “координаторів” – ті отримали гроші для підкупу непровладних членів ДВК, а також інструкцію під будь-якими приводами вивести до вечора з комісій представників Бродського, Грабаря і Ющенка. Після цього на кількох дільницях були зроблені “перерви на нараду” – відповідно, люди по півгодини не могли проголосувати.

Зате основні політичні фігури України проголосували всі. Ющенко і Мороз голосували за себе. На питання, чи буде революція, Ющенко відповів, що "сьогодні можна перемогти і без революцій". Янукович сказав, що перед другим туром проведе переговори з Морозом і Симоненком. Мороз засудив провокації, які готуються біля ЦВК, і повідомив про вже зібрані факти фальсифікації виборів. Симоненко, як і Янукович, ухилився від прямої відповіді, за кого він голосував – обидва проголосували “за майбутнє”. Литвин сказав, що в другому турі він проголосує за того ж, за кого голосував зараз, і засудив дії силовиків, які “провокують безпорядки в державі”. Кучма сказав, що поставив галочку “в кінці списку”, але не вточнив, за кого – Ю чи Я (кандидати в бюлетені розташовані за абеткою).

І настанок - Харківська та Донецька область прийняли рішення ігнорувати описки в прізвищах і видавати бюлетні тим, в кого спотворене написання прізвища. Це повідомляється виборцям на дільницях Харкова.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099224427.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua