Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 31-10-2004
ДНІПРОПЕТРОВЩИНА: Порушення є, але штаб реагує
регіональний штаб Ющенка

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099235439.html

О 8-00, за повідомленням міських і районних штабів, голосування розпочалось на 1741 виборчій дільниці, за виключенням в/д №13 ТВО №26, де голова комісії не перевів стрілки годинника і проспав.

У ході голосування офіційні спостерігачі від кандидата на посаду Президента України В.А.Ющенка та інших опозиційних кандидатів надсилають до штабу повідомлення про численні порушення Закону „Про вибори Президента України”. Регіональний штаб вживає заходів щодо недопущення порушень чинного законодавства.

Зокрема, на в\д №13 ТВО № 29 зафіксовані додатково 1292 особи, а на в/д 35 цього ж округу завдяки своєчасному втручанню офіційного спостерігача та регіонального штабу 30 жовтня виключено із списків виборців 724 „мертві душі”. У цьому ж окрузі в лікарні №4 дописані 120 виборців, а в лікарні №2 – 400 осіб. З цього приводу складені акти про порушення, які направлені до ТВК.

Внаслідок недбало складених списків на виборчих дільницях близько 300 осіб-жителів міста Дніпропетровська прийшли з обуренням до ТВО №28 вимагаючи забезпечити їх конституційне право голосу.

На в/д 22 ТВО № 34 у селищі Новомиколаївка попереджена спроба влаштувати „карусельний” спосіб голосування. Крім того, у завірений печаткою список для голосування на виїзді, розрахований на 150 осіб, внесено всього 54 прізвища виборців і залишене вільне місце для можливого дописання ще 96 прізвищ. З приводу цих порушень складений відповідний акт у присутності міжнародних спостерігачів.

У Криничанському районі на виборчій дільниці №59 (с.Новоселівка) до списків виборців внесено 385 осіб. У той же час дільнична комісія отримала 896 бюлетенів, тобто майже на 500 більше, ніж потрібно. Про зазначене порушення складений відповідний акт, направлена скарга до територіальної виборчої комісії №40.

Головою в/д №13 ТВО№ 24 (м.Дніпропетровськ) не допускається на виборчу дільницю кореспондент газети „Україна молода” Д.А.Гірник. Працівники правоохоронних органів вчинили спробу його обшукати.

На в/д №80 ТВО №33 (м.Кривий Ріг) працівники правоохоронних органів намагались не допустити офіційних спостерігачів. Завдяки оперативному втручанню міського і районного виборчих штабів о 8-00 вони все ж були допущені до приміщення дільниці.

На великій кількості виборчих дільниць ТВО №31-33 приміщення не відповідають вимогам Закону „Про вибори Президента України”, а в ТВО №31 на в/д 42 голова виборчої комісії не дозволяв офіційним спостерігачам знаходитись поруч з виборчими скриньками. На цю дільницю додатково направлені спостерігачі з Тернопільської області. На в/д №70 цього ж округу зафіксоване порушення, коли одна людина отримала три бюлетені за 3-х чоловік, про що також складено відповідний акт.

У ТВО №28 (м.Дніпропетровськ) вранці 31 жовтня було прийняте рішення, яке не було пред”явлене довіреній особі, на його вимогу, про внесення до списків виборців додатково 130 осіб за поданням обласного діагностичного центру. За дорученням виборчого штабу, офіційні спостерігачі розпочали перевірку місць реєстрації цих виборців.

У Кривому Розі в день виборів 31 жовтня провокатори від влади розклеювали агітаційні матеріали на підтримку В.А.Ющенка. Завдяки своєчасному реагуванню міського виборчого штабу провокації припинені.

Регіональний і місцеві штаби оперативно реагують і вживають конкретні та дієві заходи щодо запобігання та усунення порушень виборчого законодавства.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099235439.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua