Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 01-11-2004
ДАЙДЖЕСТ-МАРАФОН: :20:00-23:00

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099265997.html

З 20.00 почалася неймовірна спека: почали надходити результати екзит-пол – з різних джерел різні. Сторони визнають: президентська кампанія – нечесна, невільна, але конкурентна (правда, вони це роблять з різними цілями).

За останніми данними:
„Социс” Ющенко – трохи більше 30%, Янукович – 38,0%. Український екзит-пол: Ющенко 43%, Янукович 39%, Паралельний підрахунок зі штата Ющенка: Ющенко 53,7%, Янукович 26,47%. Більш чітка картина має постати на 2 годину ночі.

Інфопростір, здається, набув нової властивості: „точні” (читай, офіційні) цифри з боку протилежних сторін сторюються з власної віри в перемогу, натомість говорити починають факти і події сьогоднішнього дня і кількох місяців до нього. Факти вимагають фіксації якомога більшою кількістю людей. На Maidani з’явився заклик виборців до своїх дільниць з метою контролю подій на них і інформування про ФАКТИ.

Явка виборців 75,4%

Підрахунок голосів іде повільно, на деяких дільницях він не розпочався навіть о десятій вечора. Штаб Віктора Ющенка повідомляє про наказ, переданий губернаторам областей, про саботаж підрахунку результатів голосування: не підписувати протоколи і навіть знищувати їх оригінали. Дуже схоже на методи рідної влади, хоча, з іншого боку, істеричні попередження штабу ВАЮ вже набили оскомину. Це непрямо підтверджує інформація, що надходить з деяких виборчих дільниць у регіонах та в Києві, де в приміщення для підрахунку голосів мали доступ сторонні і, звичайно, не обійшлося без відключень світла (як, наприклад, у Львові, виборча дільниця № 128).

Взагалі більшість київських новин стосуються насамперед збільшення техніки й живої солдатсько-міліцейської сили в районі ЦВК і телевізійного центру та невеликих груп молодиків характерної зовнішності, які з’являються в різних районах столиці.

У Києві, за даними опитувань та першими результатами підрахунку голосів, як і можна було передбачити, впевнено перемагає Віктор Ющенко. За даними ЦВК, на тепер за Ющенка в столиці проголосували більше 50%, за Януковича – близько 15% (натомість в цілому по Україні Ківалов намалював Януковичу 60% і Ющенку тільки 9%).

Набагато ясніша ситуація з виборами за кордоном. За даними exit poll’ів, проведених на закордонних виборчих дільницях, Віктор Ющенко зібрав майже всі голоси виборців (окрім не зовсім перевірених даних з Росії, згідно з якими, як і планувалося, він є в аутсайді). Так, у Лондоні за Ющенка проголосували 92,7%, за Януковича - 4,8%. Решта кандидатів набрали менше одного відсотка. Всього проголосувало 877 чоловік (за даними www.ukrcenter.com).
Згідно з даними exit poll, проведеного активістами Союзу Українських студентів на всіх дільницях в Німеччині, Ющенко ортимав 73,8%, Янукович - 19,5%, Мороз - 1,2%.
У Японії, в Токіо, на дільниці №113, за Віктора Ющенка проголосувало 70% виборців, Віктор Янукович отримав 12%.
У Варшаві з 856 чоловік, які взяли участь у голосуванні, за Ющенка віддали свої голоси 763, за Янцуковича – 51.

А ще цей вечір визначається вереницею дивних, подекуди, чарівних подій. Києвом снували машини з піском, які у вечері почали посипати асфальт недалеко біля ЦВК(ніби-то сипали поверх розлитої солярки, а потім змітали мокрий, щоб таким чином її прибрати); на одній з дільниць під час підрахунку голосів вирішили усамітнитися міліціонери (членів комісії виставили геть) тощо. Звичайно, всьому цьому можна знайти пояснення. Головне, щоб ми разом потім не забули перевірити їх на „дурість”.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099265997.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua