Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 01-11-2004
:: ДАЙДЖЕСТ 3:00-8:00

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099325556.html

Дайджест 3:00-8:00

Надходження результатів
В ці години активно продовжували надходити результати голосування по окремих дільницях. На абсолютній більшості з них упевнено перемагав Ющенко, особливо чітко ця тенденція спостерігалася у Києві і Львові, де Ющенко отримував в 3, 5, 10 разів більше голосів, ніж кандидат від влади. Мабуть, саме це спричинило хвилю порушень і відвертого бандитизму. Так, у Кіровограді молоді люди, особи яких не встановлено, стріляли при підрахунку голосів на виборчій дільниці № 99. На 92, 93 дільницях, де лідерство за кількістю голосів утримував Ющенко, викрадено пакети із документацією по результатах голосування.

Порушення
За інформацією спостерігачів від кандидата в президенти Віктора Ющенка, близько 1-ої години на виборчій дільниці №91 виборчого округу №100 (все в тому ж Кіровограді) уже було підраховано голоси виборців, складено протоколи з підписами членів дільничої комісії, але не проштамповано.
У цей час один із працівників міліції, який перебував на території дільниці, відкрив вхідні двері і впустив шістьох чоловіків кримінальної зовнішності. Один із молодчиків зразу підійшов до заступника голови і почав з ним переговори. На питання спостерігачів, хто ці люди, заступник голови комісії відповів, що це довірені особи.
В той час спостерігач від Ющенка почав знімати незнайомців на відео, після чого вони стали виривати з рук камеру, схопили мішок з бюлетенями, вискочили у двір, сіли в машини і зники у невідомому напрямку.
Як з"ясувалося, з території виборчої дільниці зникли також глова комісії, його заступник та секретар. Разом з ними зникли печатки.
Подібні ситуації, а також масове залякування членів комісій, вимкнення світла на дільницях, інші порушення, траплялися по всій Україні. Тому не дивно, що до Майдану постійно надходили повідомлення про те, що члени комісії бояться підписувати протоколи. Були неодноразові повідомлення, що бюлетені з дільниць забирають невідомі люди і вивозять в невідомому напрямку.
Величезна кількість грубих порушень зафіксована вночі у Сумах. Так, член дільничної комісії №97 (в.о. 160) повідомив, що в Сумах твориться цілковитий бєспрєдєл. Тільки о 4-й ранку на дільницях завершили підрахунок голосів. При цьому голова комісії постійно саботувала роботу комісії. Коли протоколи повезли до ТВО, міліція завертала спостерігачів. Таким чином до територіальних комісій потрапили тільки голови комісій, зміст протоколів у яких попередньо переглянули міліціонери, повідомила близько 6-ї ранку гаряча лінія Громадянської ініціативи "Знаю!". У школі №10 бандити в масках погромили дільницю під час підрахунку голосів. Люди буди в шоці, бо офіційні дані свідчать про перевагу Януковича, а за більшістю дільниць реально переміг Ющенко.
Окружна виборча комісія була оточена бійцями ОМОНу, які відправляли звідти навіть голів комісій після того, як ті здадуть бюлетені.

Фальсифікований підрахунок
В той же час, продовжували надходити докази того, що так званий «офіційний» підрахунок голосів, який веде Центральна виборча комісія, є зфальсифікованим. Так, громадянська ініціатива «Знаю!» оголосила про те, що дані голосування на закордонних дільницях, які має „Знаю!”, категорично суперечать даним ЦВК. Згідно з копіями протоколів В. Ющенко має 61,5% голосів, В. Янукович – 31,1%. А на сайті ЦВК на той момент за кордоном перемагав Янукович.
Крім того, протягом ночі надходили дані альтернативного підрахунку голосів, який проводив штаб Віктора Ющенка, і за яким Ющенко стабільно випереджав кандидата від влади на 20%.
Влада була змушена відступати, і вже під ранок офіційні результати почали відображати чітку тенденцію до збільшення відсотку Ющенка і зниження відносної кількості виборців, які наче б то проголосували зя Януковича. Проте різниця між альтернативним і офіційним підрахунком так і залишилася величезною.

Народний контроль
Справжніми героями цієї ночі виявилися звичайні виборці, які чи то за закликом «Майдану» та інших опозиційних ЗМІ, чи то за власним переконанням, залишились чекати результатів виборів на своїх дільницях. Наприклад, дільниця № 66 (Київ): комісія відмовлялася вести підрахунок, поки туди не під’їхали група Maidan'у та виборці з цієї дільниці. Підрахунок на цій дільниці конролювали близько 200 виборців.
Перелякана влада вдалася до відкритих антизаконних заходів. В Сумах, на вул.Курській, поблизу виборчої дільниці, де кілька десятків людей очікували оприлюднення протоколу виборів, міліція і всіх без пояснень "запакувала" в автобус і відвезла в Ковпаківський райвідділ міста для дачі пояснень. Проте, не маючи жодних підстав для утримання цих людей, «правоохоронці» досить скоро змушені були їх відпустити.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099325556.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua