Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 01-11-2004
: ДАЙДЖЕСТ. 15:00 - 18:00

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099330060.html

15:00. На офіційному сайті ЦВК надовго (як потім з'ясувалося), повисли цифри: Янукович - 40.12%, Ющенко - 39.15%. Члени ЦВК дематеріалізуються, не інакше як у тяжких сумнівах, що ж робити зі спуртом Ющенка. Спритності рук не вистачає.

Починається час заяв політиків.

Спікер ВРУ В.Литвин заперечує можливість скликання позачергового засідання Ради з питання підсумків та наслідків виборів ("нема доцільності"), та можливість заслуховування завтра на черговому засіданні міністра дуже внутрішніх справ Кучмоїни Білоконя ("нема консенсусу серед фракцій"). Натомість Литвин виступає за ліквідацію (до другого туру) системи відкріпних посвідчень, на користь штампу у паспортах.
Два керівники виборчих кампаній роблять заяви.
О.Зінченко: "Ці вибори показали, що нам не треба виховувати цей народ, він сам виховає і себе, і свого президента". Зінченко також акцентує на ролі інтернету в цій кампанії. "Майдану" приємно.
С.Тігіпко: "якихось істотних речей, котрі б вплинули на хід виборів, ми сьогодні не можемо назвати". Еге ж, не може. При всій специфічності правової системи України, Кримінальний кодекс на сьогодні ніхто не скасовував.
Радник Ющенка Олег Рибачук інформує, що на засіданні ВРУ "Наша Україна" ініціюватиме відставку Януковича з посади голови уряду через численні зловживання тою посадою під час виборів.
Екс (вже) кандидат у Президенти Анатолій Кінах: "такої непрозорої і нечесної виборчої кампанії Україна ще не бачила". "Ми готові об'єднати зусилля з усіма, хто веде чесну боротьбу".
Міжнародні спостерігачі висловили розчарування перебігом голосування в неділю. Кореспондентка Бі-Бі-Сі в Києві називає заяву західних спостерігачів найгострішою за всю історію проведення виборів в Україні. Керівник делегації спостерігачів від ОБСЄ Брюс Джордж заявив, що за багатьма показниками українські вибори не відповідали європейським стандартам і в багатьох відношеннях ці вибори стали кроком назад порівняно з попередніми виборами. Разом з тим Голова делегації спостерігачів від Парламентської Асамблеї країн НАТО заявив, що український народ продемонстрував неочікувану активність у захисті свого громадянського права проголосувати під час виборів.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099330060.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua