Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 02-11-2004
Лариса Руденко: Колаптоїдний стан ЦВК
Повний варіант статті читайте на „Телекритика”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099412298.html

Процес оприлюднення даних голосування на президентських виборах – раптом завмер, наче за щось зашпортнувся. Ще до 13 години 1 листопада жвавенько, з інтервалом приблизно раз на півгодини, ЦВК сповіщала громадян про зміни у співвідношенні електоральних симпатій до учасників перегонів, а з 13-ої – ані пари з вуст. Хоча опрацьовано лише 94,26 відсотків виборців. Янукович – 40,12%, Ющенко – 39,15%. Що ж це за причина, через яку Центральну виборчу комісію раптом заскочив колапс?

Своє мовчання ЦВК пояснює дуже просто – ми, мовляв, і не зобов’язані негайно оприлюднювати всі результати виборів, за законом маємо право зробити це протягом десяти днів. І абсолютно мають рацію. Дивно лише, чому саме ці горезвісні 5,76% неможливо було обробити вчасно і оперативно, так як це було зроблено з набагато більшим масивом голосів – 94,24%. І оприлюднити попередні (безперечно – не остаточні результати), але – за результатами опрацювання ВСІХ голосів. Протягом десяти днів, передбачених законом для підбиття остаточних результатів, вони, ясна річ, ще мають уточнюватися, звірятися з протоколами ТВК тощо.

Чому ЦВК раптом закомизилася на цій вже малій дещиці голосів, зрозуміло. Причиною цьому є очевидна річ. За тенденцією зміни співвідношення голосів різко скорочувалася відстань між кандидатом від влади Віктором Януковичем, який досі лідирував, та кандидатом від опозиції Віктором Ющенком, та так загрозливо, що їхній відрив скоротився до 0,86%. За таких темпів скорочення постала реальна загроза, що лідери перегонів можуть помінятися місцями. І переломити ситуацію майже не лишалося шансів, оскільки більшість із необроблених протоколів – це протоколи київські та з західних областей України. Тож негайно треба було зупинити цей процес, аби зафіксувати бодай мінімальну (менше одного відсотка голосів), але ПЕРЕМОГУ в першому турі провладного кандидата Віктора Януковича. На чому, до речі, і не забарився наголосити вже 1 листопада голова передвиборчого штабу Януковича Сергій Тігіпко. Так і сказав – «результати першого туру свідчать про перемогу Віктора Януковича». М’яко кажучи, це є неточність, а не м’яко – відверта брехня. Як припускає політолог Володимир Полохало, це робиться задля того, щоб «моральна перевага лишилася за Януковичем». Про результати виборів ЗАГАЛОМ, доки не оброблені всі 100% бюлетенів, взагалі йтися не може. Навіть – про попередні.

Маємо ще одну маніпуляцію – психологічний вплив на виборця, намагання переконати його у здобутій перемозі, яка направду не є підтвердженою. Правда ж може бути зі знаком навпаки. Немає сумнівів, що ЦВК вже відомі результати по всіх 100% виборів. А не сповіщають їх нам, оскільки вони свідчать про перемогу Віктора Ющенка.

[...]

За добу після оприлюднення останніх даних, під тиском штабу Ющенка та Верховної Ради, ЦВК вийшла з колаптоїдного стану і видала на гора дані ще по 0,65% протоколів. Дані ці виявились не на користь Ющенка – його рейтинг впав до 38,88%, Януковича же навпаки зріс до 40,22 (розрив – 1,34%). Невдовзі, буквально за годину – дані ще за новою порцією – 0,61%. Цього разу трошки на користь Ющенка – розрив скоротився до 0,87%. Ці дані з’явились на авторитетних інтернет-сайтах, а також – Інтерфакс-Україна. Тобто фактично відновлено статус-кво станом на 1 листопада. А далі стали відбуватися зовсім дивні речі – на сайті ЦВК останні результати зникли, натомість намертво зафіксувалися попередні – за 94,89% протоколів. Мабуть, як більш привабливі для кандидата Януковича. Тепер вже коли не сама ЦВК, то принаймні її сайт – у колаптоїдному стані. Близько 16.30 в Інтернеті з’явилися нові дані – за результатами опрацювання 97,76% бюлетенів. Янукович – 39,88, Ющенко – 39,22. Але сайт ЦВК непохитно як стояв, так і стоїть на позначці 94,89%.

Лишилось трохи більше 2 відсотків. Видається, що буде зроблено все, щоб на призових місцях перегонів залишились ті ж самі персонажі.

Від М.-І.: тут наведено дещо скорочений варіант статті. Повну версію статті читайте на „Телекритиці”. Місце скорочення позначено як [...]

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099412298.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua