Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 03-11-2004
Файненшл таймс: Віктор Ющенко: революцію не придушиш
Бі-Бі-Сі

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099493441.html

Впливова "Файненшл Таймс" продовжує докладно аналізувати президентські вибори в Україні і у числі за середу вміщує статтю Віктора Ющенка, яку британська газета друкує під заголовком "Не дати придушити виборчу революцію України".


"Українці масово проголосували за зміни на президентських виборах, що відбулись в країні наприкінці тижня.
Попри побоювання з приводу урядового втручання у виборчий процес, виборці виявили рішучість, скориставшись їхніми конституційними правами у мирний і демократичний спосіб",- пише на початку статті Віктор Ющенко, який повідомляє далі про намір оскаржити результати виборів, які поставили його, лідера опозиції, на один рівень з Віктором Януковичем, чинним прем'єр-міністром і президентським кандидатом.

Як зазначає Віктор Ющенко, вже зараз представники уряду перебувають в шоковому стані, оскільки їхня людина не здобула перемоги вже в першому турі.

Вдруге за стільки ж років, пише провідник "Нашої України", виборці нагадали чинному режимові про його слабкі претензії на легітимність.

Віктор Ющенко в статті, що надрукована в "Файненшл Таймс", вважає, що ця ситуація була посилена критикою, висловленою в вівторок закордонними спостерігачами з приводу втручання уряду та упередженості засобів масової інформації під час голосування.

Відмову, висловлену багатьма виборцями на адресу чинного керівництва, ті, хто мають владу в Києві, мають розглядати як сигнал про те, що українці вимагають змін.

В статті Віктор Ющенко наголошує, що скарги міжнародних спостерігачів свідчать, що режим ніколи не збирався проводити вільні та чесні вибори, незважаючи на заяви Леоніда Кучми, президента, що складає свої повноваження, а також Віктора Януковича.

Віктор Ющенко нагадує, що ОБСЄ назвала вибори "кроком назад" в порівнянні з парламентськими виборами 2002 року, в той час як офіційні представники Сполучених Штатів, Німеччини та Європейського Союзу висловили серйозне занепокоєння.

Далі в статті йдеться про другий тур виборів.

Українські виборці мають знову повернутись на виборчі дільниці, цього разу на повторний тур 21 листопада. Громадяни постають перед чітким вибором: з одного боку, сильна опозиція, яка вимагає запровадження системи демократичних цінностей та економічних ініціатив для пришвидшення інтеґрації України в Європу.

З іншого - кандидат, який репрезентує чинний режим, який цінує автократію та капіталізм для вузького кола друзів більше, ніж свободу та верховенство закону.

На сторінках "Файненшл Таймс" Віктор Ющенко підкреслює, що зараз уряд має вирішити чи збирається він забезпечити вільне та чесне проведення другого туру виборів.

Ми не маємо допустити, наголошує пан Ющенко, залякування виборців та відкритого урядового втручання, які було помітно минулих вихідних міджнародним спостерігачам, і що найважливіше, мільйонам українців.

Ми збираємось, каже Віктор Ющенко, припинити фальсифікацію результатів та залякування, до яких вдавались в першому турі.

Провідник "Нашої Україні" веде далі: "Головні методи втручання передбачали використання підроблених списків виборців, які місцева адмінстарція надсилала на виборчі дільниці.
Опозиція мобілізувала мільйони людей, які звертались до судів для того, щоб заздалегідь виправити такі помилки.
На жаль, на це витрачалось багато часу та було дуже дорогим для багатьох людей. В той час як ми продовжуємо паралельний підрахунок голосів, за нашими оцінками мільйонам прихильників опозиції не дали можливості проголосувати в день виборів".

Віктор Ющенко також пише про другий метод, який можна було помітити на виборчих дільницях, куди надіслали майже півмільйона "бандитів", як він пише, для залякування членів виборчих комісій з використанням такої тактики, як погрозливі телефонні дзвінки або фізичне переслідування.

Віктор Ющенко також пише, що попри скарги ця тактика залишилась непоміченою правоохоронцями. Вона посилила, вважає опозиційний кандидат, атмосферу страху, яка поширилась на виборчих дільницях.

Однак, як твердиться в статті Віктора Ющенка: "Попри такі зусилля саботажу, ми переконані, що Центральна виборча комісія України буде змушена проголосити кандидата демократичної опозиції переможцем першого туру.
Опитування на виборчих дільницях і паралельний підрахунок голосів свідчать про те, що уряд спробував, але не зміг, одразу вкрасти вибори.
Ми пообіцяли, і вдались до мирних засобів для перевірки зловживань уряду на кожному етапі виборчого процесу. Наближаючись до повторного туру голосування таке викорстання демократичних прав продовжуватиметься."

В цьому полягає значення цих виборів в Україні, зазначає Віктор Ющенко. Він пише, що впродовж 14 років незалежності після розпаду Радянського Союзу країна була одержимою формальними виявами державності. Впродовж тривалого часу, зазначається в статті Віктора Ющенка, ми не помічали політичних та економічних недоліків нашого уряду.

Сьогодні, твердиться наприкінці статті, українці готові звернутись до суті їхньої молодої держави, яка вимагає вірності демократії та верховенства закону.

Під час голосування пізніше цього місяця йтиметься про те, чи піде Україна в напрямку Європи, або ж її буде відкинуто назад на невизначений час.

Минула неділя, підсумовує Віктор Ющенко у "Файненшл Таймс", показала, що українці, якщо вони мають вільні можливості, зроблять правильний вибір через виборчі урни.

Переклад статті Української служби Бі-Бі-Сі
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/pressreview/story/2004/11/041103_ft_yushchenko.shtml

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099493441.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua