Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 04-11-2004
Ольга: Шановним батькам ровесників братів Василенків. І не тільки

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099558853.html

Друзі, звертаю Вашу увагу на унікальну виховну можливість для наших дітей. Ясно, що діти читачів Майдану вже, мабуть, так чи інакше включені в помаранчевий процес, але, можливо, хтось з дорослих надто зайнятий дорослими справами, щоб адаптувати інформацію для менших чи спонукнути їх до практичних хай маленьких справ. А хтось, можливо, має менш активних родичів, знайомих, сусідів, які поки що й дітей своїх відповідно не спрямовують чи не дуже підтримують. Гратися в “Ю і Я” або грати в яєчка, носити щось оранжеве чи пити фанту – це одне, а от робити щось ефективніше, як робили це брати Василенки, – інше. Ось тут – такий чудовий потенціал для нашого виховного впливу на своїх та інших доступних нащадків.

Між нами кажучи, я їм страшенно по доброму заздрю. Що міг зробити середній київський дітлах років 20 тому? Піти заколядувати, потім “врізати” в музон шкільної дискотеки щось “круто націоналістичне”, як от Мареничів, а ще потім тишком почитати якусь антирадянщину? Про більш продвинутих в ті роки – не буду, хоч це було б дуже цікаво. Я і зараз – про самих звичайних батьків і дітей.

Не пропустіть такої класної можливості уроків “практичного суспільствознавства”! Не полінуйтеся не лише доступно пояснити дітям суть того, що відбувається, але й не бійтеся підказати їм законні, цивілізовані шляхи того, як вони можуть вплинути на процес (навіть молодші школярі можуть розклеювати й роздавати друковані агітки, очищувати свій мікрорайон від усякого бруду – наприклад, у місцях, які не є спеціально відведеними для оголошень, розмовляти з однолітками, з сусідами, тощо). Це того варто, і в першу чергу – для наших дітей! Це їм жити в такій чи іншій Україні! Не бійтеся за своїх дітей (як би чого не сталося), значно страшніше – змиритися зі впливом на них споживацької, примітивної, агресивної попсової антикультури. Не сподівайтеся лише на те, що Ваш чесний приклад, Ваше суто домашнє виховання вбереже їх від тиску цієї антикультури - на жаль, якби все було так просто... Допоможіть їм організуватися, підіть для першого разу з ними чи пошліть старшого підлітка. Хто самий сміливий – візьміть дітей з собою під дільниці ввечері 21-ого. Якщо, боячись за них, відгороджувати їх від подібних речей, то як потім переконувати, що громадянська позиція, любов до ближніх вимагає чесності, мужності, а колись і пожертви. Для чого дітей тоді взагалі ростити, бо ж які вони тоді виростуть?

Давайте будемо послідовними. Це старші можуть організуватися в „Порі” та подібних організаціях, а молодшим-середнім школярам мають допомогти батьки. Знаходьмо однодумців у своїх мікрорайонах, кооперуймо дітей (може, і через майданівський форум?). Які гарні можуть з’явитися нові друзі для них, та і для нас – не лише на ближчі три тижні, але й надалі – для змістовного спілкування, для достойної компанії нашим дітям!

Я нашу малу, сподіваюся, днями познайомлю з Василенками, ото буде тепер гарна команда!

ПРИЄДНУЙТЕСЬ!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099558853.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua