Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 04-11-2004
:: Типологія фальсифікації

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099561716.html

Метод: створення списку виборців з максимальною кількістю помилок, які б не дали права голосувати громадянам у регіонах, де підтримують опозицію.
Результат: приблизно 2-3% фальсифікації в округах, де проти цього активно боролися, 10-12% фальсифікації, де опір не був організований.
Засіб досягнення: Усні розпорядження про те, що «не треба брати списки виборців за 2002 рік, а створити нові на основі опитування мешканців працівниками жеків».
Неоплата праці працівникам жеків, які створювали списки виборців на основі власних даних.
Саботування окремими членами комісій роботи при створенні списків виборців. Методи саботування: затримка подачі документів з виправленнями, невчасний прихід на роботу, нерегулярний прихід на роботу, відмовам громадянам у їхніх законних правах, використання неофіційної інформації про тимчасову відсутність громадян (які перебувають за кордоном) для вилучення зі списку, вимагання членами дільничних комісій повної переробки уточнених списків, що неможливо, а отже викликає затримку у загальній підготовці документів, багатократне подання одних і тих же заяв від громадян, неподання окремих заяв від громадян, подання даних для виправлення з новими помилками у прізвищах громадян, залишання у списку виборців прізвищ громадян, які померли, невнесення у список виборців прізвищ громадян, які досягли дорослого віку, невідображення змін прізвищ громадян, відображення змін прізвищ з одночасним внесенням в них помилок.
Інструкція міністерства внутрішніх справ про заборону формування списків виборців за даними МВД у регіонах, , де підтримують опозицію.
Інструкція міністерства податкової про заборону формування списків виборців за даними податкової у регіонах, де підтримують опозицію.
Інструкція міністерства податкової про заборону формування списків виборців за даними податкової у регіонах, де підтримують опозицію.
2. Метод: створення повного і коректного сприску виборців на основі даних МВД відповідно до радянського досвіду організації виборів у регіонах, де підтримують владу, і де легко маніпулювати масовою свідомістю виборців.
Результат: базу для фальсифікації в розмірі 60-80% від загальної кількості громадян.
Засіб досягнення: інформаційні технології МВД, які походять з радянського тоталітаризму.

Метод: Візуальні маніпуляції на виборчому бюлетені.
Результат: Втрата 10% голосів через визнання бюлетенів недійсними в регіонах, де підтримували опозицію через постановку відмітки в голосування за кандидата не в тому місці, що потрібно.
Втрата 1.7% голосів через визнання бюлетенів недійсними в регіонах, де підтримували опозицію через помилкову постановку відмітки біля прізвище кандидата, передостаннього в списку, а не бажаного кандидата, третього з кінця.
Засіб досягнення: На виборчому бюлетені надруковано квадратик, в якому потрібно відмічати вибраного кандидата далеко від його прізвища. На попередніх виборах цей квадратик бува надрукований поряд з прізвищем. Так само було під час референдуму 1 Грудня 1991 року.
Оскільки в переважній більшості паперових та інформаційних систем відмітка про вибір ставиться поряд з позицією, справа від неї, тому інша постановки позначки потребує додаткової уваги, помилки при цьому однозначно приводять до втрат голосів, відданих за опозицію.
Передостаннім прізвищем у списку кандидатів внесено спеціально з цією метою помилок типу «передостання буква – передостаннє прізвище». За інерцією мислення виборці, що голосували за Ющенка, очікували, що його прізвище є передостаннє, тому мимоволі проголосували за Яковенка.
Метод опору: розголошення в агітаційних матеріалах, що номер кандидата від опозиції є передостаннім. Створення бюлетенів, в яких місце для позначки, надруковане поряд з прізвищем кандидата.

Метод: Бандитський тиск у момент заповнення бюлетеня.
Результат: Фальсифікування результатів виборів на 20-80% від складу виборців у регіонах, де громадяни не виявляють високої громадської активності.
Засіб досягнення: На виборчій дільниці були присутній особи бандитської зовнішності, куратори студентських груп, керівники підприємств, начальники державних установ, керівники медичних установ, командири військових частин, охоронці тюрем, медперсонал психіатричних лікарень, які погрожуючи убивством «по дорозі додому», звільненням з роботи, звільненням з навчання, зняттям стипендії, неуспішними оцінками й початком зламаної кар’єри, пересіданням при виплаті паю власникам розпайованого колгоспного майна, вимагали, часто, будучи присутнім в кабіні голосування, щоб відмітка про голосування була поставлена навпроти кандидата від влади. Не допускали, щоб виборець зайшов у кабіну, а заповнював бюлетень під наглядом, показував заповнений бюлетень для контролю (Сумський варіант).
Метод опору: Присутність у виборчих комісіях якомога більшої кількості представників від опозиції. Присутність під будинком виборчої дільниці громадян, що спостерігають за ходом виборів, чекають результатів.

Метод: Підкуп.
Результат: Втрата до 1% голосів у громадсько-активних регіонах. Втрата понад 1% голосів у громадсько-неактивних регіонах.
Засіб досягнення: Особи бандитської зовнішності і особи з виглядом підприємця при вході в будинок виборчої дільниці пропонували виплатити 100 гривень, пропонували частування алкогольними напоями за те, щоб виборець проголосував за кандидата від влади. В кабінах для голосування відбувався контроль, чи виборець, який погодився на підкуп, дотримав умови оборудки.
Метод опору: Присутність під будинком виборчої дільниці громадян, що спостерігають за ходом виборів. Присутність у виборчих комісіях якомога більшої кількості представників від опозиції. Наявність у громадян, які спостерігають, за тим, що відбувається навколо голосування, засобів зв’язку з «групою оперативного реагування», в яку мають входити особи з додатковими уповноваженнями – депутати, члени комісій, особи з досвідом рукопашних боїв, фізичного захисту. Необхідні також транспортні засоби для негайного прибуття зазначених осіб на місце підкупу і засоби виклику міліції.

Метод: Маніпуляція масовою свідомістю на тему грошових надходжень малозабезпечених громадян.
Результат: Втрата до 20% голосів у громадсько-неактивних регіонах. Втрата до 3% голосів у громадсько-активних регіонах.
Засіб досягнення: Виплата «добавки до пенсії» з одночасною тотальною ідеологічною маніпуляцією масовою свідомості з допомогою засобів масової інформації, паперових інформаційних матеріалів, агітаційної роботи дезінформованих працівників поштових служб, які розносять пенсії.
Кошти на «виплату» взято з державного бюджету, з власних коштів громадян з надвеликими доходами (олігархів), з наперед зібраних податкових надходжень за рахунок майбутніх місяців з підприємці з малим та середнім капіталом, з коштів кримінальних утворень.
Для масової маніпуляції свідомістю застосовано державне телебачення, контрольоване бандитською владою, комерційне телебачення, контрольоване приватними особами, що перебувають у змові з владою, державне і комерційне телебачення Росії, яка здійснює цім ідеологічну диверсію проти України, державне й комерційне радіомовлення, яке покриває Всю Україну.
Під час маніпуляції масовою свідомістю використано поширення несітинниїх даних та витончені засоби спеціального психіатричного впливу на свідомість сучасних пенсіонерів.
Метод опору: Економічна просвіта через ЗМІ щодо основ формування пенсій та становлення цін дешеві на товари першої необхідності. Спростування дезінформації. Пояснення майбутніх прогнозних негативних наслідків некомпетентного управління економікою.

Метод: Розбійницька зміна кількості бюлетенів, що потрапляють в підрахунок виборчих комісій (Мукачівський метод).
Результат: у кількох десятках виборчих дільниць сфальсифіковано результат голосування на 50-90%
Засіб досягнення: У приміщення виборчої дільниці за сприяння більшості членів дільничної комісії та міліціонерів, що мали б охороняти дільницю, вриваються бандити і вкидають принесені ними бюлетені, захоплюють бюлетені, вкинуті у скриньки виборцями, захоплюють інші документи, б’ють, захоплюють а заложники людей, громлять майно.
Метод опору: Створення неозброєних ополчень та їх розміщення поблизу дільниць. У разі конституційного переходу армії на бік народу – призив резервістів та їх розміщення поблизу дільниць під час голосування. Мобілізована ополченці мають виконувати задачі силового не збройного захисту дільниць.

Метод: Тотальна дезінформація громадян та їх психічна обробка через засоби масової пропаганди (модифікований метод Гебельса).
Результат: В результаті психіатричних навіювань втрачено у громадсько-неактивних регіонах 60-90 % голосів, у громадсько-активних районах втрачено 0.2 % голосів.
Засіб досягнення: Передача засобами масової інформації повідомлень, які препаровані на основі спец-психіатричної засобів масової маніпуляції свідомістю, Повна неучасть законодавчої гілки влади у тому, щоб перепинити психіатричну маніпуляцію свідомістю через ЗМІ, фінансовані державою, через комерційні ЗМІ. Провокації засланих у структури опозиції диверсантів як подання «інформаційних приводів» для маніпуляції масовою свідомістю. Скоординоване и заздалегідь заплановане виконання окремих дій щодо маніпуляції масовою свідомістю «технічними» кандидатами у президенти, владою, «владними посадовими особами», маріонетковими партіями й маріонетковими екстремістськими рухати та контрольованими владою засобами масової дезінформації. Ефектні заяви штабістів щодо на зразок «на свято народовладдя з гранатою» та формування на цій основі хвиль маніпуляції масовою свідомістю. Скоординована участь в маніпуляції масовою свідомістю російського телебачення. Участь у інформаційних маніпуляціях підкуплених співробітників західних інформагентств, інших установ Західної Європи.
Метод опору: Тут треба починати дородового періоду громадянина, навіть з до зачаткового. В майбутньому необхідно створити законодавчий кодекс, в якому заборонити маніпуляцію масовою свідомістю та інформаційні убивства. Зараз необхідно перепинити маніпуляцію масовою свідомістю на державному телебаченні.


Метод: Залякування (модифікований метод Сталіна).
Результат: Знижено активність виборців, знижено активність під час контролю за виборами. В порівнянні з референдумом 1991 року – втрачено 10-16% голосів.
Засіб досягнення: Повідомлення через ЗМІ зі сторони вищих посадових осіб, керівників МВД і спецслужб про «наявні засоби забезпечення законності» підчас виборів. Демонстрування військової техніки, загонів спецназу, провокацій маріонеткових екстремістських організацій у ЗМІ. Застосування риторики сталінських часів при маніпуляції масовою свідомістю. Потрактування архетипів сталінського «правопорядку» в термінах «боротьби з тероризмом». Підкидання «вибухових пристроїв» активістам правозахисного руху і роздування на цій основі гучних показових справ у боротьбі проти «тероризму»-«порушення спокою».
Метод опору: Поширення анекдотів про владу та її методи. Правозахисний рух.

Метод: фальсифікація кожного доступного для цього бюлетеня.
Результат: У громадсько-активних регіонах сфальсифіковано 10-12 % голосів. У громадсько-неактивних регіонах разом з іншими методами сфальсифіковано до 90% бюлетенів.
Засіб досягнення: Відкрите нанесення надписів, позначок, підписів тощо на бюлетені, проголосовані за опозицію під час підрахунку голосів у дільницях, сформованих з представників «влади». У дільницях, де учасника від опозиції – непомітне для інших людей псування бюлетенів шляхом нанесення надписів. Відключення електроенергії у будинку, де проводиться голосування у той момент, коли бюлетені щойно висипані на стіл для початку голосування (Тернопільський метод) і швидке псування в темноті бюлетенів наосліп, адже переважна більшість з них за опозицію.

Метод опору: В момент висипання бюлетенів на стіл має бути запалене або підготовлене до миттєвого запалення резервне джерело світла. Має бути унеможливлений зв'язок членів комісії, які перебувають у приміщенні, де відбувається підрахунок голосів, з своїми подільниками через радіоелектронний зв'язок. Тобто, необхідно негайно прийняти закон, що забороняє членам комісії перебувати в приміщенні виборчої дільниці з мобільним телефоном та іншими засобами зв’язку.

Метод: Розподілення активності фальсифікації по різних дільницях.
Результат: Підвищено кількість фальсифікацій у дільницях, де це легше зробити.
Засіб досягнення: На дільницях, де заплановано вищий рівень фальсифікації розміщують в виборчих комісіях осіб, що є активістами партій, пов’язаних з нинішньою владою, є активістами комуністичної та інших лівих партій, є затятими прихильниками осіб, пов’язаних з владою (нерідко це політикани, що своїм характером близькі до психопатії).
Ці особи дають максимально-сприятливі обставини для фальсифікації «методом уваги до кожного бюлетеня».
На дільницях, де заплановано «Мукачівський варіант» у виборчі комісії та в охорону дільниці включають осіб, які не будуть реагувати ні на які порушення.
Під час вибору дільниць, на яких «запланована перемога влади», використано вікові й політичні особливості місцевих виборців. Вважається, що дільниці, де голосуватиме багато пенсіонерів, будуть підтримувати владу, оскільки їм «видано» підвищену пенсію. Вважається, що дільниці, в яких голосуватимуть селяни, робітники великих нині малоефективних підприємств легше піддаються залякуванню, отже легше буде в той чи інший спосіб сфальсифікувати якусь частку голосів. На дільницях у лікарнях, медичних навчальних закладах, тюрмах, в армії охорона та члени комісії підбираються так, щоб вони сприяли голосуванню при якому виборець ставить відмітку напроти вказаного кандидата від влади.
Дільниці, де багато студентів, інженерно-технічних працівників, вважаються владою неефективними для фальсифікації, тому на них зосереджено не «найкращі» кадри в сенсі їх готовності до фальсифікації.
Метод опору: На дільницях, де серед виборців влада чекає підвищеної підтримки, необхідно розмістити активніших спостерігачів, чеснішу охорону, більш чисельну групу виборців, що чекають результату вибору, ополченців, що мають перешкодити мукачівському варіанту.

Метод: Фальсифікація під час перевезення бюлетенів (Харківський метод).
Результат: Сфальсифіковано до 80% голосів на тих дільницях, де метод був використаний. Він відіграв вирішальну роль у тому, щоб зрізати перемогу опозиції на першому турі виборів.
Засіб досягнення: Після завершення підрахунку бюлетенів та складання протоколу, бажано без оголошення результатів голосування на виборчій дільниці, всі документи, які стосуються голосування, перевозяться не у територіальну виборчу дільницю, а в інше приміщення (приміщення держадміністації, податкової, міліці, яке охороняється владою) і там на основі дійсних документів створюються фальшиві документи. Які подаються у Територіальну виборчу дільницю.
Підміна пачки документів під час перевезення. Попередньо засобами телефонного або радіозв’язку з приміщення виборчої дільниці, або через охоронців, що заходять у приміщення територіальної дільниці та виходять на двір передається інформація щодо організації підміни бюлетенів.

Метод опору: Під час закінчення голосування перевіряється повна справність всіх документів. З дільничної у територіальну виборчу комісію документи мають бути перевезені в присутності представників опозиції та при супроводжуючих, які мають гарантувати його безпеку під час перевезення. Під час перевезення необхідно слідкувати, чи не виконано підміну пачки документів.

Метод: Координація фальсифікації в часі.
Результат: Дозволила найманим особам, які мали максимально фальсифікувати результати голосування на дільницях, показати себе як таких, що зі всіх сил намагалися здійснити поставлене завдання. В результаті цього успішно проведено операції з фальсифікації зі втратою від 1% - 90% голосів.
Засіб досягнення: Для скоординованої фальсифікації застосована радіотелефонні розмови з приміщень виборчих комісій з подільниками, які виконують інші частини операцій – вимикають електроенергію, подають автомобілі, які уточняють час виконання дій, пов’язаних з фальсифікацією – вимикання світла, коли висипані бюлетені.
З допомогою радіозв’язку повідомлено інформацію про підмінні пачки документів.
Для затягування встановлення результатів голосування викрадають бажано в темноті або непомітно при світлі бюлетені, за чим наступає кількаразовий повторний підрахунок, що дає час для підготовки пачки фальшивих документів, призначених для підміни дійсних документів.
Затягування підрахунку голосів, помилки при підрахунку дають час для підготовки інших методів фальсифікації – підміни, нападу з пограбуванням тощо.
Метод опору: Законодавча заборона використання радіотелефонів працівниками виборчих комісій в приміщеннях виборчих дільниць. Підвищено уважний контроль за перевезенням документів з дільниць, де виникла затримка під час підрахунку голосів, де було помічено передачу інформації з приміщення дільниці на зовні під час підрахунку голосів.

Метод: Письмові спец-методи.
Результат: Про застосування невідомо.
Засіб досягнення: Використання в дільницях ручок, на яких випаровується або вицвітає позначка протягом декількох годин. Використання бюлетенів, на яких з часом проступає позначка напроти кандидата від влади.
Метод опору: Використання виборцями власних авторучок. Контроль друку фальшивих чистих бюлетенів.

Метод: Летючі бригади «виборців» (метод відкріплень).
Результат: На різних дільницях, де він був застосований сфальсифіковано 2-60% голосів.
Засіб досягнення: Видача багатьох «відкріплень» для голосування одним і тим же особам, які переїжджаючи з дільниці на дільницю голосують за кандидата від влади.
Метод опору: Законодавчо заборонити метод відкріплень, притягнути до кримінальної відповідальності учасників «летючих бригад виборців» та осіб, які видали їм відкріплення, інші документи.

Метод: Відмова у праві голосу громадянам за кордоном (консульський метод).
Результат: На різних дільницях, де він був застосований сфальсифіковано 30-80% голосів.
Засіб досягнення: Відмова на виборчих дільницях на території західних країн у праві голосу громадянам під різними бюрократичними приводами – помилка в прізвищі, відсутність у списку, порушення консульської реєстрації тощо.
Метод опору: Законодавчо заборонити консульське свавілля під час виборів. Лібералізувати виборче законодавство щодо українців, які перебувають у демократичних країнах. Зробити більш жорстким виборче законодавство для українців, що перебувають у країнах, де порушується демократія, зокрема, в Росії.

Метод: Порушення зв’язку.
Результат: Сповільнено опір фальсифікації.
Засіб досягнення: Відключення від роботи компанії радіотелефонного зв’язку Київ-Стар вечір-ніч 31-жовтня 1 листопада цього року.
Заблокування доступу до електронних засобів інформації в Інтернет шляхом харкеських диверсій та адміністративного тиску на причетів організації.
Метод опору: Подолання монополізму у наданні радіотелефонних послуг. Зокрема, 31жовтня – 1 листопада якісний зв'язок надавала компанія Justik.

Метод: Мімікрія прізвищ.
Результат: Сфальсифіковано методом введення в оману 0.12% голосів.
Засіб досягнення: Кандидатом в президенти висувають осіб, що мають прізвище, яке збігається або звучить подібно до прізвищ чи імен відомих громадських діячів. Наприклад, Чорновіл – збіг прізвищ, Збітнєв – звучить подібно до Збігнев, імені відомого американського громадського діячі.
Кандидатом у президенти висувають осіб, що мають прізвище, коре, як вважає влада, має харизматично-символічне значення для частини виборців. Наприклад, Волга – символ Росії, російського щирого патріотизму.
Метод опору: Законодавчо встановити перепони висуванню «Технічних кандидатів».

Метод: Маріонеткові партії.
Результат: Сфальсифіковано до 15% голосів.
Засіб досягнення: Створення і культивування протягом років лівих маріонеткових партій, які у вирішальні моменти розпорошують згуртовану волю народу.
Створення правих маріонеткових партій, які здійснюють диверсійні політичні розколи у національно-демократичному русі та розпорошують згуртовані сили у вирішальні моменти.
Створення екстремістських маріонеткових рухів, які дають «інформаційні приводи» для маніпуляції масовою свідомістю, для залякування громадян, розпорошують згуртованість громадян у вирішальні моменти.
Метод опору: No comment.

Метод: Паралізовано роботу тилів опозиції.
Результат: Не організовано опір порушенням.
Засіб досягнення: Посадові особи, учасники опозиції, які не прийняли участі в припиненні фальсифікації, не організували заходів для її запобігання розкривають своїми діями можливу причетність до чужих спецслужб, які намагаються розкласти роботу опозиції.
Метод опору: Необхідне створення внутрішньої розвідки і контррозвідки в опозиції.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099561716.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua