Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 04-11-2004
Анатолій Матвієнко: “Чим “мережевий маркетинг” небезпечніший від “каруселі”
Прес-служба УРП “Собор”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099598395.html

Анатолій Матвієнко: “Чим “мережевий маркетинг” небезпечніший від “каруселі”.

Нову протизаконну технологію влади, масово використану під час першого туру президентських виборів 31 жовтня, коментує голова Української республіканської партії “Собор”, народний депутат України, керівник регіонального штабу Віктора Ющенка на Харківщині Анатолій Матвієнко:

Здавна кандидати від влади, або ж від великих олігархічних угруповань використовували так звану “карусель”. Суть технології полягала в подальшому: один з виборців виносив з дільниці свій незаповнений бюлетень і віддавав його старшому виконавцеві групи. Далі на цьому бюлетені ставилася позначка “за” потрібного кандидата і в такому вигляді бюлетень видавався наступному з учасників “каруселі”. Цей учасник прийшовши на дільницю ховав до кишені виданий чистий бюлетень, а в урну кидав бюлетень із відповідною позначкою. Незаповнений бюлетень по виходу з дільниці видавався старшому по групі, і далі “карусель” прокручувалася необмежену кількість разів. Однак на цих виборах було застосовано технологію, яка дозволяє усунути один з головних недоліків “каруселі”, а саме: відсутність чіткого контролю замовника над тим, скільки ж саме бюлетенів було проголосувало “за” потрібного кандидата.
Дозволити це, модифікувавши звичайну “карусель” на своєрідну технологію “мереженого маркетингу” дозволив видрук не облікованих бюлетенів. При цьому було використано недолік чинного закону, який передбачає наявність номера бюлетеня лише на відривному корінці.
Отже, за технологією “мереженого маркетингу” вже не потрібно виносити з дільниці чистий бюлетень. Всі “учасники проекту” відразу ж дістають заповнені потрібним чином бюлетені-дублікати, які й опускають в урни. А чисті бюлетені виносять з дільниць. Їх число і є читкою інформацією для замовника про те, скільки ж людей вдалося залучити в протизаконну операцію. Саме таку систему вдалося виявити на Харківщині активістам регіонального штабу Віктора Ющенка на виборчій дільниці №18, 175-го територіального виборчого округу. Доказом поширеності цієї технології в рамках всієї України є зайві 128 тисяч голосів, на які за даними ЦВК число тих, хто проголосував перевищує число тих, хто отримав бюлетені.
Це спонукало мене, як голову Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва і місцевого самоврядування, звернутися з листом до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина. В листі я пропоную різко посилити контроль за друком бюлетенів для другого туру, зосередивши весь друк на одній єдиній фабриці друку державних паперів. Здійснювати друк бюлетенів під контролем комісії, складеної з рівного числа представників від обох кандидатів. Я також пропоную застосувати нову систему погашення бюлетенів спеціально виготовленими печатками індивідуальними для кожної дільниці з подальшим (після погашення) вкладанням цих печаток у спеціально опломбований сейф, з цим, щоб далі ними вже ніхто не міг скористатися.

Прес-служба УРП “Собор”
4 листопада 2004 року

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099598395.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua