Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 05-11-2004
Юрко: Як працює механізм демократіі в Украіні, альтернатива Максим'яку
Вільний Форум

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099610300.html

Вирогідно що якраз тоді почалися переговори. Тому й такий дивний результат. Влада показує усім учасниками, що в кожного є шанс. Зверніть увагу - не при 100% підрахованих рівні результати, а при меншій кількості.

З одного боку влада показує, що може підкинути голоси, куди буде вигідніше за обставинами. Її не лякає варіант, коли тим самим покращать ситуацію Януковича, адже завжди у влади є можливість оголосити вибори недійсними, тобто, і Янукович, і Ющенко можуть нічого не дістати.

З іншого боку, Ющенко, має один сильний важіль - натовп, поведінка якого може стати непрогнозованою. Штаб Ющенка показав відміною зборів перед виборами, що він контролює натовп. Також його заява про мітинг, на якому він розказуватиме про права виборців має показати владі, що він може, як захоче, вмить зібрати маси людей. Отже, це його козир.

Найслабша ситуація тут у Януковича, він нічого такого зробити не може. Він навіть адмінресурс без згоди Кучми не зможе задіяти. Він є лише страшилка для Ющенка в теперішній ситуації. Штаб Ющенка, добре розуміє, що влада на перемогу Януковича не піде, але, також знає, що влада в кінці кінців може відмінити вибори, як такі, що мали масу порушень. Навіть Майдан постить велику кількість задокументованих фактів порушення. Янукович, мабуть, готовий на переговори.

Отже, є явні умови для переговорів в усіх трьох сторін. З'явився додатковий козир у влади у вигляді викладених умов Мороза. Слова, що соціалісти не будуть голосувати за Януковича можна сприймати, як звичайні слова, яких і так було висловлено багато протягом цих кількох днів. Адже, влада показала, що може і соціалістам вкоротити проценти, отже, ніхто не знає, що з них залишиться на 2006 рік.

Отже, влада має цей додатковий важіль - реформу соціалістів, котра зробить президентство символічним місцем. Звідси натяки Литвина про потребу переговорів Ющенко-Янукович. Про це давно говорив і Волков.

Тому, оця пауза, яку спостерігаємо, є часом інтенсивних переговорів. Це підтверджують відносно обережні заяви з натяками-погрозами усіх сторін, відсутність масових заворушень. Звідси дивна поведінка штабу Ющенка. Але, виникає запитання, що є предметом торгу? Невже можливий переділ власності? Як на мене, то про збереження влади Кучми тут вже й не йдеться.

Як на мене, то це найкращий варіант з усіх можливих - домовитися. Подивіться, Янукович є лише меблею, фактично йдеться про те, що дістанеться донецьким. Їх інтереси треба врахувати. З іншого боку, інтереси оточення Кучми. З третього - Ющенка. Якщо усі троє домовляться про неподіл і визнають перемогу Ющенка, є можливі поступові реформи і зміни, про які говорить Ющенко.

Якщо він доведе зараз, що може домовитися, це зробить його лідером у очах усіх. Інша справа, чи дадуть йому пізніше втілити свої задуми. Але це питання постає у будь-якому разі. Навіть, якби він силою взяв владу зараз, на цьому політична боротьба не закінчується. Влада завжди є представництвом і узгодженням зацікавлених сторін, навіть при найкращій демократії.

Перед ним і так постало б питання: а що робити з тими, котрі були проти нього? В сенсі їх контролю над ресурсами. Він же демократ, і не буде вводити військовий стан, щоб мати можливість їх усіх пересадити чи перестріляти. Якщо люди довіряють йому, що він зможе робити потрібні зміни в суспільстві, то, маючи владу, і уміючи домовитися, він зможе їх втілити.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099610300.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua