Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 05-11-2004
Юрко Ганок: Остання карта Павловського?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099651217.html

Дослідження віруса
Основні сценарії по розвитку подій після першого туру, що поширювались ЗМІ, не пройшли. Найрадикальніші з них - це провокування натовпу під ЦВК та введення надзвичайного стану або ж оголошення Януковича переможцем без другого туру.

Звичайно досі існує можливість визнання недійсним першого туру виборів, без якого проведення другого є неможливим, але сценарій цей малоймовірний, адже народ наразі схожий на стиснену пружину і при такому розкладі вибух не минучий. А заворушення не потрібні навіть цинічній та хтивій до грошей владі.

Натомість славнозвісні політтехнологи від влади використовують третій варіант, що досі залишається невідомим для ЗМІ. Але, як то не дивно, саме Янукович (Я) проговорився, розмовляючи з журналістом від „Кореспонденту” (Ж):

Я. – Так вот, вчера я и моя команда сыграли на чужом поле. Вы меня понимаете?
Ж. – Так теперь, во втором туре, получается, вы будете играть на своем?
Я. – Вот именно!

Спробуємо проаналізувати ці слова.

Гра на „чужому полі”.
ЦВК розпочав оприлюднювати результати підрахунку голосів зі Сходу та Півдня України, затримуючи інформацію з Заходу, Півночі та Центру і тим самим тримав планку Януковича. Коли вже резерви було вичерпано, ЦВК затримує лічені проценти, які явно відсувають їх фаворита на друге місце. Використовуючи передбачені законом десять днів, ЦВК здійснює шахрайські маніпуляції, щоб втримати бодай соту процента, граючи на чужому полі, себто в Центрі, на Півночі та Заході.

Гра на „своєму полі”.
Підрахунок розпочинається з „чужого поля”, виводячи в лідери Ющенка та тримаючи його як можна довше. Ставка робиться на те, що мобілізований народ, побачивши втішні результати, втратить пильність та розчиниться в ейфорії, до того ж відлига на підконтрольному владі телебаченні не буде перешкоджати підтримувати цей стан, а буде тільки сприяти. Під час „законних” десяти днів ЦВК чекає до останнього і нарешті з мінімальним відривом виводить Януковича на перше місце використовуючи загашник зі „свого поля”. Телебачення переходить під контроль, де показуються „друзі” з СНД які наперебій розповідають які напричуд прозорі та демократичні вибори.

Цей сценарій побудовано на стратегії нейтралізації основного ризику для влади – народу.

Антидот
Структуруємо початкову інформацію, а саме методи і цілі, що переслідуються. Які ж відмінності гри на “чужому” та “свому” полях – очевидно, що порядок регіонів у підрахунку голосів. Звісно найкращим рішенням було б прийняття поправки до закону, що регламентує підрахунок голосів по регіонах, який би зменшив шанси до спекуляції та мінімізував кількість сусеків з яких ненажери вигрібатимуть свої фальшиві “ЗА” “ТОМУ ЩО”. Враховуючи наскільки важко буде пробити стіни-лоби депутатів більшості зосередимо увагу на більш доступних і не менш дієвих засобах. Пропонується як омога ширше використовувати ЗМІ під час відлиги – ні в якому разі не втішати людей вже близькою перемогою – навпаки налаштовувати їх, що фальсифікації неминучі, що основна боротьба ще попереду і не можна розслаблятися. Доручити активістам опозиційних формацій проводити активну роботу на місцях. Представникам опозиції висловлювати свою позицію спокійно і гостро, як це робиться зараз. Потрібні також масові заходи для того, щоб показати владі, що пружина народних настроїв все ще стиснута і настрої народу не пасивовано накачаною з ЦВК ейфорією. Вже ближче до офіційного оголошення результатів другого туру навіть при умові лідерства кандидата від опозиції провести мирну маніфестацію в Києві подібну тій, що відбулась 23 жовтня.

Резюме
Саме знання, що хвороба існує, знаючи її перші ознаки, вже надає нам певний іммунітет. Більш того ми маємо достатньо часу для винайдення досконалішої вакцини, адже наведені вище ліки ще далекі від ідеальних. Тому закликаю вас боротись з інфекцією, вдосконалювати методи боротьби з нею. Не дайте захворіти вашим близьким, бережіть одне одного – будьте пильні. NO PASARAN.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099651217.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua