Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 05-11-2004
Вацлав Радзівінович (Gazeta Wyborcza): Докази фальсифікації виборів в Україні
Переклад. Оригінал польською читайте на сайті Gazeta Wyborcza

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099671858.html

Збільшується доказів того, що недільні президентські вибори в Україні були примітивно фальсифіковано.

Діячі української опозиції він неділі твердять, що місцеві урядовці фальсифікували результати виборів в різних регіонах україни. Представники влади категорично заперечують. Україна й далі не знає остаточних результатів недільного голосування.

Щораз більше відомо однак про те, як саме було фальсифіковано вибори. Ефективно спрацював метод докидання та віднімання бюлетеней. Навіть Центральна Виборча Комісія не може, наприклад, приховати того факту, що там, де кандидат від влади виграв з великим відривом, в урнах було знайдено більше бюлетеней, ніж видано для виборців.

На Інтернет сторінці Комісії якийсь час було розміщено таблицю, за якою виходило, що до чарівне розмноження бюлетеней відбулося в Донецьку. Там, за твердженням Комісії, до урн потрапило на 26 071 бюлетеней більше, ніж дільничі комісії видали їх виборцям. Так само було й в Криму. Влада цього засоромилася – сточатку зі сторінки ЦВК було «знято» таблиці, потім цілу сторінку.

Загалом, в шести регіонах України з’явилося на 84,8 тис. бюлетеней більше. Важко мати сумніви, що докидані бюлетені були із голосами на користь провладного кандидата Віктора Януковича, оскільки саме в тих регіонах він виграв.

В тих областях, де популярний кандидат від опозиції Віктор Ющенко також творилися чуда. Там бюлетеней в урнах знаходили менше, ніж видавали комісії. В самому Києві, який підтримує Ющенка, з урн зникло 259 807 бюлетеней. Це означає, що зник кожен сьомий бюлетень, виданий дільничною комісією.

Як це можливо? В залежності від обставин. Так, наприклад, у Кіровограді на виборчу дільницю напали бандити, які, пострілявши в повітря, забрали пачки з бюлетнями. Лише в цьому одному місті пропав кожен третій проголосований бюлетень. Нічого однак не було загублено на закритій виборчій дільниці в Луганську. Там брало участь в голосуванні 2139 в’язнів. Усі без винятку – за Януковича.

Про дисципліну подбала також адміністрація Сумськогo аграрного університету. Студенти записали поради проректора Надії Черниш: Отримуєте бюлетень для голосування. Підписом підтверджуєте, що його отримали. І відразу за столом позначаєте другий квадратик знизу. Знизу! Потім, не складаючи бюлетеня, не складаючи його, але тримаючи так, щоб було видно, де є позначка, вкидаєте до урни. Вкидаєте до урни, біля якої стоїть Наталія Іванівна і дивиться, що ви там позначили.

Запис слів проректора Черниш було пущено в ефірі місцевого радіо. Студенти опублікували також в Інтернеті фото свого колеги, який перед тим, як вкинути бюлетень до урни показує Наталії Іванівні, що проголосував вірно.

Спостерігач від опозиції розповідає нам також про те, як виглядали фальсифікації в невеличкому Дністровську. Голова комісії казав людям, за кого повинні голосувати. Старші жінки кричали з кабін: - Товаришу голова, за кого нам голосувати? – Другого знизу – відказував.

- Допомогла також «карусель» – розповідає московський експерт з виборів, який працює на Януковича – Садиш в автобус перевірених людей, які мають кільканадцять відкріпних посвідчень. Вони їздять від дільниці до дільниці і в кожній голосують. Такі автобуси корисно впливають на результати виборів – звалиться польттехнолог.

Центральна Виборча Комісія й далі не хоче дати офіційних результатів недільного голосування. До вівторка порахувала 97 % і затрималася на цьому. В найближчу суботу Ющенко виведе своїх прихильників на великий мітинг в Києві. Оголосить там результати виборів на основі альтернативного підрахунку голосів, виконаного опозицією. Штаб Ющенка твердить, що кандидат від опозиції отримав 44-46 % голосів, а Янукович – 36-38%.

Переклад. Оригінал польською читайте на сайті Gazeta Wyborcza

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099671858.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua