Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 05-11-2004
Славко Волинський: Європейський Союз знову розкритикував президентські вибори в Україні

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099681514.html

Єропейський Союз сьогодні знову розкритикував президентські вибори в Україні і закликав офіційний Київ чесно провести другий тур голосування. Про це йшла мова на самміті ЄС у Брюсселі. Натомість Адміністрація президента України уважає, що на виборах 31-го жовтня уже перемогла демократія.

Критика Європейського Союзу цими днями вже вкотре прозвучала після висновків західних спостерігачів, які відразу 1-го листопада заявили, що українські вибори не відповідали цілій низці демократичних стандартів. Тоді ОБСЄ назвало ці вибори кроком назад порівняно з виборами 2002-го року. Західні спостерігачі уважають, що органи влади в Україні не забезпечили на практиці вільного волевиявлення. Вони, зокрема звертають увагу на те, що державні мас-медіа явно віддавали перевагу одному кандидатові – діючому прем`єрові Віктору Януковичу.

Нинішня заява ЄС, яку ухвалили у п`ятницю в Брюсселі складається з трьох пунктів. По-перше, ЄС цінує Україну як ключового сусіда і партнера. З огляду на це ЄС висловлює жаль, що вибори не відповідали міжнародним демократичним стандартам. По-друге, ЄС відзначає як позитивний елемент те, що в голосуванні взяла участь велика кількість виборців. І, нарешті, ЄС закликає українську владу до другого туру усунути недоліки й створити умови для вільних і справедливих виборів, зокрема гарантувати рівний доступ до державних мас-медіа обом кандидатам.

Позицію ЄС докладніше в інтерв`ю Радіо Свобода пояснив директор інституту європейських досліджень, колишній член Єврокомісісї Джон Палмер.
Окрім критики на адресу українського естеблішменту він також не забув і згадати роль ЄС у виборчих процесах в Україні. Відомий європейський аналітик в інтерв*ю для радіо ” Свобода” сказав:” Європейський Союз буде дуже пильно стежити за ходом другого раунду президентських виборів в Україні. ЄС засудив хід першого туру і якщо подібні порушення відбудуться під час другого раунду, то у Європейського Союзу виникнуть серйозні проблеми з офіційним Києвом.” Сказав відомий науковець, політолог Джон Палмер.

Не можу втриматись від того щоб звернути увагу на таку річ. Джон Палмер (цитую ) сказав, що у випадку махінацій під час другого туру проблеми виникнуть не в лише в Україні щодо ЄС, а навпаки – проблеми виникнуть у Євросоюзу у взаєминах з Україною.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099681514.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua