Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 06-11-2004
Євген Сорока: Заява про зрив виборів у Нью-Йорку

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099757878.html

04 Листопада 2004

Надіслано: уповноваженому з прав людини
(analit@ombudsman.gov.ua)

Хочу висловити своє обурення з приводу проведення (правильніше зриву) президенських виборів у м. Нью-Йорку (США).

Керівництво Генерального Консульства у Нью-Йорку робить всеможливі перешкоди для виборців. А саме:

Офіційний і єдиний телефон (212-371-5690) Генерального Консульства (http://www.ukrconsul.org/about/contact.htm) постійно не відповідає. Трубку не піднімають... Отримати яку-небудь інформацію стосовно попередньої реєстрації та проведення виборів є практично неможливо.

Для попередньої реєстрації необхідно особисто зв'явитися в Консульство. Ви не можете зареєструвати навіть свою дружину (!). Враховуючи велику зайнятість людей у США , а також час роботи Консульства (4 роб. дні/тижд. від 9 до 13 год) це робить неможливим попередню реєстрацію виборців і, як наслідок, їхнє право на голос.

В день виборів, 31 жовтня 2004р., тисячі українців, які постійно проживають на території США не змогли проголосувати, оскільки їх "не виявилося" в виборчих списках. Запрошення на вибори або повідомлення про попередню реєстрацію вислані не були, незважаючи на те, що виборці стоять на обліку в Консульстві...
В день виборів треба було вистояти 2-3 год. в черзі, щоб проголосувати.
Сьогодні, 4 листопада, вирішив приїхати до Консульства і зареєструватися на другий тур виборів. Виявилося, що прийом ведеться тільки по робочих питаннях консуляту. Щодо виборів, у них є "окремий" мобільний телефон 917-353-0057 (до речі, ніде не зазначений!), де можна отримати всю інформацію. На щастя, мав при собі свій мобільний телефон і зразу ж передзвонив. Виявилося, що цей телефон був цілком відключений (!). У Консульстві зразу ж пояснили, що це є мобільний телефон і на нього ще не перевели гроші (!), але через пів години телефон буде працювати. Зрозумівши мою настирливість, касир пішла до іншої кімнати, поговорила з кимось і, справді (яке щастя!), телефон вімкнули. По телефону мені пояснили, що зареєструвати на вибори не можуть, оскільки ЦВК ще не оголосила про проведення другого туру виборів! І тому, треба буде ще раз завітати до Консульства як тільки буде оголошено про його проведення, але не пізніше, як за тиждень до другого туру!!!

Тепер підрахуємо. Навіть якщо, реєстрація і розпочнеться у понеділок, 8-го листопада , до п'ятниці, 12 листопада, маємо 4 робочих дні Консульства, тобто 16 годин (!). Скільки людей зможуть отримати дозвіл на голосування? Сто, двіста, можливо, триста. Для довідки: в США проживає близько 2 млн. українців (http://www.geocities.com/ukretno/book2/lecture13.html), більша частина яких належить саме до Нью-Йоркського Консульства і перебуває на тимчасовому обліку. Хто не встиг, той запізнився!

Розділяючи думки наших українців, що проживають в інших штатах (http://maidan.org.ua/static/mai/1098563455.html), хочу наголосити на подібні проблеми на східних теренах США.

Прошу вжити необхідних заходів, підняти питання про скасування обов'язкової попередньої реєстрації для громадян України як такого, що протирічить Конституції України перед відповідними державними установами, а також ініціювати питання у Верховній Раді України про відкликання Генерального Консула м.Нью-Йорка з цієї посади.

Євген Сорока
Нью-Йорк

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099757878.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua