Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 08-11-2004
Громадянська ініціатива „Знаю!”: Як запобігти фальсифікаціям: план дій для звичайного виборця.
www.znayu.org.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099866620.html

21 листопада я обов'язково прийду і проголосую!

Мій голос і перемогу було вкрадено через неправильні списки виборців, які я завчасно не перевірив, і через визнання бюлетенів недійсними, бо я не звернув увагу, що на моєму бюлетені немає підпису члена дільничної комісії.

Хтось не зміг проголосувати у першому турі, оскільки його не було у списках виборців, а звернутись до суду було ліньки. Я хоча й проголосував, проте не певен – врахували мій голос чи він затонув у морі помилок і безвідповідальності при перерахунку. Адже я не пам’ятаю, чи розписався на бюлетені член комісії.

Другий тур – це мій шанс. І я не втрачу його. Ще до голосування я прийду на дільницю та перевірю себе, своїх рідних і друзів у списку виборців. Якщо мого прізвища знову не буде або я побачу чергові неточності, то напишу заяву до дільничної комісії або скаргу до суду. І доб’юся включення себе до додаткових списків. А також перевірю, чи викреслили мене зі старих.

21 листопада я ОБОВ’ЯЗКОВО прийду і проголосую!
Я уже знаю технології фальшувань – і тому в день голосування я буду дуже пильним:

1. Я уважно подивлюсь: член виборчої комісії, що видає бюлетень, має розписатися у трьох місцях: у списку виборців, на контрольному талоні та в моєму бюлетені. Мало того, крім підпису, він має вписати ще й своє прізвище. Особлива увага до бюлетеню! без підпису та прізвища члена комісії він – недійсний.
2. Я поставлю тільки один хрестик „+” в бюлетені навпроти потрібного кандидата. І тільки своєю ручкою. Я перевірю: на бюлетені не повинно бути жодних інших позначок. Якщо на бюлетені будуть позначки – я напишу заяву і вимагатиму інший.
3. Я проконтролюю, чи не стоять під моєю дільницею автобуси з делегаціями із далеких областей і чи немає на моїй дільниці „братків”. Якщо побачу порушення – покличу спостерігачів і задзвоню на гарячу лінію „Знаю!”.
4. Якщо на мене тиснутимуть, перешкоджатимуть, вимагатимуть показати чи віддати заповнений бюлетень – я не піддамся. Я повідомлю про це спостерігачів і зателефоную на гарячу лінію „Знаю!”. На порушників виборчого закону чекає покарання від 3 до 5 років позбавлення волі.
5. Я повернуся під свою дільницю о 20:00 і дочекаюся оприлюднення протоколу. Якщо прокол не буде оприлюднений – негайно задзвоню на гарячу лінію „Знаю!” 8 800 50 22 500.
6. Я візьму участь у незалежному паралельному підрахунку „Знаю!” – повідомлю результати на гарячу лінію та надішлю копію протоколу.

Моєму кандидату потрібен мій голос. Мені потрібна нова країна.


Напередодні виборів 31 жовтня мені наполегливо рекомендували проголосувати за конкретного кандидата, мені погрожували тим, що виженуть з роботи, позбавлять премії чи не зарахують сесію.
Але я заповнював виборчій бюлетень тільки в кабіні для голосування, зайшовши туди сам, нікому не показував свій заповнений бюлетень і власноруч вкинув його до скриньки, тому
НІХТО НЕ ДІЗНАВСЯ ПРО ТЕ, ЯК Я ПРОГОЛОСУВАВ 31 ЖОВТНЯ

Перед другим туром виборів мені знову рекомендуватимуть проголосувати за конкретного кандидата, розповідатимуть, що дізнатись, за кого я проголосував, – можливо.

МЕНІ ПОГРОЖУВАТИМУТЬ, АЛЕ Я ЗНАЮ – ВСЕ ЦЕ КАЗОЧКИ ДЛЯ ЛЯКЛИВИХ

1. На бюлетені НЕМАЄ НОМЕРА! Номер є лише на контрольному талоні. За самим лише номером контрольного талона знайти мій бюлетень НЕМОЖЛИВО.
2. Член виборчої комісії розписуватиметься на моєму бюлетені для того, щоби в скриньку не можна було підкидати пачки незареєстрованих бюлетенів. Я переконаюсь, що бюлетень підписаний членом комісії.
3. Прозорі скриньки придумали, щоби до них не вкидали пачки бюлетенів на підтримку диктатора. У прозорих скриньках це відразу помітять спостерігачі. Я складу бюлетень навпіл – і відмітку в бюлетені побачити буде НЕМОЖЛИВО.
4. У кабіні для голосування жодних відео та фотокамер камер НЕМАЄ. На плівку будуть зафіксовані спроби махінацій. А мені зйомка НЕ ЗАГРОЖУЄ, бо я голосуватиму в кабіні для голосування.

Я ЗНАЮ. І Я НЕ МОВЧАТИМУ, КОЛИ ЗНОВУ ЧУТИМУ ЦІ КАЗОЧКИ.
Я всіх чемно вислухаю, а всі спроби тиску, крадіжки мого голосу і перешкоджання моєму вільному вибору – запишу і повідомлю на безкоштовну гарячу лінію „Знаю!” 8 800 50 22 500.
Я допоможу громадянській ініціативі „Знаю!” встановити імена членів комісій, які не ставлять підписи на бюлетенях та в інший спосіб перешкоджають голосуванню, прізвища нечесних виборців, які голосують декілька разів, начальників і викладачів, які наполегливо рекомендують мені голосувати за конкретного кандидата та погрожують наслідками.
Кожен порушник відповість за свої дії згідно із законом і отримає покарання: від звільнення з державної служби до позбавлення волі терміном до 12 років (ст. 157 Кримінального кодексу України).
ПОРУШНИКИ ВІДПОВІДАТИМУТЬ ПЕРЕД ЗАКОНОМ ТА СПІВВІТЧИЗНИКАМИ!

Громадянська ініціатива „Знаю!”

Безкоштовна гаряча лінія 8 800 50 22 500
Вебсайт: www.znayu.org.ua
Електронна адреса: vse@znayu.org.ua
Поштова адреса: 03150, Київ-150, а/с 249

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099866620.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua