Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 08-11-2004
Роман Лунь: За скоєний злочин доведеться відповідати на Суді
Роман Лунь, офіційний спостерігач кандидата в президенти України В. Ющенка

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099933488.html

За скоєний злочин доведеться відповідати на Суді. Обов'язково
Шалена завірюха порушень, насильства, підкупів і погроз, що супроводжують вибори президента України відвернула або притупила увагу до того факту, що саме за ці вищенаведені діяння Законом України передбачена кримінальна відповідальність.

Тому, нагадавши всім учасникам виборчого процесу, що незнання Закону не знімає відповідальності за скоєний злочин, хочеться звернутись до членів виборчих комісій всіх рівнів, їх голів і всіх, кого це стосується.
Карний кодекс України кваліфікує як "особливо тяжкий злочин" перешкоджання здійснення виборчого права:

Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права

1. Перешкоджання насильством, обманом, погрозами, підкупом або іншим чином вільному здійсненню громадянином права обирати і бути обраним Президентом України, народним депутатом України, депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради або сільським, селищним, міським головою, вести передвиборну аґітацію, - карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років.

2. Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з використанням влади або службового становища, - караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, що вплинули на результати голосування або виборів, - караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.

Пам'ятайте, що термін давності за цими злочинами становить 15 років.

Пам'ятайте, що ті представники влади, криміналу чи інші особи, які залякували Вас і примушували чи примушують фальсифікувати вибори, ніколи цього не підтвердять або блискавично щезнуть.

Відповідати буде виконавець – той, хто здійснив злочин.

Шановні громадяни України!

Тому негайно звертайтесь в прокуратуру, а копію заяви надішліть до Вашого кандидата в Президенти. В іншому випадку за скоєний злочин на Вас чекає Суд. Суд Вашої Совісті, Ваших рідних і предків, Суд Ваших дітей, нарешті Суд Всевишнього, незалежно від того, вірите Ви в Бога чи ні.
Не забувайте також про відповідальність перед Законом про замовчування злочину.

Нехай це застереження і вірш мого приятеля поета Віктора Женченка нагадує Вам про Вашу особисту відповідальність перед Україною.


Як важко підніматися з колін?!
Ще важче – рабство з пам'яті зітерти...
Цей страх, ця ницість, як собаки злі,
Готові й душу на шматки роздерти.
А треба – встати!
Важко встаємо...
Ця клята нерішучість – остогидла!
Чого ждемо? Щоб знову нас в ярмо?
Щоб знову нами гейкали, як бидлом?!
На ноги! Всі!
Прийшов наш БЛАГОВІСТ!
Такого шансу – більш не буде. Зроду!
Який красивий ти на повен зріст,
Мій зболений, принижений НАРОДЕ!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099933488.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua