Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 11-11-2004
Борис Олійник: Звернення до виборців і двох кандидатів
УНІАН

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100182206.html

Народний депутат України, член фракції Компартії України Борис Олійник закликає претендентів на пост кандидата в Президенти України «не розмахувати та не фехтувати у виборчій кон’юнктурі такими двогострими і нейомвірно болючими проблемами, як мова і громадянство”, оскільки “для розв’язання цих вузлів потрібен і час, і особливі зваженість та обережність”. Про це йдеться у зверненні Б.Олійника до кандидатів у Президенти та виборців.

Перший тур виборів Президента ще раз засвідчив, що ми й справді унікальне явище у вселенських обширах. І унікальність ця – навіть не стільки в масовості порушень, а в тій викличній одвертості, з якою вони чинилися.

Зрозуміло, що – раніше чи пізніше – все таємне стане явним. Але це – завтра. Сьогодні ж треба виходити з того, що в другому турі наш вибір може бути остаточним. То кого ж обирати?

Особисто я коронуватиму на Президента того, хто стоятиме не просто за Україну, а за – українську Україну. А тому хотів би знати, чи підтримає він мою – і не тільки мою, - вимогу поновити в паспорті означення національності? Не знаю, як інші, а я гордий своїм родоводом. Не останньою чергою мене цікавить і те, на якій підставі визначаються у нас більшина чи нацменшина, коли відсутня згадана познака?

У претендентів на булаву є ще час відкоригувати свої програми. Отож, хотів би найперше звернутися до пошукачів із покликом не розмахувати та фехтувати у виборчій кон’юнктурі такими двогострими і нейомвірно болючими проблемами, як мова і громадянство. Для розв’язання цих вузлів потрібен і час, і особливі зваженість та обережність. А покіль особливо нетерплячим не зайве прислухатися до президента Росії Володимира Володимировича Путіна, котрий на запитання нашого земляка стосовно двох офіційних мов, відповів так: Росія – теж багатонаціональна держава, щоправда державна мова у нас одна – російська. І це при тому, (додам) до у Федерації – 89 суб’єктів, а Татарстан та Башкиртостан за рівнем суверенності, - по суті, вже стали суб’єктами міжнародного права.

Отак сьогодні вирішується проблема в конституційному полі Росії. Якщо й наш претендент так само суворо дотримуватиметься Конституції України стосовно громадянства і державності української мови – за вільного розвою мов усіх нацменшин – я за нього голосую. А якщо він ще й допоможе нам започаткувати, нарешті, Комітет захитсу рідної словесності від забруднення її мондеалістами, - проголосую обома руками.

Проголосую я й за того, хто категорично, без «об’їздів» стоятиме за виведення наших воїнів з Іраку. Україна вперше за всю свою видиму історію опинилася в поплічниках окупантів. Та ще й у війні двох цивілізацій, котра підштовхує світ до глобальної катастрофи. Відтак, рішуче підтримаю того, хто виправить цю трагічну помилку нинішнього режиму.

Я проголосую за того, хто повстане супроти гендлювання землею – вважай, останнього, ще не розкраденого нашого національного багатства.

За того, хто заприсягнеться на Євангелії і Конституції оборонити від посягання на честь і гідність солдатів Великої Вітчизняної тих, хто намагається цинічно упослідити їх безсмертний подвиг. Голосуватиму за того, хто на вседержавному рівні складе цим ратникам, що врятували Україну і нас з вами від бацили фашихму, всенародну шану і гарантує матеріальне благополуччі.

Я проголосую за того, хто не побоїться привселюдно пообіцяти не просто боротися з крадіями в законі і поза ним, а зламати наскрізь корумповану систему, почавши з конкретики: з незаконної приватизацїі «Криворіжсталі» та інших державостворених об’єктів, що підірвало нашу національну безпеку. І винних – верху донизу – притягти до кримінальної відповідальності.

Я голосуватиму за того, хто оберне свій лик до проблем культури і стане в обороні нашої молоді від радіації насильства, секусуального збоченства і всієї тієї нечисті, яку випромінюють кіно- і телеекрани. Хто вирве наші ЗМІ з рук чужинців і, нарешті, депортує з України так званих політтехнологів, типу павловських-гельманів та подібних, які наживаються на ошукуванні моїх наївних співвітчизників.

Я віддам свій голос за того, хто очистить поле моєї праотчої Віри від сатанистських сект, які калічать і душу, і тіло українців.

Я підтримаю того, хто ніколи не полишатиме наодинці з бідою наших братів по вірі, хто осудить нинішній режим, якимй, разом з Єльциним, здав сербів на розтерзання озброєних до зубів натівців. І в цьому зв’язку хотів би почути від мого обранця запевнення, що він твердо стоятиме за позаблоковість України.

Я проголосую проти того, хто сповідуватиме гасло легіонерів «вітчизна там, де мені добре». Я ніколи не проголосую за того, хто ошаліло репетуватиме «Геть кацапів з українських тюрем», як і за того, хто посягає на мою національну гідність, на мою рідну державну мову. Такому я твердо відрубаю: «!No pasaran!»

Мій обранець при доборі компетентних, порядних, патріотично налаштованих кадрів, незалежно від їх національності, має все ж пам’ятати, що в деяких сферах майже відсутні етнічні українці, - і робити з цього гіркого факту належні висновки.

Я проголосую за того, хто привселюдно зобов’яжеться поіменно викрити замовників і вбивць Гонгадзе, Александрова, всіх убієнних – і, незважаючи на посади, віддати злочинців відкритому праведному суду.

На відміну від безкореневих особин, до якої б партії вони не належали і де б не висіялись – чи то, приміром, в Луганську, Полтаві, Львові, Одесі, чи будь-де, - котрі силкуються вчити мене інтернаціоналізму, давно сплутавши його з космополітством, - я (підкреслюю) український (підкреслюю) православний (підкреслюю) комуніст, як завжди голосуватиму за справді незалежну Україну, що не дослухатиметься суфлерів ні з Вашінгтона, ні з Москви чи Анкари, а говоритиме з ними як рівня з рівними. І той, хто обстоюватиме ці принципи – мій обранець!

Закликаю всіх співвітчизників: перш, аніж опустити бюлетень, звіртеся, чи обранець відповідає Вашим прагненням жити у справді незалежній, правовій, народовладній, соціально справедливій Україні!

Борис Олійник

http://unian.net/ukr/news/print-64965.html

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100182206.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua