Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 11-11-2004
Проляка Олександра: (Про ставлення до Пласту в Донецьку)

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100191457.html

Майдан-ІНФОРМ вже коротко подавав інформацію про те, в яких соціальних умовах змушений працювати Пласт в Донецьку. Сьогодні подаємо більш поширену інформацію.

Шановні друзі!

Я належу до Пласту Національної скаутської організації України в м. Донецьку. Молодіжна організація „Пласт – Національна Скаутська Організація України” зареєстрована Міністерством юстиції України від 29 грудня 1992 р. Свідоцтво № 365. Має статус неприбуткової громадської організації.
Основна мета діяльності організації - сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі; виховувати молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства на ідейних засадах Пласту.
Сьогодні Пласт НСОУ складається з близько 10000 членів організації в 120 осередках у 21 області України та Республіці Крим.
Пласт щорічно проводить Всеукраїнський мистецько-інтелектуальний змаг «Орликіада». Наша донецька команда, виховницею якої я є, два роки успішно виступала на цьому змазі. Більш того, мої вихованці двічі ставали найкращими – в 2002 році Гетьманівною і в 2003 році Гетьманичем змагу.
Але в цьому році, коли команда вже була готова виїхати в Київ, директор Донецького технічного ліцею, де навчається переважна частина дітей, заборонив їм їхати. Він вимагав купу додаткових документів, які були зібрані, поїздка була узгоджена з місцевими відділами освіти, але п.Михайлов не схотів навіть розмовляти з представниками Пласту (станичний Юрій Тарасов) та батьків. Команда залишилася в Донецьку, перекреслівши піврічну підготовку. На жаль, я зараз навчаюся в Києві та не змогла проконтролювати ситуацію особисто, але постійно слідкувала за розвитком телефонічно і факсово (коли пересилала купу документів).
Але мене турбує не це. Річ у тім, що керівництво ліцею не тільки безпідставно загрожувало дітям виключенням з ліцею, якщо вони поїдуть до Києва. Куратори груп дзвонили додому кожній дитині і просто кричали на них та батьків, вживаючи вислови, які ображають гідність людини та члена молодіжної організації. Тобто відбулося залякування як дітей, так і батьків. Не допомогло навіть запрошення кураторів на пластові сходини для практичного ознайомлення з організацією. Далі. В навчальних групах було створено таку атмосферу, в якій пластуни відчували себе „маленькими фашистами”, і нормальне спілкування з друзями стало просто не можливим. Коли директор зібрав батьків, то об’явив, що ця організація є антиурядовою і він не бажає участі дітей в ній. Коли батьки намагалися пояснити принципи діяльності Пласту, їм було заявлено, що „я нічого про Пласт не знаю і знати не хочу”. Батьки та керівництво Пласту вдіяти нічого не може, тому що „вашим дітям ще тут вчитися та здавати випускні іспити” (іспити 9 класу).
Пл.розв. Борислав Ларін, який є Гетьманичем попередньої Орликіади, все ж таки поїхав. Коли стало відомо, що його нема на заняттях, то директор ліцею та завуч не полінилися поїхати майже через все місто (півтори години) до нього додому, щоб здійснити моральний тиск на матір Борислава. На щастя, п. Валерія виявилася морально стійкою особою, її не злякали погрози про відчислення її сина з навчального закладу. Одногрупники Борислава, які належать до Пласту, виявилися постраждалими (КДБ процвітає: – де Борислав – не знаю – говори, а то виключимо!).
Начальник обласного управління освітою дистанціювався від ситуації, зваливши всю провину на директора.
Таким чином, було нанесено значний моральний збиток дітям та батькам та іміджу Пласту. Хто захоче вступати в організацію, за діяльність якої можуть не тільки виключити з навчального закладу, але й морально принизити?

З повагою, старшопластунка Проляка Олександра

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100191457.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua