Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 11-11-2004
Олександр Баранівський: В’язниця плаче по членах дільничної виборчої комісії із Овруча

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100191620.html

Учора пізно ввечері, на каналі “Ера” було показано коротке інтерв’ю Віктора Ющенка з ведучим телепрограми “Підсумки” Русланом Поліщуком. Характеризуючи рівень фальсифікації виборів у першому турі президентського марафону, лідер “Нашої України” показав чистий бланк протоколу дільничної виборчої комісії, скріплений “мокрою” печаткою і освячений підписами двадцяти чотирьох членів виборчої комісії. Віктор Андрійович заявив, що мова йде про 240 виборчу дільницю Коростенського територіального виборчого округу № 66 Житомирської області.
І ось цей протокол переді мною. Все дійсно так. Під списком кандидатів у Президенти України чіткий підпис голови комісії В. В. Шадури. Цей злочинний документ затвердили також заступник голови В.І. Войнерович та секретар комісії В.С. Рочинська. На іншому аркуші – підписи 24 членів комісії. Чистий протокол, печатка на місці, підписи виконані чорнилом. Звідки ж взявся цей протокол?
240 виборча дільниця знаходиться в Овруцькому районі. Як удалося встановити, її голова В.В. Шадура привезла здавати результати голосування по виборчій дільниці у Коростень, у територіальну виборчу комісію. І забула там свою папку. Певний час папка витирала закутки, поки не була виявлена членами територіальної виборчої комісії, як пропажа. Постало питання: чиє ж це багатство? Членами територіальної комісії було прийнято рішення – відкрити знахідку і вияснити, кому вона належить. Відкрили і члени територіальної виборчої комісії побачили чисті протоколи з чорнильними підписами членів дільничної виборчої комісії № 240, “мокрою” печаткою на ній.
Тоді й стало зрозуміло, чому В.В. Шадура, грубо порушуючи чинне законодавство, відмовилася на виборчій дільниці оголосити остаточні результати виборів, надати копії протоколів спостерігачам від кандидатів у Президенти України. Пані Шадура заявила, що їй, мовляв, ніколи цим займатися, оскільки вона поспішає у Коростень, у територіальну виборчу комісію. Сіла в авто і відбула, кажуть, у районну адміністрацію.
Тепер постає питання: які ж результати голосування В.В. Шадура і її поплічники подали до територіальної виборчої комісії по виборчій дільниці №240? А ось які двадцять сім “підписантів” протоколу вивели в остаточному протоколів такі дані. Начебто за О. Мороза на їх дільниці віддали 74 голоси, за П.Симоненка – 37, В. Ющенка – 98, а за В. Януковича, як і слід було очікувати, – 170. Це повна ахінея. Ніде в області за винятком цієї дільниці діючий прем’єр-міністр України не перемагав своїх опонентів із таким колосальним відривом.
Це чистий кримінал. І всі хто розписався, отримавши від виконавчої влади за це платню, самі винесли собі присуд. Їх місце за гратами.

Олександр БАРАНІВСЬКИЙ, народний депутат України.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100191620.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua