Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 11-11-2004
Дмитрик ПиаР: Треба правильно голосувати- перевірити підпис на бюлетені і помітити свого кандидата в квадратику
Вільний Форум

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100204343.html

Треба правильно голосувати

Півтора тижня сидиш, ходиш та все думаєш, на які ж вони злочини пішли, щоб у першому турі переміг кандидат від влади. Прокручуєш в голові незараховані бюлетені. Нескінчена кількість з них - ті, що мали два хрестика відразу після прізвища та в квадратику. Або крім хрестика мали надписи на кшталт “Боже допоможи!”. З точки зору логіки зрозуміло кому виборець віддав свою прихильність, а для бюрократа є формальний привід...
На десятий день таки визнають перемогу кандидата від опозиції. Не встигаєш поміркувати над тим, чому тоді такий маленький відрив, як тебе питають:
- А на твоєму бюлетені підписалась людина, яка тобі його видавала?
- Так! В списках та на відривному купоні...
- А на тій частині, де ставив хрестик?
- Здається, ні...
- Тоді твій бюлетень у смітнику!
Кидаєшся дзвонити до знайомих членів виборчих дільниць в Києві. Заспокоюють, ніхто не дивився, рахували всі підряд. Жодної “забракованої” через відсутність підпису. Але заспокоїтись не вдається, бо в другому турі непідписаний бюлетень вже точно кинуть в урну (нажаль, невиборчу).
Передзвонюєш про всяк випадок львів’янам. Там кепські справи відразу з першого туру. Масове визнання недійсними виборчих бюлетенів. В деяких дільницях доходить до 200-300 (за різними причинами). Відчуваєш, що ситуація в містечках та селах має бути ще гірше. Тому обдзвонюєш всіх, кого знаєш.
Промислове передмістя Ромен, де працює лише один завод. В складі дільниці переважають певні симпатії (спрацювали адміністративні важелі). Всі знають один одного. В результаті 30 непідписаних бюлетенів забраковані. Всі 30 були з хрестиком за Ющенко. Знайомий звинувачує комісію у свідомому псуванні бюлетенів, тобто гарантованим прихильникам Ющенка навмисно не підписували бюлетень. Зараз його відраховано зі складу виборчої комісії. Офіційна причина – агітація за Ющенка під час виборів.
Отже, можна виділити можливу фальсифікацію на двох рівнях. По-перше, глобальним, коли виборчій комітет “нагадає” південно-східним регіонам обов’язково підписувати бюлетені та забуде про центрально-західні. А потім в регіонах, симпатизуючих Ющенко, будуть максимально прискіпливі при підрахунку. І навпаки, в регіонах Януковича будуть дивитися крізь пальці. Це теж погано, бо існує велика вірогідність підкидання по-справжньому фальшивих бюлетенів. По-друге, локальний, коли члени комісії, підконтрольної сільській та містечковій владі, зловживатимуть своїми знаннями про уподобання електорату.
Тому голосуй правильно - вимагай підпису! Якщо хочеш, щоб твій голос не тільки чули, але й зараховували.

10.11.04р. Дмитрик ПиаР.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100204343.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua