Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 13-11-2004
Майдан-Інформ: ДАЙДЖЕСТ МАЙДАНУ. 12.11.2004

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100336683.html

Від сьогодні Майдан-Інформ для зручності читачів у напружений і насичений інформацією передвиборний час починає випуск щоденних дайджестів основних новин. Дайджести за минулу добу виходитимуть наступного ранку.

Дивне явище - виступ заслуженого зека України профф.Януковича перед багатотисячними зборами дільничних інспекторів міліції з усієї України, сталося вчора у приміщенні київського Палацу Спорту. Янукович, зокрема, подякував міліції за те, що "вибори 31-го жовтня пройшли спокійно, незважаючи на заклики окремил сил до штурму ЦВК та масових безпорядків". Наскільки "спокійно", зусиллями влади, проходили вибори, чи закликав хтось до "масових безпорядків" і хто їх провокував насправді, читачі Майдану знають з нашої стрічки новин за ті дні.

Пізніше виявилося, що не всі дільнічні інспектори прибули до столиці послухати двічі "ловимого, судимого и садимого". У Полтавській області інспектори пішли по сільських радах, збираючи інформацію про агітаторів і прихільників Ющенка, складаючи на них списки.
Подібну ж нешляхетну справу міліція робила і у Калуському районі Івано-Франківської області, вишукуючи інформацію про заробітчан за кордоном та допитуючись, хто за кого голосував. Подібний протизаконний збір інформації мав місце і в інших районах області.
А за інформацію, переданою Майдану читачем з Харкова, котрий раніше був засуджений і відтак перебуває на міліцейському обліку, дільнічний, що завітав до нього, прямо примушував проголосувати за Януковича.

Міністр дуже внутрішніх справ Білоконь призначив нового старого начальника ГУ МВС у Київській області - А.Волощука, котрого було звільнено тільки тиждень тому. Цей тиждень начальником пробув такий собі В.Зарубенко, з репутацією, відверто мокрою навіть на тлі інших високопосадовців МВС.

До Майдану надійшла інформація з Київського обласного управління міліції про те, що ірпінській міліції наказано встановити стеження за родиною Свистовичів та знайти спосіб, щоб притягти їх до адмінстративної відповідальності й "закрити" на кілька діб до виборів. Майдан-Інформ про всяк випадок попереджає "співробітників", що ця ідея є цілком дурною і не матиме для режиму ніякої користі. Крім шкоди.

Однак не міліцією єдиною намагається оперувати конаючий режим.
Підтоптаний поразкою в першому турі і відчуттям близького кінцю "адмінресурс" працює на межі можливостей і однозначно за межами не те, що закону, а навіть людського глузду. Дикий випадок стався з жінкою-інвалідом, що з високою температурою звернулася до 2-х полтавської лікарні. Відморозки у білих халатах поставили умову: або голос за Януковича 21-го листопада, або - додому. "Прийду після виборів, якщо доживу" - відмовила жінка.

Весь вчораншій день Майдан-Інформ відслідковував ситуацію із затриманням 11-го ввечорі у Полтаві трьох активістів кампанії ПОРА. Завдяки порядності судді Ленінського райсуду Полтави С.Андрущенка, професійності юриста обласного штабу "Нашої України" Ю.Моторного та допомозі представника ОБСЄ на Полтавщині О.Келима зліплена ментами з підручних матеріалів справа розвалилася. Хлопці на свободі. Майдан-Інформ також дякує всім нашим дописувачам, котрі підтримали хлопців телефонними дзвінками до райвідділку міліції. Ми разом!
Дивний подарунок, що свідчить про кризу жанру в таборі Проффесора, отримали сумські школи - у вигляді футбольних м'ячів з рекламою Януковича. Відтепер юні сумчани, котрі ще не мають права голосу, натомість матимуть чудову можливість висловити своє ставлення до Віктора Федоровича хорошими ударами.
У тій самій Полтаві виборців-працівників локомотивного депо керівництво лякало втратою роботи у разі обрання Ющенка, а залізничникам-пенсіонерам давали хабарів у вигляді продуктових наборов з неїстівним додатком - агітками Януковича.

Нагадав про своє політичне існування (котре успішно добігає кінця, з чим ми і вітаємо) Гарант, відправивши у відставку 11 голів райдержадміністрацій. Характерно, що у 10 з 11-ти районів у першому турі із значною перевагою переміг Ющенко. Можна не сумніватися, що у другому турі мешканці цих районів віддадуть ще більше голосів за Ющенка.

Народний депутат Микола Томенко пояснив вимушену згоду Проффесора на участь у теледебатах негараздами у його штабі, члени якого, усвідомлюючи сумні перспективи свого "клієнта", намагаються перекласти відповідальність на самого Януковича. Томенко переконаний (як і Майдан-Інформ), що іміджева кампанія з "олюднення" образу Януковича виявилася надзвичайно дорогою і такою ж невдалою.

Редакція масової газети "Сільські вісті" зробила вибір: примірник газети вийшов (накладом у 1 млн) суцільно заповненим рекламою Януковича.. Про реакцію Олександра Мороза поки що невідомо, а реакцію Майдану можна побачити тут: http://maidanua.org/static/news/1100276705.html

Керівник виборчого штабу Віктора Ющенка Олександр Зінченко заявив, що після перемоги на виборах Президент Ющенко створить спеціальну комісію з кадрових питань, яка поновить на роботі працівників, незаконно звільнених за політичними мотивами. Одну тезу Зінченка наведемо повністю: "Однак відновленням прав них, хто постраждав, комісія не обмежиться. Її завдання полягатиме також у тому, аби з'ясовувати, хто особисто ці незаконні рішення приймав і на яких підставах. Всі, хто вдався до незаконних дій, понесуть відповідальність згідно із Законом". Майдан-Інформ зі свого боку заявляє, що всіма зусиллями допомагатиме як захисту порядних людей, у т.ч. на державній службі, так і притягненню до відповідальності несправедливо і незаконно покараних. Ніхто і ніщо не має бути забутим. Ми все знаємо, ми - скрізь!

Ці та інші повідомлення докладно - у "Новинах" Майдану.
Тут: http://maidanua.org/static/news.php?site=maidan&bn=maidan_free

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100336683.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua