Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 15-11-2004
Григорій Омельченко: Депутатське звернення щодо зриву виборів

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100538642.html

“13” листопада 2004 р.
Президенту України
Кучмі Л.Д.

Прем'єр-міністру України
Януковичу В.Ф.

Генеральному Прокурору України
Васильєву Г.А.

Голові Служби Безпеки України
Смешку І.П.

Міністру Внутрішніх справ України
Білоконю М.В.

Копія: Голові Черкаської обласної державної адміністрації
Льошенку В.О.

Прокурору Черкаської області
Литвину О.М.

Начальнику УСБ України в Черкаській області
Кулінському М.Й.

Начальнику УМВС України в Черкаській області
Підоричу М.М.

Голові апеляційного суду Черкаської області
Іваненку В.Д.

Депутатське звернення.

Про вжиття невідкладних заходів реагування
для недопущення антиконституційних дій з боку
органів держаної влади та правоохоронних органів
Черкаської області під час виборів Президента України
та притягнення винних посадових осіб
до встановленої Законом відповідальності


11 листопада 2004 року з 9 години ранку в службовому кабінеті голови Черкаської обласної державної адміністрації Льошенка В.О. під керівництвом заступника міністра Внутрішніх справ України Любара М.Г. проводилася нарада-інструктаж по забезпеченню перемоги Януковича В.Ф. на президентських виборах.

В нараді брали участь голова обласної держадміністрації Льошенко В.О., його заступники, керівники правоохоронних органів Черкаської області та голова Черкаського апеляційного суду Іваненко В.Д.

Заступник міністра Внутрішніх справ Любар М.Г. в різкій формі, з вживанням нецензурної лексики, негативно оцінив дії обласної влади й керівників правоохоронних органів, які 31 жовтня 2004 року не забезпечили в Черкаській області перемогу Януковичу В.Ф. на президентських виборах. Любар М.Г. наголосив, що перемога Януковича В.Ф. це не тільки справа обласної міліції. В разі недосягнення цього результату, всі керівники області будуть звільнені із займаних посад ще до офіційного оголошення результатів виборів по Україні. Любар М.Г. запевнив, що для перемоги Януковича В.Ф. є резерв близько 5 мільйонів голосів.

Любар М.Г. запропонував план дій на 21 листопада 2004 року, суть якого зводилась до того, що якщо Янукович В.Ф. не набирає на дільниці 50 відсотків голосів, то потрібно задіяти план зриву виборів для визнання їх недійсними. Для реалізації цього плану Любар М.Г. запропонував такі заходи:

- вчинення хуліганських дій спеціально організованими формуваннями на таких дільницях;
- побиття вікон;
- відключення світла після завершення підрахунку голосів;
- анонімні дзвінки про замінування виборчих дільниць та ТВК.

Для виконання цих злочинних заходів керівництво УМВС України в Черкаській області сформувало дві групи по 25 чоловік. Відповідальним за проведення цих заходів призначено заступника начальника УМВС України в Черкаській області Олійника Ю.Г., а безпосереднє керівництво покладено на начальника відділу охорони громадського порядку Жулинського Ю.В.

Окрім того, мені стало відомо, що за вказівкою керівництва УМВС у Черкаській області, проводилось опитування серед особового складу міліції за кого вони будуть голосувати, щоб виявити тих, хто не підтримує Януковича В.Ф.

Начальник УМВС України в Черкаській області Підорич М.М. на колегії УМВС заявив, що він знайде можливості з'ясувати, хто за кого голосував на президентських виборах.

Шокує своїм цинізмом той факт, що керівництво УМВС України в Черкаській області спонукає підлеглих подавати рапорти, у яких повинні бути зафіксовані прізвища не менше 50 осіб, яких вони загітували проголосувати за Януковича В.Ф.

Зазначена інформація у мене (як колишнього працівника МВС та СБ України) не викликає сумніву, оскільки вона отримана від безпосередніх учасників зазначених нарад, один з яких дав прослухати мені аудіозапис наради від 11 листопада 2004 року під керівництвом заступника міністра Внутрішніх справ Любара М.Г.

Особи, які надали цю інформацію не бажають брати участь у цих антиконституційних заходах, які можуть призвести до кровопролиття, вони готові офіційно дати свідчення й передати зазначений аудіозапис лише у випадку забезпечення їм та членам їхніх родин особистої безпеки. Їхню безпеку, на моє глибоке переконання, можна гарантувати лише після перемоги на президентських виборах Віктора Ющенка.

Особи, які надали мені цю інформацію, повідомили, що аналогічні операції по забезпеченню перемоги Януковичу В.Ф. на президентських виборах, керівництвом МВС і Адміністрацією Президента України заплановані у всіх областях.

На підставі викладеного, керуючись ст. 16, 17, 19 Закону України “Про статус народного депутата України”, як представник Українського народу в парламенті та державної влади,

ВИМАГАЮ:

1. Забезпечити вільне волевиявлення виборців під час голосування 21 листопада 2004 року на виборах Президента України та не допустити втручання правоохоронних органів, органів державної влади й управління та органів місцевого самоврядування в хід президентських виборів на користь одного з кандидатів на пост Президента України.

2. Звільнити із займаних посад міністра Внутрішніх справ України Білоконя М.В., його заступника Любара М.Г., голову Черкаської обласної держадміністрації Льошенка В.О., прокурора Черкаської області Литвина О.М., начальника УМВС України в Черкаській області Підорича М.М., начальника УСБ України в Черкаській області Кулінського М.Й.

3. Порушити кримінальну справу згідно зі ст.ст. 97, 98 КПК України проти заступника міністра Внутрішніх справ України Любара М.Г., голови Черкаської обласної державної адміністрації Льошенка В.О., керівників правоохоронних органів Черкаської області, голови Черкаського апеляційного суду Іваненка В.Д. та інших посадових осіб, які брали участь у нараді 11 листопада 2004 року, в діях яких є наявні ознаки службових злочинів, забезпечити проведення повного, всебічного, об'єктивного досудового слідства, винних осіб притягнути до кримінальної відповідальності.

Про результати розгляду депутатського звернення повідомте мене у встановлений Законом строк за вашими підписами.


Народний депутат України,
Заступник голови Комітету з питань
боротьби з організованою злочинністю
і корупцією
Г.О. Омельченко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100538642.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua