Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 16-11-2004
Ірина Бекешкіна: Тепер соціологи розкажуть народу, що Віктор Янукович переміг на теледебатах із вражаючою перевагою

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100612212.html

Тепер соціологи розкажуть народу, що Віктор Янукович переміг на теледебатах із вражаючою перевагою

Учора, нарешті, відбулася подія, яка не залишила байдужими усіх, хто хоч якось цікавиться виборами: телевізійні дебати кандидатів у Президенти України Віктора Ющенка і Віктора Януковича. Суть дебатів у тому, щоб кандидати зійшлися лицем в лице, і щоб виборці могли у прямій дискусії оцінити, чого вартий кожний кандидат, — порівняти їхню аргументацію, пропозиції, рівень інтелекту та інші якості. Власне, для цього в усьому світі й влаштовуються дебати.

Я не буду робити висновок, хто переміг, хоча для мене це очевидно. Показово інше. Дебати — це благородний поєдинок сам-на-сам. Проте благородство на нашому телебаченні не вкладається у „редакційну політику”. Одразу ж на УТ-1 відбулося заздалегідь заплановане дійство, дуже далеке від правил „дуелі”: на одного з учасників поєдинку накинулася свита дуелянта іншого. Як це було — усі бачили і можуть оцінити. Щоправда, не всі учасники спектаклю займалися брутальним „мочиловом”, дехто намагався принаймні зберегти лице. Проте не вірю я, що й вони не розуміли, що їх грубо використовують як гвинтики і гаєчки одного великого тупого механізму. І мимоволі подумалося: це ж певною мірою модель майбутнього устрою нашого суспільства, де загальний наперед заданий „одобрямс” стане нормою життя.

Але найбільше мене потішила присутність у „команді підтримки” „незалежних” соціологів Ольги Балакірєвої та Миколи Чурилова, колишніх моїх партнерів по соціологічному консорціуму. Нагадаю, що саме вони подали спотворені дані, переробивши їх на користь Віктора Януковича. Їхня гра у команді „правильного” кандидата прояснює багато речей, про які досі ми могли тільки підозрювати. Гадаю, що виступ Миколи Чурилова, а особливо — його обличчя було б корисно транслювати перед усіма даними, що йтимуть від нього. Як він виправдовувався, як нервував, що ну ніяк зараз не може одразу представити соціологічних даних, хто переміг у дебатах! Бо ще ж треба комусь дзвонити, когось про щось питати... Миколо Миколайовичу, ну хіба присутнім у студії була потрібна ще якась „проміжна” процедура, щоб Ви оголосили перемогу „правильного” кандидата? У Вас є досвід, як це зробити в екзит-полі, чому б те саме не зробити й стосовно теледебатів?

Я думаю, що вже сьогодні-завтра ми почуємо від „незалежних” соціологів Чурилова і Балакірєвої про перемогу Януковича у теледебатах. То чому це не можна було сказати ще вчора?

Ірина Бекешкіна, науковий керівник фонду „Демократичні ініціативи”, для „Телекритики”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100612212.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua