Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 16-11-2004
Громадянська ініціатива „Знаю!”: Ми вимагаємо СПРАВЖНІХ дебатів

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100614978.html

Громадянська ініціатива „Знаю!” з повагою ставиться до рішення обох кандидатів у Президенти України взяти участь у телевізійних дебатах в прямому ефірі Першого національного 15 листопада. Однак ми переконані, що реальні дебати в безпосередньому значенні цього слова не відбулися.

Увечері 15 листопада громадяни вперше за весь час передвиборчої кампанії побачили зустріч двох основних, а тепер – єдиних претендентів на найвищу посаду в нашій державі. Але не побачили того, на що чекали, а саме – живої дискусії, обміну питаннями і відповідями, прямої мови, замість обміну заздалегідь підготовленими промовами із заздалегідь обумовлених тем.

Як повідомлялося раніше, за 5 днів від проголошення 2 туру Президентських виборів громадянська ініціатива „Знаю!” телефоном безкоштовної гарячої лінії та через інтернет-сайт зібрала понад 500 питань від громадян України до кандидатів у Президенти. Ці питання були направлені безпосередньо Віктору Ющенку та Віктору Януковичу, в ЦВК, на Преший національний та в інші ЗМІ. На теперішній момент кількість цих питань збільшилась до 626. І вона збільшуватиметься щодня.

У вчорашньому 100-хвилинному ефірі відповідей на більшість своїх питань люди не отримали. Вони побачили дивну поведінку ведучого УТ-1, який попри визначений ЦВК формат дебатів, дозволяв кандидатам затягувати час і таким чином фактично зігнорував питання. Він порушував встановлений формат, коментуючи репліки і поведінку кандидатів і, що видається геть неприпустимим, використовуючи для цього час, відведений певному кандидатові.

За даними GfK-USM теледебати кандидатів у Президенти подивилися 43,3% дорослого населення України. З огляду на такий високий інтерес громадян ми вимагаємо від 5-ти комерційних телеканалів – ICTV, СТБ, Нового, 5 каналу та Тоніса, – які задекларували бажання провести дебати на незалежному майданчику, точно призначити час дебатів 19 листопада і виділити для них ефірний час. Ми вимагаємо не чекати на згоду штабів. У
випадку відмови одного з кандидатів – віддати весь відведений час іншому. Ми вимагаємо, щоби телеканали, а також самі кандидати дослухалися до вимог і питань людей, з повагою поставилися до їхнього права ЗНАТИ.

Ми переконані, що це єдина й остання можливість для українських виборців побачити і почути правду, отримати інформацію з перших рук. Це можливість дізнатися, чи здатен кандидат у Президенти вести дискусію, чути думку іншого, аргументувати й полемізувати. Чи здатен він чесно відповідати на несподівані й складні питання. Чи зможе він, ставши Президентом України, дослухатися до думок громадян і адекватно реагувати на їхні питання.

Ми вимагаємо СПРАВЖНІХ дебатів на незалежному майданчику в ефірі 5-ти каналів увечері 19 листопада!

Питання можна знайти за адресою

http://www.znayu.org.ua/index.php?lang=ukr&get=debatequest&id=0&show_all=1

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100614978.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua