Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-11-2004
Amnesty International: Amnesty International визнала в Україні перших в’язнів сумління
Amnesty International

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100682388.html

16 листопада 2004 року міжнародна правозахисна організація Amnesty International оприлюднила заяву в якій визнала шістьох нещодавно засуджених політичних активістів у місті Суми в’язнями сумління і оголосила про початок кампанії щодо їх негайного звільнення.

Amnesty International висловила стурбованість з приводу продовження арештів осіб, які виражають свої політичні права, зокрема право на мирний протест під час вимагання оприлюднення результатів про вибори Президента України. «Дуже важливо, щоби Україна продемонструвала світу, що вона поважає право на свободу вираження напередодні другого туру президентських виборів», – зазначає Amnesty International.

Шестеро осіб були нещодавно засуджені місцевим судом в місті Суми до 10 діб адміністративного арешту під час закритого судового процесу за нібито супротив міліції під час проведення мирної акції протесту 31 жовтня з метою оголошення результатів виборів на одній з дільниць. Члени виборчої комісії відмовилися оголошувати результати виборів 31 жовтня і викликали міліцію, яка розігнала мирну акцію та затримала десятьох учасників акції, проте ті невдовзі були відпущені. Несподівано, 13 листопада міліція заарештувала в шостій ранку всіх десятьох учасників акції. На суд не були допущені ні адвокати засуджених, ні їхні рідні. Більше того, останні були брутально та протизаконно розігнанні загоном „Беркут”. „Є чіткі підстави вважати, що ці 6 осіб були засудженні за висловлювання своїх поглядів”, - заявила Amnesty International.

„Влада в м. Суми порушила міжнародні стандарти відмовивши адвокатам та рідним у допуску на судове засідання, а також не повідомивши їм про місцезнаходження затриманих”, - підсумувала Amnesty International.
За останній місяць це вже друга заява Amnesty International стосовно ситуації з правами людини в Україні. Перша була оприлюднена 25 жовтня цього року й стосувалася арештів активістів організації «Пора».

За детальною інформацією звертайтеся до офісу УАМА в Києві: (044) 469-70-27, office@amnesty.org.ua
Amnesty International у Лондоні за телефоном +44 20 7413 5566
Amnesty International, 1 Easton St., London WC1X 0DW. web: http://www.amnesty.org
For latest human rights news view http://news.amnesty.org

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100682388.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua