Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-11-2004
"Майдан-Інформ": Про "Відкритий форум" у Москві
наша інфа

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100706577.html

Як відомо, позавчора в Москві відбулося чергове засідання “Відкритого форуму” – такої собі тусовки політиків, політологів, підприємців та економістів у формі круглого столу. Цього разу говорильня була присвячена українських виборам і можливим їхнім наслідкам для Росії. Саме наприкінці цього засідання Марат Гельман сказав свою сенсаційну фразу про програш Януковича.

Зрозуміло, що «Майдан» не зміг не внєдріть у такий цікавий захід свою людину. Отже, наш спецкор Макс Ісаєнко завантажився салом для московських друзів і вже об 11:30 15 листопада був у готелі «Арарат Хаят» на Нєглінной, 4, в залі «Хачатурян» із прихованим диктофоном. Ми вирішили познайомити вас із найцікавішими цитатами учасників круглого столу (в порядку виступу).

Катерина ЄГОРОВА (Росія), голова ради засновників ЦПК ”Нікколо М”:
Український виборець дав нам чіткий месидж – нинішня технологія тиску НЕ проходить. Якщо ці вибори відбудуться чесно, то керівництву України вдасться уникнути долі пана Шеварднадзе... Пропагандистська теза про те, що за президента Ющенка росіяни опиняться під тиском – це взагалі позиція слабкого.

Олександр ДУГІН (Росія), лідер “Євразійського руху”:
В Україні ми бачимо сигнали війни за геополітичною ознакою. А позитивного сценарію Росія запропонувати не може. Російські ж політтехнологи свою місію провалили.

Олег РИБАЧУК (Україна), нардеп “Нашої України”:
Ми привезли документ на восьми сторінках – називається він “Як нам жити з Росією” і відображає узагальнену позицію Ющенка з цього питання. Кожен з вас отримав по примірнику – вивчайте... Ющенка підтримала вся політична еліта країни, а єдиний союзник Януковича після 1-го туру – Вітренко. Ющенко переміг в 17 областях із 26, в інтелектуальному центрі – Києві – він набрав вчетверо більше за Януковича. Завершуються розмови про коаліційний уряд – навіть із комуністами! Ющенко – це безнадійний прихильник консолідації, а Янукович консолідує свою команду тільки “нагинанням”.

Марк УРНОВ (Росія), ведучий “Відкритого форуму”:
На жаль, представники Януковича знову не відгукнулися на наші запрошення, тому опонувати панові Рибачуку просто нікому.

Олександр КОНОВАЛОВ (Росія), президент Інституту стратегічних оцінок та аналізу:
Я був у Штатах і там не знайшов жодної згадки про перший тур в Україні. Їм усе одно! Те,що зараз Роія змінює приорітети щодо українських виборів – це дуже добре.

Андрій КОЛЕСНИКОВ (Росія), директор Департаменту громадських зв’язків «ФБК-консалтинг»:
Я переконаний марксист, тому почну з економіки – базиса – а вже потім перейду на геополітику – надбудову. …На кампанію Януковича було витрачено стільки ж, скільки на кампанію Буша, хоч економіка США у сто разів сильніша за українську… У випадку перемоги Януковича ми отримаємо конвертацію СРСР на капіталістичній основі. Україні як експортеру сталі і сільгосппродуктів демократія більш вигідна, ніж експортерові нафти й газу.

Михайло СПЕКТОР (Росія), спеціальний представник Ющенка у РФ:
Поки ми теревенимо про геополітику, Україна поводить себе правильно економічно. Тому її стосунки з Росією завжди будуть гарними.

Євген САБУРОВ (Росія), директор Інституту проблем інвестування:
Я працював із Ющенком на початку 90-их, коли я був головою уряду Республіки Крим. Я добре знаю його тип і тип Януковича. Тип Януковича добре відомий – це тип Кучми, Лазаренка, Звягільського. Ющенко бачить своє завдання в управлінні справами країни, а Янукович – в управлінні справами своїх друзів.

Іван СТАРИКОВ (Росія), секретар політради «Союзу правих сил»:
Наші політтехнологи самі не вірять у те, що говорять. Ми з одним разом летіли з Києва в Москву після 1-го туру, так він мені сказав: «Вань, такого кльову не було навіть у 98-ому! Гонорар приймався будь-який, яку б цифру не назвав!»… За ющенко – молодь і це добре видно. Вони за нього не за пляшку пива. А молодь – це майбутнє…

Сергій МАРКОВ (Росія), директор Інституту політичних досліджень:
Минув той час, коли Москва так просто здавала інтереси союзників… Мені здається, що частина тут присутніх бажає перемоги Ющенка тільки задля поразки російського керівництва… Мені теж дуже подобається Ющенко, і Москва зацікавлена в розвитку демократії в Україні (сміх у залі).

Галина МИХАЛЬОВА (Росія), директор Центру вивчення сучасної політики:
Поділ голосів 40 на 40 - це не розкол суспільства. Це – демократія. І не треба іронізувати з привожду виборів в Україні – в нас у Росії їх фактично ніколи не було.

Олександр МОРОЗОВ (Україна), нардеп «Нашої України»:
Такі люди як Сабуров, справді заслуговують на подвійне громадянство. І мені шкода Маркова, якому дуже подобається Ющенко, але працювати він змушений на Януковича... найбільша проблема України полягає в тому, що влада завжди була провінційною Після перемоги Ющенка економічний і політичний розвиток України буде пов’язаний з інтелектом.

Михайло ДЕЛЯГІН (Росія), директор Інституту проблем глобалізації:
Ми всі хочемо висловлювати наші національні інтереси. Трагедія Російської Федерації в тому, що наш уряд наші національні інтереси не поділяє… Україна дрейфуватиме на Захід усе одно, хто б не виграв. Мені смішно чути слова пана Маркова, про те, що Москва своїх уже не здає. І це говориться в той час, коли МЗС перетворилося на відомство, вибачте на слові, ритуальних послуг.

Олена ПАНФІЛОВА (Росія), директор Центру антикорупційних досліджень та ініціатив:
Проведенняі Ющенком обіцяної боротьби з корупцією НАБАГАТО більш небезпечно для деяких, в тому числі і присутніх тут, людей, ніж «дрейфування України» в той чи інший бік.

Володимир ЖАРІХІН (Росія), заступник директора Інституту країн СНД:
Мене вразило те, наскільки самодостатній політик з’явився у нас під боком. Йдеться про Леоніда Кучму. Передвиборчі обіцянки, політреформа, фінансування і підтримка кандидатів – всі ці завдання були вирішені Кучмою за рахунок інших держав. І всі завдання будуть реалізовані, незалежно від того, хто виграє вибори. Тому в нинішніх українських виборах є один АВТОР, чию волю виконують могутні гравці. Правда, не знаю, як там щодо гарантій безпеки…

Олександр ЧЕРНЕНКО (Україна), прес-секретар Комітету виборців:
Якщо в 94-ому році Кучму вибрала Східна Україна, в 98-ому – Західна, то Ющенка у 2004-ому вибирав Центр. Адмінресурс включився настільки потужно, що не витримав і згорів – чиновники іноді саботують накази згори.

Марат ГЕЛЬМАН, заступник гендиректора ВАТ «Перший канал» (Росія):
Доля виборів вирішуватиметься у судах. Силовики, звичайно, можуть свою думку думати, але для них слово Кучми МАЄ значення. І ось у цьому напрямку ми й будемо працювати… Давайте не будемо говорити про перемогу Януковича, тому що він програє... «Донецькі» технології – а на виборах вони точно такі ж самі, як і у звичайному житті – змушують голосувати проти «донецьких» навіть тих, хто на них працює… Східна Україна потребує проекту. На сьогодні Східного Проекту так і не створено… Що ж стосується лівого електората, який нібито віддасть свої голоси Януковичу, то лівий електорат уже вибрав у 1-ому турі. Залишилися просто «люди Мороза», «люди Симоненка», «люди Вітренко» тощо… Наразі виходить таке коромисло – «влада і суспільство», яке переважується то в один, то в інший бік.

Володимир РИЖКОВ, незалежний депутат (мажоритарник по Алтаю) Госдуми, його слова взяті з зустрічі в рамках «Відкритого форуму» ще перед першим туром наших виборів:
Треба згадати історію. Я спеціально дивився – коли Ющенко був прем’єром, наші економічні стосунки розвивалися досить динамчіно по всім основним напрямкам. Замість цього ми купуємося на політичні заяви про російську мову, подвійне громадянство тощо. Ми надаємо перевагу дзвінкій фразі замість конкретних економічних інтересів. Це було багато разів. Це було в багатьох країнах світу. Вкотре ми повторюємо все ту ж помилку.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100706577.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua