Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-11-2004
Московський політтехнолог: "У Сходу України немає проекту”
наша інфа

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100724631.html

Відомий російський політтехнолог, який працював в Україні, прокоментував “Майдану” свою точку зору на громадянські ініціативи прихильників Ющенка і Януковича. У зв’язку з тим, “що довкола мого імені багато чуток”, він попросив не вказувати його прізвища. Але впізнати легко.

Бліц-інтерв’ю взяте Максимом Ісаєнком в понеділок, у Москві, в холі готелю “Арарат Хаят”:

-Ви казали про Східний проект, якого немає. Йдеться про конкретного кандидата чи про якісь громадянські ініціативи?
- Я просто маю на увазі... от кажуть, нібито в Україні не сформувалася політична нація. Але наразі її формування неможливе, оскільки в Заходу є свій проект України, а у Сходу – досі немає. Спершу треба зробити проект із самоусвідомлення населення Сходу саме як українського, не зважаючи на те, що воно є культурно російським, а потім уже формувати єдину націю. Просто потрібна ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА робота, після якої вже повинні з’явитися громадянські ініціативи. Щоправда, громадянські ініціативи зазвичай створюються довкола подій, а події прогнозувати важко.

- Чи може стати Східним проектом ініціатива директорів деяких крупних підприємств під назвою “Південний Схід”:
- Галузеві інтереси не можуть бути загальнонаціональними. Це просто буде не олігархічний, а директорський корпус. В нас у часи Чорномирдіна директорський корпус був навіть більш впливовим, ніж олігархічний, і що? Треба думати... Або це просто експортуватиметься з Росії.

- А громадянські ініціативи на підтримку Ющенка – це успішний проект?
- Треба дивитися... І мати на увазі, що після перемоги Ющенка ці ініціативи підуть на спад. Після 2000-го року частина населення знаходиться у стані громадянської війни з владою. І коли війна завершиться, виявиться, що частина солдатів, які кували перемогу, переможцям не потрібні.

- Це й не дивно – протистояння влади й суспільства залишиться завжди...
- Ну так... Цей проект спротиву завжди базувався – і це нормально – на національно-визвольній боротьбі – те, що в Європі було в ХІХ-ому сторіччі. Буржуазна революція – ось Західний проект. А в Сходу свого проекту немає.

- У словосполученні “громадянська війна” ключове слово – “громадянська”?
- Так, звичайно, тільки мирні форми.

- На вашому ЖЖ одного разу ви написали слово “Путин” через “і”. У вас стоїть українська розкладка?
(сміється) - Очевидно, я тоді саме був у Києві...

- Ви володієте українською?
- Володію.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100724631.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua