Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-11-2004
Антон: Інтерв’ю з Віктором Лисицьким.
kuchmizm.info

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100724896.html

Пане Вікторе, чи може сучасне підвищення соціальних виплат стати причиною значної інфляції?
По-перше, дивлячись на доходи населення за останній рік ми бачимо, що соціальні виплати у розмірі трьох мільярдів гривень були не такими вже і значними, а тимчасова місячна надбавка до пенсій могла сама по собі й не призвести до значного підняття цін, якщо б це все відбувалося “тихо”, і робилося для людей. Але під гул PR-компанії, яку провів штаб Віктора Януковича та провладні ЗМІ - ціни зросли. Найжахливіше, що уряд, як я гадаю, передбачував наслідки своїх дій, але свідомо пішов шляхом підкупу пенсіонерів, спробами тіньовими грошима покрити підвищення цін. А можливо і не передбачав. Річ у тому, що сьогодні економічний блок в уряді очолюють малокваліфіковані люди. Можливо, ці вожді і гадки не мали про те, що цими соціальними виплатами вони сформують суттєве підвищення цін.

Яких заходів вжив Національний Банк для того, щоби не припустити інфляції?
Ви знаєте, Сергій Тигіпко, як людина освічена, якому Конституцією приписано виконувати свої зобов’язання, перетворив НБУ у так званий “back office” партії Регіони України. Нацбанк підняв облікову ставку до 9%, хоча при нинішньому економічному стані України вона могла б складати і 12%. Також могли бути збільшені нормативи резервування . Але почавши підтримувати політику Януковича, яка направлена прямо проти народу, створив передумови для створення 20% інфляції – йдеться про оптові ціни виробників.

Які дії мають вжити теперішній – і наступний – уряд для утримання інфляції?
Якщо до влади прийде Янукович, спочатку йому треба покаятись перед народом. Потім обов’язково усунути з уряду чинне керівництво економічного блоку в першу чергу Миколу Азарова. Після цього необхідно запросити тих професіоналів, що працювали зі мною та Віктором Ющенком в 2000 – 2001 рр, наприклад – Шлапак, Мітюков, Максюта. Хоча не впевнений, що ці люди погодяться працювати на кримінальну владу, владу, котра у своєму намаганні зберегтися постійно порушує і закон, і нехтує мораллю.
Ющенку - я вважаю - каятись ні в чому, оскільки до по грабунку українців він ніколи не опускався. Порадив би йому працювати так, як він це робив за часів свого уряду – оздоровити економіку та обов’язково стабілізувати фінанси.

Як ви оцінюєте сучасний стан іноземного інвестування в Україну?
В першу чергу необхідно показати іноземцям, що вони мають справу із справедливою владою та підняти питання захисту інвестувань в Україну.

Чи можуть бути застосовані економічні санкції проти України в разі проведення недемократичних виборів та фальсифікації остаточних результатів?

Навряд чи такі санкції будуть застосовані у широкому масштабі. Чим швидше розвивається економіка, ти скоріше країна стає демократичною.

Як ви ставитесь до ідеї подвійного громадянства з Росією, що були висунуті Віктором Януковичем?
Глобалізаційні процеси ведуть до того, що питання громадянства стає все менш, і менш важливим. Тому інститут подвійного громадянства не є хибним. Але чому саме з Росією? До речі, за конфіденційною інформацією в цьому зацікавлені насамперед росіяни, оскільки за останні роки їхня міграція в Україну є більшою, аніж міграція українців в Росії.

Наш кореспондент задає стандартний блок питань кожному, з ким розмовляє:

1. Хто виграє вибори Президента?

Віктор Ющенко.

2. Як він переможе?
Солідарністю та силою народу.

3. Чому саме так?
Тому що влада не визнає своєї поразки. Запевняю Вас, Янукович та Медведчук – це люди, котрі не уявляють себе поза владою. Вони не складуть зброю після поразки на виборах

4. З якою командою переможець виборів прийде у владу?
На мою думку, Прем’єр міністром може бути або Тимошенко, або Єхануров . Міністр фінансів – Мітюков. Міністр закордонних справ – Тарасюк. Міністр внутрішніх справ – Стретович . СБУ – Радченко, це можливо. Голова АП – Зінченко.

5. Ваше ставлення до ГК “ПОРА”?
Я надзвичайно прихильно ставлюсь до вільних ініціатив, в тому числі й до ПОРИ. Ви займаєтесь правим ділом – Господь вам в дорогу!

http://kuchmizm.info/weblog/archives/001164.html#more

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100724896.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua