Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 18-11-2004
Юрій Бадзьо: Відкритий лист керівникові виборчого штабу В.Януковича

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100735054.html

З ким Ви, Сергію Леонідовичу?
Відкритий лист керівникові виборчого штабу В.Януковича
Сергієві Тигипкові.
Звертаюся до Вас, Сергію Леонідовичу, з однією думкою – про Ваше майбутнє і майбутнє нашого народу.
Після публічних, не спростованих судом авторитетних, із трибуни Верховної Ради, звинувачень вищого керівництва країни у причетності до кримінальних злочинів, у тому числі найстрашнішого – убивства журналіста Георгія Гонгадзе, виконавча влада в Україні стала нелегітимною, незаконною. Цей факт був і залишається потужним чинником деморалізації державних управлінських структур і суспільства загалом. Інстинкт самозахисту штовхає тих, кого звинувачено і хто почувається винним, до витворення зони власної безпеки, зони кровної пов’язаності злочином. До неї втягнуто людей, не причетних до скоєного, -- політиків і журналістів, працівників правоохоронних структур і членів громадських організацій, зокрема молодіжних. Так постало в країні антидемократичне, тоталітарного характеру середовище, поведінка якого має інерцію самозбереження і самовідтворення. Це надзвичайно загрозливо для країни, у наших умовах – для безпеки й самого існування держави передусім. Підрив матеріальних, політичних та ідеологічних основ незалежності і суверенітету українського народу дійшов до критичної межі.
Те, у який спосіб готується перемога на виборах В.Януковича, уже зробило його можливу владу нелегітимною. Якщо режимові, усупереч очевидному, вдасться домогтися свого, зав’яжеться нове кільце репресивної політики. Напрям подальшого руху зрозумілий – до диктатури. Така логіка існування недемократичної влади. За переконливу ілюстрацію до неї може правити репліка В.Януковича на адресу опозиції, у розмові з виборцями, озвучена відеозаписом на 5-му каналі телебачення: Мы поставим на место этих козлов!
Сергію Леонідовичу, це мова зони! І формою, і змістом. Невже Вам у ній затишно? Але ж не тягніть туди народ! Однієї такої фрази достатньо, щоб Ваш претендент на високу державну посаду зійшов із політичної арени країни. І ніколи на неї не повертався.
До влади природним чином приходить Ваше покоління – покоління комсомольців. Його політичні батьки, комуністи, не зуміли створити країни, утвердити українську державність, консолідувати суспільство на єдино можливій основі – на основі свободи і права українського народу. За цим критерієм вони розділилися на дві антагоністичні частини – народну, демократичну, і антинародну, імперську, тобто українську та антиукраїнську. Поділ дуже виразний, особливо у період історичного вибору, яким є і вибори – парламентські та президентські.
Так само розпалося і Ваше покоління. Але тут маємо обнадійливу і переможну тенденцію – формування цілісного демократичного середовища, життєздатного політичного класу на основі Блоку “Наша Україна” і на чолі з Віктором Ющенком. Цілий ряд авторитетних політиків із Вашого покоління покинув зону, зробивши вибір на користь демократії, України, нашої України – нашої в розумінні і політико-культурному, тобто національному, і загальногромадянському. Закладено першу надійну цеглину в будівлю політичної стабільності суспільства. Як приклад, назву тільки найповажнішу перемогу прихильників В.Ющенка: завдяки їхній принциповій позиції стихійно, добровільно виникла ситуативна парламентська більшість усупереч бойкоту Верховної Ради соратниками В.Януковича та В.Медведчука. Ця більшість – більшість не кошари, до якої загнано неправедних і заляканих, а більшість вільного вибору.
А чи вільний Ваш вибір, Сергію Леонідовичу?

Юрій Бадзьо,
перший голова Демократичної партії України, нині безпартійний.
Київ, 27 жовтня 2004 року

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100735054.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua