Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 18-11-2004
Янучари звітують: Довідка про роботу Черкаської ОДА, обласної ради та ін. органів

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100743108.html

Д О В І Д К А

про роботу облдержадміністрації, обласної ради, органів влади і управління Черкаської області в період проведення передвиборчої кампанії та виборів Президента України


Органами влади та управління Черкаської області здійснено ряд організаційно-практичних заходів під час проведення передвиборної кампанії і виборів Президента України та в підтримку кандидата на пост Президента України В. Януковича.

Провідну роль в організації проведення на території регіону громадсько-політичних та культурних заходів в підтримку кандидата в Президенти від влади відігравав голова Черкаської обласної державної адміністрації Льошенко В.О., який зайняв однозначну та принципову позицію в цьому питанні, а його заступниками проводилась відповідна робота на визначених напрямках по зонах обслуговування. При проведенні акцій та агітації за В. Януковича широко використовувалися можливості засобів масової інформації, агітаційно-друкована та видавнича продукція, біг-борди.

Проводилися збори у трудових колективах, осередках політичних партій та громадських організацій, мітинги, виступи довірених осіб кандидата, концертні програми, роз'яснювальна робота серед населення щодо економічних успіхів Уряду. 29.07.04р. в м. Черкасах в Палаці культури "Дружба народів" облдержадміністрацією спільно з обласним виборчим штабом по підтримці кандидата в Президенти України В.Ф. Януковича проведено Форум демократичних сил Черкащини, на якому трудовими колективами висунуто єдиного кандидата в Президенти України В.Ф. Януковича. В роботі Форуму взяли участь представники політичних партій, громадських організацій, профспілок області (1100 осіб).

Представники 21 організації політичних партій області підписали Угоду про співпрацю на виборах задля перемоги кандидата на пост Президента України В. Януковича. Серед громадськості проводилась відповідна роз'яснювальна робота, пов'язана з проведенням виборів Президента України. Відбулися збори у трудових колективах, форуми політичних структур на підтримку кандидата на пост Президента України В.Януковича. Облдержадміністрацією проведена відповідна робота щодо роз'яснення в трудових колективах, організаціях та підприємствах мети проведення політичної реформи, а також заходів, що вживаються Президентом України, Урядом щодо покращення стану економічного розвитку держави та підвищення життєвого рівня населення.

Органами місцевої влади організовано вивчення основних положень Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори Президента України", розпорядження Президента України "Про забезпечення перебування в Україні офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій на виборах Президента України у 2004 році", Концепції підвищення правової культури учасників виборчих процесів та референдумів, що здійснюється на засіданнях координаційно-методичних рад, робочих груп органів державної влади, семінарах. У Черкасах під час засідання "круглого столу" за участю голови облдержадміністрації В.Льошенка, членів Комісії журналістської етики та громадської організації "Хартія-4" обговорено питання дотримання журналістської етики у період виборчої кампанії.

В період передвиборної кампанії було створено та розгорнуто діяльність громадської приймальні та штабу на підтримку кандидата у Президенти України В. Януковича. При громадському штабі кандидата була сформована виборча коаліція демократичних сил Черкащини, в яку ввійшло 24 партійні структури, понад 20 молодіжних, 14 жіночих та інші громадські об'єднання. 25 вересня у всіх районних центрах (2560 осіб) та м. Черкасах (1500 осіб) відбулися мітинги представників політичних партій та громадських організацій, які входять до передвиборчого блоку Віктора Януковича, з метою засудження дій учасників та організаторів інциденту, що трапився з Прем'єр-міністром в Івано-Франківську. У виступах прозвучали заклики до єдності та наполегливої спільної праці. Акція пройшла під гаслами "Ні - революціям!", "Янукович - наш Президент!", "Молодь за Януковича!".

29 вересня на Черкащині з робочим візитом перебував Президент України Л. Кучма. У рамках поїздки Л. Кучма поклав квіти на могилу Т. Шевченка, ознайомився з ходом реконструкції Шевченківського Національного заповідника у м. Каневі, пасажирського причалу "Тарасова гора", будівництвом Канівського міського будинку культури, відвідав Успенський собор. Також, Л. Кучма побував у селах Шевченкове та Будище Звенигородського району (відкриття газорозподільної станції, урочисте запалення факелу природного газу, відвідання Шевченківської ЗОШ). Під час перебування Президента України серед громадськості проводилась відповідна робота по популяризації діяльності глави держави та Уряду.

30 вересня біля приміщень територіальних виборчих комісій Черкаської області № 199, 200, 201, 202, 203 у містах Сміла, Золотоноша, Тальне, Умань, Городище відбулися мітинги представників політичних сил (понад 4000 осіб), які входять до передвиборчого блоку В. Януковича (місцеві осередки політичних партій НАПУ, СДПУ(о), Партії регіонів), під гаслом "За чесні і прозорі вибори". Упродовж жовтня у містах та районах області відбувалися заходи у рамках агітаційно-пропагандистської акції "Зустріч друзів": телемости, "прямі телеефіри", виступи довірених осіб кандидата на пост Президента України В. Януковича: Р. Богатирьової, В. Борзова, І. Гретченка, І. Грінченка, І. Грищенка, Л. Каденюка, П. Копитка, Я. Клочкової, А. Кузьмінського, Ю. Леги, О. Стояна. Органами влади та місцевого самоврядування надавалась необхідна допомога в організації діяльності громадської приймальні, розповсюдження агітаційних матеріалів, озвучення основних тез передвиборчої програми кандидата. На підтримку В. Януковича у регіоні також розповсюджувалися спецвипуски газет. Ця література розносилася безпосередньо у квартири мешканців. Аналогічним чином розповсюджувалася й антиопозиційна література.

22 жовтня на Черкащині перебував кандидат на пост Президента України В. Янукович. У рамках візиту Прем'єр-міністр відвідав смт Драбів, де зустрівся з жителями Драбівського та Чорнобаївського районів, побував на виставці-ярмарку, вручив пожежний автомобіль Драбівській СДПЧ №20; м. Золотоношу (зустрічі з жителями міста, Золотоніського та Канівського районів); м. Смілу (зустріч з жителями, трудовим колективом Смілянського цукрового заводу). Під час візиту проводилась відповідна робота по популяризації діяльності Уряду. Цього ж дня на обласній державній телерадіокомпанії "Рось" відбувся "прямий ефір" кандидата. Розгорнута діяльність робочої групи облдержадміністрації зі сприяння діяльності офіційних спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій за процесом підготовки та проведення виборів Президента України у 2004 році.

28 жовтня заступник голови облдержадміністрації А. Риженко зустрівся з представниками Російської Федерації - офіційними спостерігачами в області на виборах Президента України, зокрема, з заступником директора Департаменту інтеграційних процесів ті інформації Виконавчого комітету СНД А. Мещеряковим, консультантом Виконкому СНД Ф. Горбенком, депутатом Державної Думи С. Сіроткіним. Під час зустрічі обговорено план перебування спостерігачів на Черкащині, суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в області тощо. Всього станом на 01.11.2004 в області перебувало 44 спостерігача від 9 міжнародних організацій. З нагоди 60-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників 25 жовтня в обласному центрі відбувся мітинг-реквієм, покладання квітів на Пагорбі Слави, урочисті збори, святковий концерт, відкриття обласного культурно-мистецького фестивалю "Подвигу народу жити у віках". 25-28 жовтня в усіх населених пунктах Черкащині відбулися заходи з нагоди цієї пам'ятної дати. Проводилась необхідна робота серед ветеранів по підтримці діяльності Уряду.

23 жовтня Президент України Л. Кучма, Міністр транспорту та зв'язку України Г. Кирпа, голови облдержадміністрації В. Льошенко та облради Г. Капралов взяли участь в урочистому відкритті першої черги автомобільної дороги Київ-Одеса на ділянці від Жашкова до Червонознам'янки. Під час цього візиту серед громадськості проводилась відповідна робота в підтримку курсу проголошеного главою держави та Урядом. В області проводилася робота щодо організації і проведення лекційно-пропагандистських та просвітницьких заходів серед населення. З метою забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади в області створена система оперативного і змістовного інформування населення. Протягом січня-жовтня 2004 року проведено ряд прес-конференцій, брифінгів для журналістів, "прямих ефірів" на обласному телебаченні та радіо головою облдержадміністрації, його заступниками, головами райдержадміністрацій, районних рад, міськими головами, начальниками обласних управлінь.

Зокрема, 7 жовтня за ініціативи голови облдержадміністрації В. Льошенка відбувся "прямий телеефір" керівників області з жителями регіону, в якому взяли участь голова облдержадміністрації, його заступники, голови облради Г. Капралов та м. Черкас А. Волошин, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, силових структур області, голови райдержадміністрацій та міські голови. Під час програми жителі області порушували питання соціально-економічного, суспільно-політичного розвитку регіону, зокрема щодо питань соціального захисту, комп'ютерного та матеріального забезпечення закладів освіти, підвищення цін на продукти харчування на ринках області тощо.

Цього ж дня у прес-центрі облдержадміністрації відбулася зустріч В. Льошенка з представниками Міжнародного трейд-клубу. Також, В. Льошенко взяв участь у обласній нараді з питань адміністративної реформи, 2-му Інвестиційному форумі "Черкащина - 2004" та виставці-презентації Черкаської області (Національний комплекс "Експоцентр України"), привітанні переможців Параолімпійських ігор, представників області, відкритті спортивних майданчиків у спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 17 та у Школі олімпійського резерву). Під час заходів проводилась відповідна робота в підтримку Уряду України.

З метою визначення рейтингу кандидатів на пост Президента України управлінням з питань внутрішньої політики облдержадміністрації спільно з відділами внутрішньої політики райдержадміністрацій та міськвиконкомів області з 27 вересня по 4 жовтня та з 5 по 13 жовтня проведені соціологічні опитування громадської думки. За підтримки керівництва облдержадміністрації та управління культури облдержадміністрації, на території області проведено концертний тур артистів російської та української естради в підтримку кандидата в Президенти України Януковича В.Ф., зокрема 16.09.04р. в м. Сміла на стадіоні "Локомотив" (10 тис. учасників), 06.09.04р. (20 тис. учасників) та 17.10.04р. в м. Черкасах на центральній площі міста (35 тис. учасників), 14.10.04р. в м. Умані на центральній площі (35 тис. учасників).

За сприянням обласної державної адміністрації та райдержадміністрацій на місцях, в районних центрах та населених пунктах Жашківського, Монастирищенського, Маньківського, Тальнівського, Катеринопільського, Корсунь-Шевченківського, Лисянського, Звенигородського, Городищенського, Черкаського, Чигиринського, Чорнобаївського, Золотоніського районів, м. Ватутіно та м. Черкаси, в 2 тури проведено роботу агітаційного поїзду по роз'ясненню програми кандидата в Президенти України В.Ф. Януковича та концерт за участю артистів естради та художніх самодіяльних колективів. 15 жовтня 2004 року на виконання постанови Уряду, з метою регулювання цінової політики та недопущення спекуляції на ринку продажу продовольчих товарів, головою обласної державної адміністрації Льошенком В.О. та головою обласної ради Г.І. Капраловим, за участю представників органів міської влади, проведено перевірку центрального продовольчого ринку в м. Черкаси, видано відповідне розпорядження облдержадміністрації, щодо дотримання цінової політики, яка проводиться Урядом України.

В підтримку кандидата на пост Президента України В. Януковича, 19 жовтня у м. Черкасах за ініціативи обласної організації УСДМ за участю обласних організацій НДЛМ, "Спілки молоді регіонів" та ряду інших проведено молодіжну музично-розважальну акцію, під час якої відбулася хода представників громадськості міста та молодіжних організацій (близько 2-х тисяч осіб) центральною вулицею міста та концертно-розважальна програма. У ході акції розповсюджувалися агітаційні матеріали, лунали заклики "Молодь - за Януковича!", "Молодь - за стабільне і спокійне майбутнє!" тощо.

Аналогічні акції проводились в усіх районах області. 29 жовтня 2004 року голова обласної державної адміністрації провів прямий ефір на обласні й телерадіокомпанії "Рось", під час якого відповідав на запитання жителів обласного центру та області, а також висловив чітку позицію як керівника області щодо підтримки кандидата в Президенти України В.Ф Януковича, довів що показники економічного росту в області та в цілому в державі набагато вищі ніж при Уряді В.А.Ющенка, крім того проведено значну роботу щодо погашення заборгованості по виплатам заробітної плати працівникам державних підприємств установ та організацій, нарощуються темпи виробництва сільськогосподарської продукції та заходи по підтримці вітчизняного товаровиробника. На всі запитання слухачів під час прямого ефіру, головою ОДА надавалися ґрунтовні відповіді, а для вирішення проблемних питань давалися відповідні доручення керівникам управлінь та відділів облдержадміністрації.

Крім цього, головою облдержадміністрації В.О. Льошенком щотижнево здійснюється прийом громадян, значна увага приділяється розгляду їх заяв та звернень і оперативному вирішенню порушених питань. Всього упродовж передвиборної кампанії на території області в підтримку кандидата у Президенти України В. Януковича проведено:

- 130 агітаційно-пропагандистських заходів, в яких було охоплено близько 125 тис. осіб;

- 32 молодіжні акції - охоплено близько 41 тис. осіб;

- 16 культурно-мистецьких акцій - охоплено близько 160 тис. осіб;

- 350 зборів у трудових колективах - охоплено близько 20 тис. осіб;

- 121 зустріч довірених осіб - охоплено близько 70 тис. осіб;

- 19 заходів політичних партій - охоплено близько 40 тис. осіб;

- 11 заходів народних депутатів України - охоплено близько 5 тис. осіб;

- 18 заходів громадських організацій - охоплено близько 12 тис. осіб;

- заходи у рамках соціального проекту "Нова взаємодія" - відбулись у всіх
населених пунктах регіону.

Разом з тим, в ході передвиборної кампанії на нашу думку було допущено деякі прорахунки, які суттєво вплинули на отримання позитивних результатів виборів. До недоліків у цьому напрямку роботи можна віднести:

a.. до роз'яснювально-агітаційної роботи на підтримку єдиного кандидата від влади в сільській місцевості не в повній мірі залучалися особи з числа сільського активу, медичних працівників, освітян, листонош та сільської інтелігенції, які мають значний вплив на населення завдяки своєму фаху;

b.. очікувальна позиція ряду керівників органів влади на місцях, боязнь прямого спілкування з виборцями, невміння переконувати їх у правильності курсу діючого Президента та кандидата в Президенти України від влади щодо економічного зростання України за останні часи;

c.. позитивні дії Уряду по покращенню життєвого рівня населення (підвищення розміру пенсій, погашення заборгованості по заробітній платі та інші) недостатньо зрозуміло доводились до населення як результат кропіткої роботи Уряду, а тому люди їх сприймали як результат боротьби опозиції;

d.. недостатня, а в деяких місцях незадовільна робота виборчих штабів кандидата в Президенти України Януковича В.Ф. На ці посади були призначені неавторитетні особи, зазвичай із числа колишніх керівників;

e.. неналежне відслідковування фінансових потоків, які були виділені на забезпечення передвиборної кампанії Януковича В.Ф. Окремі агітатори передвиборчого штабу В.Януковича скаржаться, що за виконану роботу їм було заплачено менше, ніж обіцялося;

f.. недостатня організація роботи по забезпеченню проведення голосування за місцем проживання громадян, які не змогли особисто прибути на дільниці;

g.. один із концертів на підтримку єдиного кандидата від влади проводився у дні трауру по загиблим у м. Беслані (Росія). Цим скористалися місцеві опозиційні засоби масової інформації, які провели критичну міні-кампанію відносно цього;

h.. надмірну наявність біг-бордів, яка негативно збуджувала окремих виборців. Ця надмірність, була, навіть, зазначена представником Центрального виборчого штабу В.Януковича, що відвідував Черкаси напередодні виборів.

Загалом у виборах Президента України 31 жовтня 2004 року взяло участь понад 832 тис. мешканців Черкащини, що становить понад 75,5 % виборців області.

Порушень правопорядку, несанкціонованих мітингів, акцій протесту на території області не допущено.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100743108.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua