Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 18-11-2004
Віктор Лисицький: Голосуйте за Віктора Ющенко!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100769034.html

Голосуйте за Віктора Ющенко!

Звернення екс-Урядового секретаря Кабінету Міністрів України Віктора Лисицького.

Діяльність команди Віктора Януковича демонструє зухвале нехтування нею базових процесів соціально-економічного розвитку України. Абсолютно ігнорується, у першу чергу, висока відкритість економіки України, що робить нас ризиковано залежними від коливань глобальних процесів розвитку та стабільності світової економіки. Будь-які помітні світові фінансові струси вмить зупинять зростання нашої економіки, яке ґрунтується, головним чином, на експорті по занижених цінах низькорентабельної та екологічно шкідливої продукції гірничо-металургійного комплексу, хімії та міндобрив. Але це не помічають проФФесор та ПДВ-геолог.

Натомість, протягом останніх місяців, використовуючи необ’єктивні механізми приватизації, олігархи за рахунок цих, по суті, вкрадених народних грошей викупили задешево найбільш привабливі підприємства чим безсоромно і зухвало легалізували свою економічну потугу. Однак, цим не вичерпується цинізм влади.

Перебіг виборчої кампанії показує, що ці частково повернуті до бюджету народні гроші використовуються для відвертого підкупу виборців з метою збереження влади кланово-олігархічних угрупувань. Кілька мільярдів приватизаційних надходжень кинуті на, так зване, підвищення пенсій та здійснення різних соціальних виплат. Голоси виборців купуються за їх же гроші. Народна влада спрямувала б ці гроші на створення антикризових, стабілізаційних фондів. Але команду Віктора Януковича більше всього бентежить не стабільний розвиток суспільства, а утримання влади для власного збагачення. Її спритні ділки силою та хабарами перехоплюють прибуткові бізнеси.

Водночас, викинуті цими виплатами в обіг величезні обсяги готівки вже викликали швидке зниження курсу гривні та підштовхнули до швидкого зростання роздрібних цін на життєво важливі товари широкого вжитку і, у першу чергу, на продовольство.

Інтегральним показником низької компетентності уряду “сильних особистостей” є поява на Світ Божий таких унікально нікудишніх урядових документів як, наприклад, бюджет-2005 та зміни до бюджету-2004. Навіть, проурядова більшість Верховної Ради не наважилася проголосувати за останню авантюру: Бюджет-2005. Зрозуміло, що урядові комітети, як і весь механізм прозорого і професійного прийняття урядових рішень, просто розчавлені командою Віктора Януковича.

Натомість реалізовується зухвале і вкрай примітивне застосування соціально-економічних важелів для цинічного захоплення влади даним найменш кваліфікованим угрупуванням. Надмірними, широко продекларованими соціальними виплатами генеруються досить серйозні ризики втрати стабільності, за котрими невідворотно слідкуватиме зубожіння найширших верств української нації, втрата нашою державою пристойного місця в Світі і поступове розчинення України у країнах, що нас оточують.

Підсвідомо готуючись до свого майже повного провалу у використанні соціально-економічних важелів, команда Віктора Януковича швидко розширює використання адміністративного ресурсу для захоплення влади. Воно досягає небаченого за останні кілька десятків років розмаху. Задля забезпечення необхідної кількості голосів організовано нахабне знищення особистості. Навіть КПРС поводила значно коректніше по відношенню до громадян. Це говорю я, людина, яка 25 років була членом КПРС.

Однак, як показали підсумки 1-го туру виборів навіть нечуване впровадження владних засобів впливу не гарантує чинному Прем’єрові захоплення вищої державної посади – посади Президента України. Скоріше, навпаки. Відчувши це команда Віктора Януковича стала на шлях розширеного використання глибоко аморальних (по суті) і кримінальних (по правовій оцінці) засобів. Саме тому нетерпляче очікувана певними колами перемога Віктора Януковича у 2-ому турі знаменуватиме встановлення принципово нового режиму влади.

Цей режим влади буде значно гіршим за сталінську диктатуру. Адже встановлення і укріплення сталінської диктатури спиралося на досягнення відповідної ідеологічної єдності суспільства. Цим і не думає перейматися Віктор Януковича. Робиться ставка на використання брутального силового примусу кожного громадянина для досягнення поста Президента. Права і гідність кожної окремої особистості приноситься в жертву амбіціям даного угрупування. На Україну насувається криміналократура.

Я закликаю Вас не голосувати за Віктора Януковича!

Я закликаю Вас голосувати за Віктора Ющенко!

Адже всією своєю попередньою практикою роботи він показав, що є принципово новим політичним лідером. Віктор Ющенко є лідером народжуваної української політичної нації, він є лідером створюваного громадянського суспільства у котрому по справжньому вільний розвиток кожної особистості творитиме вільний розвиток всіх громадян, всього суспільства.

Віктор Лисицький,
Екс-Урядовий секретар Кабінету Міністрів України.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100769034.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua