Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 18-11-2004
Адвокат Мар"яна Марчук: Погрози звільненням - порожні!
Вільний Форум

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100794501.html

Погрози звільненням - порожніІ!ПОГРОЗИ ЗВІЛЬНЕННЯМ - ПОРОЖНІ!


Про що насправді треба поширювати інформацію серед працівників, так це про те, що нікому з працівників нічого поганого насправді не буде, якщо вони не принесуть ні відкріпного (тоді на них не буде кримінальної справи), ні заяви про звільнення за власним бажанням (тоді роботодавець їх не звільнить, бо просто не зможе, адже для цього не буде юридичної підстави).

Роботодавцю ой як доведеться попрацювати, щоб хоч когось умудритись звільнити, це ж зовсім непросто зробити за нашим законодавством; а якщо відмовлятимуться пиносити відкріпні будуть дружно всі працівники (або значна кількість), то з ними взагалі нічого вдіяти не можна буде. Ви уявляєте собі яким чином і за скільки часу 10-20 чол. адміністрації можуть звільнити на рівному місці (тобто, без підстав, передбачених КЗпП України) чоловік так 100-500-1000 персоналу??? Отож-то!!! Якщо думаєте, що це все-таки можливо, ви погано знаєте трудове право та практику його застосування.

Треба просто звернути увагу людей на те, що ну не може ні НАК "Газ України", ні райадміністрація, ні податкова, ні жоден завод ось так взяти і звільнити всіх, або половину або навіть чверть чи десяту частину своїх працівників. Хто працювати буде?! А нових працівників підібрати, та навчити - такий головний біль, що жоден керівник нізащо не піде на масове звільнення через таку безвідносну до виробництва і прибутку підприємства дурню як наполягання працівника на своєму праві голосувати самостійно. 22-го листопада керівникам вже буде неактуально хто за кого голосував і хто здуру приніс відкріпні, а хто спокійно проігнорував таке нахабне домагання. У керівника за роботу підприємства-установи голова болітиме!

Отже, максимум, що керівник і керівничечок може зробити у відповідь на відмову працівника принести свій відкріпний - побурчати 5 хв. І швиденько змитись, особливо якщо працівник нагадає про ст. 157 Кримінального кодексу України - "Перешкоджання насильством, обманом, погрозами, підкупом або іншим чином вільному здійсненню громадянином права обирати, вести передвиборну агітацію". Санкція там, між іншим, - позбавлення волі від 2 до 4 років, або обмеження волі від 2 до 5 років.

Отже, працівнику лише треба своєму керівникові сказати так: "На мої 150 грн. Ви ще довго шукатимете бажаючих працювати, якщо мене звільните. Не кажучи вже про те, що я легко поновлюсь на роботі, ви мені ще й компенсацію за вимушений прогул з власної кишені виплатите! А от на Ваше тепленьке керівне місце бажаючих вже давно черга. І вони всі залюбки будуть свідчити слідству і суду, що Ви дійсно здіснили злочин за ст. 157 ККУ, аби тільки Вас запакувати подалі та надовго. Так що, строк Вам забезпечений". І все! На цьому, гарантую, питання про звільнення буде зняте (окрім згаданих вище 5 хв. невиразного бурчання).

Мар"яна Марчук
Адвокат (стаж роботи з трудовим правом - 10 років)

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100794501.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua