Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 19-11-2004
: ВСІМ. ВСІМ. ВСІМ. Агітація продовжується. Офіційно - до суботи.
Лист на Майдан

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100843004.html

ВСІМ. ВСІМ. ВСІМ. Агітація продовжується. Офіційно - до суботи. Неофіційно і насправді - до восьмої вечора у неділю. Працюйте на перемогу.

Цей лист навіяний листом з Донеччини щодо роботи місцевих ющенківських штабів. Жалкую, що трохи запізно вони його написали. Щось схоже відбувається в Києві й на центральному рівні. Місто сидить на голодному пайку щодо роздаткових матеріалів. Є масиви, де люди майже не бачили розвішаних жовтої чи оранжевої стрічок. Це в той час, коли з вокзалів на села роздають бруд, коли бруд з екранів, коли не пускають «Сільські вісті», коли в кожному селі куплені голова, директор школи, поштар, які методично обходять людей. Вони буквально «вигризають» ющенківський електорат. А наші штаби?!

Ганебно, я не підберу іншого слова, повів себе в прямому ТРК «ЕРА» в середу увечері Микола Томенко. Глядач із Запоріжжя, провального за наслідками 1 туру для Ющенка регіону, оцінив негативно роботу місцевого штабу ющенківців. Він сказав, що коли прийшов до штабу і запропонував посильну допомогу, йому сказали, що в цьому немає потреби. І це в той час, коли кожен «штик» на вагу золота!

А що відповів Томенко?! Мовляв, нічого тут такого немає. Працюйте якось там самостійно, без штабу. А далі він сказав не те що нісенітницю чи ахінею. Це просто шкідництво якесь, іншого слова важко підібрати.
НЕ ТРЕБА БІЛЬШЕ РОЗДАВАТИ ЛИСТІВОК!

Миколо, Миколо… Це все на млин влади. Чи не знаєш ти, що в Ющенка сталих прихильників до 80%, а 20% можуть і хитнутися. А в Януковича сталих лише 55%. Цю ж соціологію публікували всі. Що Ви тоді робите, чому згорнули агітацію, чому людей дурите, щоб сиділи і чекали. Піти і перевірити у списках це нескінченно мало. Треба завойовувати прихильність отих 45%, що за Януковича поскільки-постільки. Адже вони наш електорат шматують на частини і вихоплюють будь-якими засобами. А Ви тільки про контроль і говорите. Не буде чого контролювати!

Оці півтора дні, що залишилися, вони важливі. Уявіть собі, що тільки в Києві у суботу буде до 8 тисяч святкувань дня народження. А ще весілля, якісь ювілейні, пам’ятні дати. Люди ходитимуть у гості, зустрічатимуться з друзями, знайомими. Тобто сотні тисяч, мільйони моментів комунікації, розмов. І в першу чергу про вибори. Ще сотні тисяч не визначилися, а скільки не приходили голосувати? Їх би підняти, залучити. Зрозумійте, що телеящик на них вже не діє.

Їм би підказка родича, друга, знайомого, сусіда. Зрозумілою, простою мовою написана листівка щодо близьких, щоденних турбот, а не лише портрет Ющенка і слова про віру в кожного з нас. А Ви Миколо Володимировичу таке говорите, глушите абсолютно правильні, доцільні, ефективні порухи свідомих громадян до активних дій. Наче навмисне.

Тому друзі! Не треба зараз мітингувати серед своїх, як це роблять тисячі активістів «Пори». Мало просто носити жовтогарячу стрічку. Мало повісити її на авто. Це у Києві роблять десь 1 на 30-50. Треба самим виготовляти листівки на будь-які антиянучарські теми. Самим придумувати чи взяти з Інтернету або на поодиноких розкладках за Ющенка. Не поскупіться на 10-20 грн. Зробіть десяток-другий ксерокопій. Змістовного плану закиньте до поштових ящиків, роздайте в автобусі, метро, на автостоянці. А невеличкі, де текст великим шрифтом набрано і зміст коротенький, розклейте по ліфтах, під’їздах, на парканах, будинках - де можете.

На роботі підійдіть до співробітників, вдома - до сусідів. Ще раз поговоріть, переконайте. Якщо переконали - запрпонуйте зробити якісь активні дії, хоч крок для ПЕРЕМОГИ. Розгорніть записну книжку. Ще раз перетелефонуйте родичам, друзям, знайомим. Запропонуйте їм також діяти, а не сидіти і чекати що переможемо, бо десь працює «мудрий» штаб.

На голосування беріть з собою диктофони, відеокамери, фотоапарати. Будь-яке порушення фіксуйте. На вечір, на час перебування біля дільниці після 20.00 також захопіть власну апаратуру. І ходіть з нею на усі масові заходи, щоб документувати кожен порух негідної влади.

Кожна година все більше переконує у правоті крамольної ще місяць тому думки: потрібно не сидіти і не чекати указівок, а створювати громадські неофіційні штаби у містах, селах, на масивах. На кожній дільниці. Бо в реаліях вийшло, що сотні й тисячі, що голосували за Ющенка на одній і тій же дільниці так і залишилися не знайомими одне з одним. Так і не реалізували плани залучення нових прихильників. А вони це зробили б краще, ніж будь-хто сторонній.

Чому центральний штаб противився тому, щоб чесні люди розвивали комунікації саме на рівні будинків? Чому місцеві штаби, про які все знають і СБУшники, і міліція, і ЖЕКівці, і штабісти Януковича так і залишилися «зашифрованими» для 99% прихильників Віктора Андрійовича? Ці й багато інших питань залишаються відкритими. І одним словом помилка на них не відповісти. Хоча відповідати доведеться.

У цю мить у нас залишається ще 30 годин на агітацію. Це неймовірно багато, хоча час тане з кожною миттю. Не сидіть. Не чекайте. Йдіть у маси, до людей. Відкиньте інші турботи. Спрацюйте на ПЕРЕМОГУ.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100843004.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua