Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 19-11-2004
Член виборчої дільниці: Розпорядження штабу Януковича

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100859294.html

Штаб Януковича дав розпорядження деяким (?) головам та заступникам голів дільничих виборчих комісій зі своєї команди забезпечити перемогу Януковича на своїй дільниці або зрив виборів. „Перемогою” вважається отримання кандидатом „від влади” 40% голосів „виборців” (для „ющенківських” регіонів).
Як забезпечити такий результат, керівники виборчих дільниць повинні вирішити самостійно, за допомогою своїх спостерігачів зі штабу та залучаючи членів виборчої дільниці свого блоку.
Варіантів, як ви розумієте, безліч. Ось деякі з них.
1. Вкидання незаповненого/неправильно заповненого контрольного листа в скриньку для голосування.
Результат: бюлетені з цієї скриньки вважаються недійсними. Найкращий результат дає вкидання такого листа в скриньку, що стоїть найближче до кабінок для голосування – в неї потрапляє найбільша кількість бюлетенів. Таким чином можливо „нейтралізувати” від 35 до 60% голосів виборців.
Що необхідно робити виборцю, якщо він не хоче, щоби його голос було втрачено: кидати свій бюлетень у найменш заповнену, найдальшу скриньку.
Що необхідно робити спостерігачам і членам дільничої виборчої комісії (ДВК), які за чесні вибори: вимагати демонструвати кожен контрольний лист, що вкидається до кожної скриньки і уважно слідкувати, щоби його не підмінили в останній момент.
2. Видача членами ДВК від Януковича бюлетенів за „додатковими” списками. Для цього до справжніх списків додаються інші, невідомого походження, а в „коридорі” чекають спеціально навчені люди, які підходять до потрібних членів ДВК, отримують бюлетені і голосують як треба. „Додаткові” списки в кінці дня зникають.
Результат: додається значна частина „правильних” голосів.
Що необхідно робити виборцям, членам дільничої виборчої комісії, спостерігачам, які за чесні вибори: уважно дивитися за списками, за якими працюють „колеги”. Звертати свою увагу та привертати увагу інших, у т.ч. ЗМІ, до списків, які відрізняються, містять неправдиву інформацію, приховуються (це видно з поведінки людей) членами ДВК від Януковича.
3. Незазначення членом ДВК, що видає бюлетень, свого прізвища, ініціалів або розпису на контрольному листі та самому бюлетні.
Результат: при розборі бюлетенів якщо даний бюлетень за „правильного” кандидата, необхідні реквізити дописуються, а якщо за опозиційного – визнаються недійсними.
Що необхідно робити виборцю, якщо він не хоче, щоби його голос було втрачено: вимагати від члена ДВК зазначати на бюлетні прізвище, ініціали та ставити підписи – обов’язкові всі ці елементи.
Що необхідно робити спостерігачам, членам дільничої виборчої комісії, які за чесні вибори: перевіряти правильність заповнення бюлетенів членами ДВК від Януковича.
4. „Випадкове” змішування недійсних бюлетенів із дійсними, коли відкриваються скриньки.
Результат: якщо бюлетені зі скриньки із незаповненим/неправильно заповненим контрольним листом змішуються з іншими, всі бюлетні вважаються недійсними – вибори на даній виборчій дільниці зірвано.
Що необхідно робити спостерігачам, членам дільничої виборчої комісії, які за чесні вибори: контролювати відокремлене відкриття кожної скриньки і висипання бюлетенів.

І це тільки декілька варіантів.
Що зараз можливо зробити в цілому – максимально підсилити контроль з боку спостерігачів і ЗМІ (списки членів ДВК вже давно затверджені і, на жаль, людей від Ющенка в них значно менше, ніж від Януковича) за кожною стадією голосування і дотримуватися закону.

Член виборчої дільниці, якому стала відома ця інформація,
і який не називається із побоювань за свою родину

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100859294.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua