Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 19-11-2004
Максим Ісаєнко: Молодь Європи каже „Так!” демократії в Україні

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100881417.html

У переддень другого туру виборів Президенті України, 19 листопада, Асоціація молодих європейців (Франція) у співпраці з іншими НУО Франції й Німеччини та українською діаспорою провела у Страсбурзі перед Радою Європи маніфестацію „Молодь Європи - за демократію в Україні”.

Зовсім молоді і ті, хто міг би бути їхніми батьками й дідусями, французи, німці та й діти інших народів, яких доля завела до Страсбурга (наприклад, майбутнього юриста із Сенегалу), об’єднались з вимогою проведення демократичного і вільного другого туру виборів Президента України. Тому що вони розуміють: загроза демократії в Україні – це загроза стабільності і безпеці усієї Європи.

Речник Асоціація молодих європейців, майбутній французький політик а зараз студент Інституту політичних наук, Фредерік Меньє так пояснює небайдужість своїх друзів до долі України: “Повірте, мене вразили у саме серце ті порушення, які відбулись на Україні під час першого туру президентських виборів. Міліція б’є студентів і журналістів. Говорити про чесність ЗМІ за таких умов не випадає. Такого Європа не бачила мабуть від 1933 року, коли Гітлер захопив владу у Німеччині. І ми ж побачили лише малу частину того, що насправді відбувається в Україні. Так не може тривати! Тому ми докладаємо свою лепту до чесних і вільних виборів Президента України. Бо ми хочемо, аби ця країна назавжди покінчила з тоталітарним минулим. Зараз європейську молодь часто звинувачують байдужість до політики. Тож ця акція є для нас водночас нагодою довести, що ми теж діємо і боремось, як і молодь України”.

Учасники акції і глядачі вишикувались навпроти Ради Європи – організації, яка була заснована 55 років тому задля побудови демократичної Європи. Вони тримають транспаранти, які підтримують волю українського народу, а також такі, які стали міжнародним символом боротьби за свободу: „Молодь Європи – за демократію в Україні”, „Ні фальсифікаціям!” „Свободу не спинити!”, „El pueblo unido jamas sera vencido!” (починаючи від „України без Кучми” це гасло лунає в Україні в чудовому перекладі „Ми разом! Багато! І нас не подолати!”). іспанці радісно підхоплюють останнє гасло.

У центрі групи майорить транспарант „Голосуйте за демократичну Україну!”, а під ним стоїть скринька для голосування, до якої учасники акції і перехожі кидають „бюлетені”: ”Голосуйте за майбутнє України! Я обираю демократію для України!” Це – вияв солідарності з українським народом, який за два дні обиратиме голову держави.

Пані Надія Головач – колишній президент асоціації „Україна – Ельзас”. Вона вже народилась у Франції. „Як приємно, що я теж можу взяти участь у виборах в Україні”, - усміхається вона і вкидає „бюлетень” у скриньку.

Молоденька дівчина з Литви тримає український прапор, на її грудях тріпочуть жовто-блакитні стрічки. „Я не можу бути байдужою до долі України”, - каже вона, - „адже колись ми об’єднались в потужну державу. І в 1991 році українці допомогли литовцям боротись за незалежність – коли приїхали підтримати до Вільнюса боротьбу за телецентр. Хоч я майже не пам’ятаю Радянський Союз, але поруч з нами є тоталітарна держава – Білорусь. Я не хочу, аби й українці мали таку біду. Зараз я захоплююсь тим, як українці борються за свою свободу. Я бачила у Euronews акції протесту в Києві й інших містах. Тому я прийшла сюди – підтримати народ, який бореться.”

Наприкінці акції українці – студенти і діаспора - об’єднались у коло і скандували гасло, яке вирвалось з грудей як нестримне бажання: „Ющенко! Ющенко!”

„Я наче у Києві на Майдані побула» ,- каже молода українка, яка зараз мешкає у Страсбурзі, і втирає сльозу розчулення. – „Хай наші молитви допоможуть Україні!”

І головне: маніфестація у Страсбурзі – одна з багатьох у загальноєвропейській хвилі акцій, яка піднялась на підтримку народу України. Того ж дня і на завтра солідарні виступи відбулись у Парижі, Мюнхені, Гамбурзі, Кракові, Варшаві та інших містах Європи.

Наводимо також витяг з відозви, яку розповсюдила Асоціація молодих європейців з приводу виборів Президента України:

„Ми, молодь Європи, стурбовані загрозою, що нависла над демократичним розвитком України. Нас глибоко хвилює те, що українська влада, попри зобов’язання перед Радою Європи, припустилась грубих порушень і фальсифікацій волевиявлення громадян під час першого туру президентських виборів.

У переддень другого туру виборів Президенті України ми закликаємо громадян Європи висловити солідарність з народом України і підтримати його волю до вільних, чесних і прозорих виборів. Ми хочемо бачити Україну у Європі!"

Тут ви можете подивитись відеорепортаж з акції
http://portal.mi.fh-offenburg.de/fhoportal/files/general/40sec.avi

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100881417.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua