Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 20-11-2004
Євген Відвертий: Розмова зі студентом

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100905361.html

Сьогодні я мав можливість на цікаву розмову, яка сподіваюся допоможе багатьом подивитися на ту ситуацію, що зараз склалася.

В маршрутці, разом зі мною їхали молоді студенти із західних областей. Це активісти молодіжної кампанії ”Чиста Україна”, які направлялися до єдиного в Кіровограді національного університету, щоб провести акцію на підтримку Віктора Ющенка. Моя задача в поїздці полягала в тому, щоб зняти цей захід на відеокамеру, а в разі непередбачених обставин – зафіксувати їх.

Саме там в мене відбулася цікава розмова з одним із однодумців. Я спитав чи є він студентом, на що почув схвальну відповідь і тоді виникло наступне запитання, а як же вони зараз знаходяться вже певний проміжок часу у нас в місті, адже в університетах не з’являються, що може призвести до виключення чи то за пропуски, чи то за політичні переконання. Але коли я почув відповідь, то дійсно зрозумів їхні мотиви. Проста відповідь: “Якщо переможе Янукович, то навчання буде мені вже не потрібне”.

Шкода, що наші студенти цього не розуміють чи, можливо, не хочуть розуміти? Невже їм краще читати різну провокаційну літературу проти опозиційного кандидата, яку організовано через студентські профкоми та студентські ради зараз розповсюджують по гуртожитках та навіть безпосередньо у стінах навчальних закладів? А для боротьби зі студентами, які не хочуть обмежуватися отриманням інформації лише від одного, провладного кандидата, а підтримують і читають літературу від іншого, яких до речі більшість як показали результати першого туру, в хід пускають спец проект під назвою “викладач додати студент дорівнює навчання”, чи то “викладач додати опозиційний студент дорівнює великі проблеми в університеті”. Свідком подібного я впевнений став кожен студент, який не притримується думки ректора, декана чи іншого представника вузу, які наполегливо “радять” як і кому голосувати незважаючи на те, що порушують Закон “Про вибори Президента України”, згідно якого по-перше агітація в межах навчальних закладів заборонена, по-друге використання службового становища з метою впливу на вільне волевиявлення виборця карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. Але схоже, що це наших професорів, доцентів та викладачів не лякає. Багато кумедних матеріалів було вже показано по телебаченню, як особливо вислужливі науковці паплюжать свою професію, втрачають авторитет в очах своїх вихованців непрофесійними вчинками , які до того ж підпадають під кримінальну відповідальність.

Нещодавно мені розповіли, як ці викладачі не обмежуються лише розмовами, а ще й “сумлінно” ходять, перевіряють по гуртожитках, щоб випадково в якійсь кімнаті не було стрічки або листівки в підтримку В. Ющенка та навіть тканини оранжевого кольору. Саме таким чином викладачі вузів зараз борються з інакомислячими студентами. Останній випадок трапився декілька днів назад, коли декан факультету фізичного виховання Кіровоградського державного педагогічного університету Турчак А.Л. перевіряв кімнати студентів факультету і як відреагував, коли в одній із кімнат натрапив на атрибутику народного кандидата і як погрожував виключенням студентці, що не побоялася і не сховала помаранчеву косинку. Таких випадків безліч і врятуй нас Боже від таких деканів!

Ще раз хочеться згадати слова того хлопця, що при Януковичу навчання буде вже не потрібне, а хто з цим не згодний, проаналізуйте самі: що ви будете мати після закінчення університету? Двісті шістдесят гривень, на які не те що на сім’ю, на власне існування не вистачить і чи захочеться вам жити в країні, де закон існує лише на папері, де все вирішують зв’язки та гроші, де вами будуть керувати кримінальні злочинці? Це те надійне майбутнє, яке так широко зараз рекламують за владного кандидата? Чи вам мало тих 13-ти попередніх років, які нещадно із року в рік примушували все більшу кількість населення жебракувати і вимирати, а хто в пошуках кращої долі змушений був емігрувати з країни. І таких з року в рік стає все більше і на сьогоднішній момент досягла катастрофічного рівня, коли більше семи мільйонів наших громадян вже залишили рідну державу. Це той мир і стабільність, які зараз висять на кожному біг-борді по всій Україні? Напевно, розробники забули або не схотіли дописати до миру і стабільності слово злидні. За мир, стабільність і злидні – ось що нам пропонує нинішня влада зі своїм кандидатом Януковичем.

Нам не потрібна країна, де знання не цінують, де вони нікому не потрібні, де люди, еліта нації, з червоними дипломами змушені стояти на ринках в той час як кримінал ними керує.

Сподіваюся, що тепер кожен зрозумів що мав на увазі той студент. А ви з цим згодні?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1100905361.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua