Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 21-11-2004
Майдан-Інформ: Шановні працівники штабів ненашого кандидата та різних ешелонів влади!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101002001.html

Шановні працівники штабів ненашого кандидата та різних ешелонів влади!

В ці вирішальні для України дні ми звертаємося до вас з пропозицією, від якою дуже важко відмовитися. Правда, все залежатиме від вашого бажання.

Наше звернення не стосується тих, хто пішов працювати у ці штаби заради збереження панування в Україні корупції, свавілля, беззаконня. Ми звертаємося насамперед до тих, хто працює там заради грошей чи зі страху, чи інших, хай і не шляхетних, але не з "ідейних" мотивів.

Ми глибоко вдячні всім, хто надавав нам та іншим опозиційним силам інформацію про те, що робиться у стані вашого кандидата та ешелонах влади, але звертаємо увагу тих із вас, які роблять значно менше, ніж можуть, а точніше, надають лише крихти інформації, яка навіть не є в цілому особливо важливою, хоча насправді знають значно більше. Причому це, як правило, ті люди, які колись були "нашими". Або ті, які по закутках висловлюють нам моральну підтримку, не роблячи для перемоги народу над бандитами абсолютно нічого.

Тому хочемо попередити вас: якщо таким чином ви сподіваєтеся заробити індульгенцію, розклавши яйця в різні кошики, то нічого у вас не вийде. Ні, вас ніхто не садитиме до в’язниці, ви маєте законне право працювати на свого кандидата, але після перемоги ми просто оприлюднимо ваші прізвища, і постійно нагадуватимемо про них, щоб вам стало дуже незручно жити в Україні, щоб на вас показували пальцем, щоб суспільна ганьба супроводжувала вас все ваше життя.

А те, що перемога буде за нами - ми не сумніваємося. І багато хто з вас це також має розуміти, адже самі були свідками революційних подій. Ви всі чудово розумієте, що вибори в Україні вже є фальсифікованими - через списки виборів, тотальне перешкоджання агітації, масові порушення законодавства, тиск і залякування виборців та членів комісій, віддання злочинних наказів. Тому народ має право вийти на вулиці хоч зараз, і він вийде, якщо вибори не пройдуть чесно.

Ніяка сила не зупинить народний протест, оскільки більшості силовиків також остогидло жити в такій державі. Не будуть до кінця захищати цей режим і бандити, оскільки вони, як асоціальні елементи, робитимуть свої справи при будь-якому уряді, а ризикувати життям (вони чудово розуміють, що їх перших підставлять і зроблять стрілочниками або приберуть як небажаних свідків) і свободою заради політики не в їх правилах. Не підуть ва-банк олігархи, бо чудово знають, що при новій владі більшості з них нічого не загрожує, якщо вони готові працювати чесно. І всілякі індустріальні союзи Донбасу та інтерпайпи вже давно готові до цього. Навіть для найбільш одіозних осіб є можливість втекти за кордон, де їх ніхто не чіпатиме. Натомість у разі спроби запровадити диктатуру покарання буде жорстоким та невідворотним. Те саме стосується і більшості державних чиновників, яким поки що загрожує максимум звільнення з посади. Хіба що вони аж вкрай бєзпрєдєльно поводитимуть себе 21-22 листопада. Тоді доведеться відповісти за всією суворістю Закону.

В той самий час з іншого боку барикад знаходиться занадто багато не самих останніх за впливом в Україні людей (бізнесмени, політики, громадські діячі), яким просто нікуди відступати. Вони відверто проголосили свою позицію, і також чудово розуміють, що у разі поразки з ними рано чи пізно розправляться. На цих же шальках терезів лежить наявність волі лідерів опозиції завоювати право народу вершити свою долю, а також (і це саме головне) в Україні є величезна кількість людей, готових іти до кінця.

Все відбувається точно як у Грузії – сфальшовані списки виборців, бєзпрєдєл влади під час виборчої кампанії, гра мускулами напередодні голосування, а потім... Ви самі знаєте, що відбулося там потім. Відбудеться і тут, бо ви, напевно, пам’ятаєте, скільки людей прийшло до ЦВК на мітинг 23 листопада. І це були майже тільки кияни. І порожнім є аргумент, що на ніч майже всі розійшлися. В Грузії теж на ніч залишалися лише кількасот, бо протест не потребує постійної тривалої присутності на вулицях сотень тисяч. До того ж 23 листопада людей розпустили по домівках лідери опозиції, А тепер підрахуйте ще, скільки людей приїде у столицю з регіонів (так, як це було у Грузії). І не зупинять їх жодні перекриття доріг, бо мирний народний протест, якщо ваші роботодавці до нього доведуть, може тривати не день, не два і не три. За цей час вся Україна пішки, манівцями зійдеться до Києва і тоді... Ви самі знаєте, що тоді.

Тому питання стоїть лише так: "Якою ціною буде здобута свобода?" І у ваших патронів є вибір з широкого спектру варіантів - від польського до румунського. Проте нам би хотілося, щоби зміни в Україні відбулися без крові та непотрібних жертв з обох сторін. І ці жертви, якщо, не дай Боже, вони будуть, ляжуть до кінця життя тягарем на ваше сумління, яке гризтиме вас все життя за те, що ви у ці дні чогось не зробили, що могли. Ну а якщо ваше сумління спатиме, ми постараємось, щоб народ не забув своїх "героїв".

Це не заклик до громадянської війни. Наші протести будуть мирними та беззбройними. Війну може розпочати лише влада проти власного народу, але в такому разі вона автоматично стає нелегітимною, і народ має повне право повалити режим, а його провідників віддати під суд.

Шановні працівники штабів ненашого кандидата та різних ешелонів влади!

Ви ще можете очистити свої душі. Тому закликаємо у ці дні робити все можливе, щоб не допустити в Україні порушення Закону, повідомляти про всі такі випадки як на news@maidanua.org (навіть, якщо нас усіх заарештують, закордонні майданівці передадуть за хвилину інформацію за призначенням), так і всіма можливими засобами не тільки нам, але й до штабів опозиції.

Ми однозначно переможемо, і більше ніколи в Україні не повториться те свавілля, яке панує зараз на кожному кроці. Наблизьте цей день і час, не беріть гріх на душу, адже в новій Україні вам також житиметься краще, ніж в нинішній. Врешті решт пошкодуйте хоча б себе, якщо вам не шкода України.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101002001.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua