Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 21-11-2004
Михайло Свистович: Нешановані мною панове кучмісти!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101007884.html

Нешановані мною панове кучмісти!

Я навмисно називаю вас так, а не іншим популярним у народі майже турецьким словом, щоб не порушувати Закон України "Про вибори Президента України" й не агітувати таким чином за чи проти в день виборів. Таким чином я підкреслюю свою, на відміну від вас, в т.ч і тих, хто поставлений охороняти Закон, свою законослухняність, повідомляючи при нагоді, що не маю й ніколи не мав ні холодної, ні гарячої зброї (навіть користуватися не вмію, бо в армії не служив), не вживаю, не продаю і не зберігаю наркотичних речовин, не виготовляю, не зберігаю й не поширюю фальшиві гроші та інші предмети, заборонені для обігу на триторії України, вже давно не вживав навіть слабкоалькогольних напоїв (і категорично не маю наміру їх вживати аж до повної нашої перемоги), палю лише підакцизні цигарки, переходжу дорогу виключно на зелене світло, не лаюся на вулицях і площах, не пристаю до перехожих і взагалі не порушую жодного пункту жодного Закону України.

Не сприйміть, будь ласка, цей лист, як спробу попіаритись чи зробити з себе жертву злочинного режиму. Я ніколи цим не страждав всі чотири роки боротьби з ним, і ненамагався безпідставно волати про репресії щодо себе з кожної нагоди, яких, ви самі знаєте, у мене за ці роки було чимало: навіть не писав заяв до прокуратури чи гнівних листів протесту про візуальне стеження за мною, про прослуховування моїх телефонів і т. ін. До того ж який може бути піар, коли кругом людей хапають ні за що, запроторюють за грати за надуманими звинуваченнями, підкидають їм зброю та вибухівку? Навряд чи я стану більшою жертвою, ніж десятки, якщо не сотні тих, кого ви вже такими зробили.

Про те, що мене мають заарештувати, я знав давно і саме від вас (є й серед вас порядні люди), однак ніколи не сприймав це близько до серця. Бо за ці роки вже настільки звик до вашого цинізму, що таке відчуття, як страх, вже давно мене покинуло. Ваш цілеспрямований і послідовний цинізм призвів до того, що, здається, навіть смерть краще, ніж подальше життя під подальшим вашим пануванням. А тут же йдеться не про неї, кістляву, а лише про якихось надцять днів відсидки.

Чесно кажучи, мені, звиклому до описаного вище цинізму з вашого боку, здавалось, що вже нічому я дивуватись не буду. Але ваша ницість, з якою ви намагалися втілити намір про мій арешт, мене таке вразила. Адже ви не збиралися шукати хоча б формальні підстави для такого превентивного затримання, а доручили виконати цю брудну роботу ірпінським міліціонерам та суддям, переклавши на них відповідальність, і навіть не підказали їм, що і як вони мають робити, мовляв, думайте самі. І це при цьому, що ви, напевно, чудово знаєте, як нечасто зараз я буваю у себе вдома і в Ірпені взагалі. Але крайніми для виконання злочинного наказу ви визначили саме ірпінських правоохоронців, і добре, що на Майдан вчасно надійшов сигнал з обласного Управління МВС. Тож людям не довелося скоювати правопорушення, адже в Ірпені я так і не з"явився.

Не з"явився не через страх і не через бажання вигородити ірпінських міліціонерів та суддів. Не бачу причин їх вигороджувати. Вони нічим не гірші за мене, і повинні самі мати мужність сказати "Ні" вищому начальству, яке примушує їх порушувати Закон. Не з"явився навіть не тому, що збираюся, якщо сказати пафосно, зберегти себе для участі у здобутті перемоги. Я не страждаю манією величі та реально оцінюю свою роль: і вибори, і мирна оксамитова революція, якщо до такого дійде, відбудуться і без моєї участі, і від моєї відсутності аж нічого не втратять. На жаль чи на щастя не є я аж таким вершителем доль та впливовим чинником. Звичайно, я дуже ображусь, якщо мене позбавлять можливість брати участь у цих доленосних для України процесах, і намагатимусь помститися (законним шляхом - суди, нова прокуратура тощо) тим, хто забере в мене таке задоволення (а якщо не я, то це зроблять мої соратники). Бо дуже вже хочеться бути особисто причетним, щоб потім дітям розповідати, враженнями з друзями за столом ділитися, поринати у яскраві спогади. От саме тому я й не збираюсь іти у підпілля, бо тоді моя особиста причетність до того всього буде такою самою, як і під час перебування за гратами.

Смішно сказати, але у період між двома турами виборів мене іноді відвідувало крамольне бажання, щоб мене заарештували до кінця виборів. Знов таки не через бажання прославитись (яка тут слава, коли затримують і закривають купу людей), а тому, що таким чином я б міг надурити свою совість. Бо вона мене гризла за те, що я, за браком часу, не встиг зробити. Тепер я за грати не хочу. Бо того, що я не зробив, уже не зроблю. Поїзд пішов - вибори насунулися.

Сьогодні я не схотів зустрічатися з вами, бо, як у кожної людини, в мене, попри мою реальну самооцінку, все ж залишалися перед днем виборів деякі "хвости", тобто справи, які я мав доробити. Щойно я їх закінчив і тепер зі спокійною душею, що від мене особисто уже нічого не залежить, і від моєї відсутності ніщо не постраждає, я ходитиму по вулицях, де ви можете, якщо маєте ще таку потребу, мене "загребти". Ховатися я не збираюсь, адже відчуваю себе вільною людино, хай і у невільній країні, а тому не збираюся давати до ваших рук такого козиря, як переховування нібито від відповідальності занемкоєні мною правопорушення. Більше того, сьогодні, протягом визначеного Законом України "Про вибори Президента України" часу (з 8.00 до 20.00) я маю твердий намір завітати до Ірпеня й скористатися своїм правом голосу на виборчій дільниці за місцем проживання, оскільки відкріпного посвідчення я не брав.

З цими словами я і лягатиму спати, чого і вам бажаю, оскільки година вже пізня, і у вас також, напевно, очі злипаються.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101007884.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua