Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-11-2004
:: Заява Української діаспори з приводу президенських виборів

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101139126.html

Світовий Конґрес Українців та його складові організації у тридцятьох країнах світу активно спостерігали процес виборів президента України 21 листопада 2004. Наші висновки обосновані спостереженнями около 250 міжнародних спстерігачів, котрі були акредитовані ЦВК від СКУ та нашої складової організації Українського Конґресового Комітету Америки в якім були представники Конґресу Українців Канади.

Незважаючи на остаточний результат виборів, який подасть ЦВК, на сьогоднішній день ясно, що навіть при підрахунках ЦВК, кількість голосів для обох кандидатів надзвичайно подібна і тому ми вважаємо, що порушення, котрі відбулися у користь кандидата Віктора Януковича вплинули на результат поданий ЦВК. Тому коли б ЦВК проголосила Президентом Віктора Януковича, його не можна вважати обраним народом. У випадку, коли б ЦВК проголосила Президентом Віктора Ющенка, треба констатувати, що Віктор Ющенко переміг помимо поважних перепон та порушень не в його користь.

Між порушеннями треба зачислити такі примітивні приклади як: не особисте голосування, надання виборцеві більше чим одного бюлетеня, намагання вкидати жменю бюлетенів у виборчу урну навіть представниками дільничних виборчих комісій або їхніми друзями, т.зв. карусель, відкрите підкуплення виборців тощо. Ще більший вплив мали такі події як направлення виборців голосувати за кандидата Януковича самою дільничною комісією, шляхом висилки запрошення на голосування з памфлетом про кандидата Януковича, вказівки за кого голосувати особисто надані виборцям членами дільничних виборчих комісій, керівниками заводів тощо. З найбільшими наслідками використовувались на користь кандидата Януковича ресурси держави України та навіть чужих держав не демократичного устрою, напр. Росії та невизнаного Придністров’я. Також треба згадати про задержання та намагання залякувати спостерігачів кандидата В. Ющенка.

Українська Діяспора, діяльність якої координує СКУ, вітає Віктора Ющенка з перемогою та пропонує йому наші послуги на користь нашого народу та на благо незалежної демократичної Української Держави.

Київ, 22 листопада 2004

Президент СКУ Аскольд Лозинський
Генеральний Секретар СКУ Віктор Педенко
Президент УККА Михайло Савків
Екзекутивний Директор КУК Остап Скрипник

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101139126.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua