Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 23-11-2004
Euronews-France: Українська опозиція у бойовій готовності

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101205456.html

Французька версія: Українська опозиція у бойовій готовності

Десятки тисяч прихильників Віктора Ющенка, які зібрались у Києві, продовжують протестувати проти результатів президентських виборів. Лідер опозиції з трояндою в руці, колишній прем’єр-міністр реформатор прозахідної орієнтації, хоче передати урядові чітке звернення.
Ющенко прагне наслідувати приклад Грузії, президента якої було скинуто минулого року шляхом громадянського протесту. Тому на Майдані Незалежності поміж помаранчевого моря опозиційного кольору, майорить кілька грузинських прапорів. Маніфестанти не зважають на холоднечу. Вони лишались тут усю ніч.

народний депутата від опозиції Юлія Тимошенко закликала прихильників Ющенка розпочати величезний загальнонаціональний страйк. Потім вона закликала маніфестантів зібратись сьогодні перед парламентом і вимагати невизнання результатів виборів
У неділю екзит-пол показав перемогу з великим відривом Віктора Ющенка. Але вчора ЦВК розбила всі сподівання цього натовпу і проголосила перемогу суперника – проросійського прем’єр-міністра Віктора Януковича.

У таборі переможців свято було зіпсуте масовим протестом, що здійнявся по всій Україні (тут відео ряд демонструє штаб Януковича, колишній кінотеатр „Зоряний – М-І). Віктор Янукович, наступник Президента Леоніда Кучми, офіційно отримав більше 49% голосів і планує якомога швидше взятись до роботи. Через телебачення він закликав свого суперника сісти за стіл переговорів і обговорити майбутнє країни. Він також закликав до спокою, миру і єдності. Звертаючись до виборців Ющенка, він пообіцяв на майбутнє взяти до уваги їхні побажання.

На переважно росіійськомовному сході України, і особливо у Донецьку, прихильники Януковича мобілізувались для підтримки офіційного переможця виборів.


Англійська версія: Багатотисячні протести проти результатів виборів в Україні

Попри мінусову температуру, тисячі українців приїхали до Києва цієї ночі, оскільки розкол нації, спричинений президентськими виборами, поглибився. Лідер опозиції Віктор Ющенко після того, як офіційні результати виборів зробили його переможеним, закликав своїх прихильників не припиняти протест. Підтриманого Москвою прем’єр-міністра Віктора Януковича вже привітав з перемогою у виборах Президент Росії Віктор Путін.
Проте, нажаль Захід і міжнародні спостерігачі кажуть, що влада була замішана у численних грубих порушеннях. Країна розділилась: західні області і столиця кажуть, що визнають своїм президентом лише Ющенка. на сході святкували перемогу Януковича.
У Києві маніфестанти тримають грузинські прапори – нагадування про масові протести, які рік тому усунули від влади Шеварднадзе. Вночі, коли температура у Києві впала нижче нуля, натовп зменшився, але все ще лишався вражаючим.
У той же час від правоохоронців надходить суперечлива інформація. З їхнього веб-сайту зникла заява про „негайне і остаточне” придушення будь-якої протизаконності.
У штабі Януковича ті, хто вірить у перемогу, святкують її тихо. Сам прем’єр-міністр звернувся до народу із закликом примирення.
Він висловився за майбутню співпрацю з „тими, хто кличе народ на барикади” і назвав Ющенка і його прихильників „жменькою радикалів”. Але він висловився за необхідність переговорів для полагодження теперішньої ситуації. Він пообіцяв на майбутнє взяти до уваги побажання тих, хто голосував за його опонента.
Прихильники Януковича також вийшли на вулиці, найбільше на сході, в Донецьку. Коли Україна, маючи потенціал промислового і сільськогосподарського гіганта, здобула незалежність з десяток років тому, вона все ж лишилась у пострадянському блоці . теперішню ситуацію можна вважати проявом і поглибленням традиційного поділу між російськомовним Сходом і націоналістичним Заходом.


Російська версія: Украина выбрала президента

Не расходиться до признания победы Виктора Ющенко на президентских выборах решили сторонники украинской оппозиции. Более 100 тысяч человек собрались на площади Независимости в центре Киева. Они требуют аннулировать предварительные результаты выборов, считая их сфальсифицированными, и добиваются объявления Виктора Ющенко избранным президентом Украины. Сам лидер правоцентристской оппозиции призвал собравшихся "защищать каждое дерево, каждую палатку" на площади.

По данным Центризбиркома после подсчета практически всех бюллетеней, отрыв премьера Виктора Януковича от лидера оппозиции составляет 3%. Сам Янукович,отметив, что нужно дождаться официальных итогов голосования, уже призвал Виктора Ющенко сесть за стол переговоров и обсудить будущее Украины.Администрация Киева призвала парламент страны выразить недоверие Центризбиркому, сегодня парламент собирается на экстренное заседание.

Как заявила представитель команды Ющенко Юлия Тимошенко, если парламент Украины не удовлетворит требования оппозиции, последняя будет штурмовать администрацию президента. На сторону оппозиционного кандидата встали по меьшей мере 3 областных центра на западе Украины: Львов, Ивано-Франковск и Тернополь. По всей стране раздаются призывы к общенациональной забастовке.

Тем временем в штабе премьер-министр Виктора Януковича празднуют победу. Вечером в понедельник действующий президент выступил с обращением. Он заявил, что большинство избирателей отдали предпочтение ему и его программе, призвал граждан страны к примирению и воссоединению.

Янукович осудил призывы оппозиции выйти на баррикады, назвав их "попытками расколоть Украину", и пообещал, что взгляды его оппонентов будут учтены новым правительством. Заявление Центризбиркома о том, что Янукович лидирует на выборах приветствовали сторонники действующего премьер-министра на митингах, прошедших в крупных городах на востоке страны.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101205456.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua