Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 23-11-2004
Sean: З речами - на вихід!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101211198.html

У них багато спільного.
Жодному з них вже не бути Президентом. Жоден з них більше не буде Прем'єр-Міністром.
Ні Леонід Данилович, ні Віктор Федорович.

Персональні сподівання Януковича, розрахунки Кучми з його оточенням та гегемоністичні плани донецького клану накрилися мідним тазиком
При цьому серед чинників, що зумовили капець всім сподіванням янучарського табору, дії штабу Віктора Ющенка посідають не перше місце. Були вдалі ходи, були прорахунки. Штаб Ющенка як такий своєї безумовної переваги над суперником не довів.

Проте янучари не врахували один чинник. Не врахували тому, що не здатні. Вони не вірили в його існування, як можливо не вірять в існування Бога і те, що Київ перебуває під захистом архангела Михаїла. Цей чинник - політична Нація. Хто хоче, може назвати це Народом, Громадянським суспільством. Вільні громадяни, іхня воля і їхня солідарність.
Вони не здатні уявити, як люди можуть за власною ініціятивою вартувати виборчі дільниці, захищаючи їх від бандитів.
Вони не здатні уявити, як люди можуть за власною ініціативою носити символіку кандидата в Президенти, як люди, не змовляючись, можуть зробити кількамільонне місто помаранчевим.
Вони не здатні уявити, як люди в десятиградусний мороз можуть ночувати просто неба - за ідею.
Вони не здатні нас зрозуміти.

У цьому їхній програш. Вони думали про народ, вимірюючи за своїми еталонами, за поняттями, де є тільки "правільні пацани", котрим можна все, і "лохи", доля яких - бути у кутку, гарматним м'ясом, вічними потерпілими. Вони не знають сумного досвіду царя з казки Леоніда Філатова: "Здесь собрался у ворот ентот…как ево…народ. В опчем дело принимает социяльний оборот".
Вони не знають (хоча б із книжки про Рембо) основну заповідь "зелених беретів": уникати бою з тими, кого не знаєш, як самого себе. Вони ж про головного суперника склали цілком хибне уявлення. І зробили другу помилку.
Привіт Медведчуку, Павловському, Тігіпку, Піховшику, всій бригаді Гавришів-Шуфричів. Відстій, а не робота!

21-22 листопада 2004 року вони перегнули палку, передали куті меду, перевищили больовий поріг новонародженої політичної нації.
І тепер в них нема шансів. Є тільки вибір. Піти на заздалегідь програшну (не сьогодні так завтра) війну з народом або просто піти.

Відтак у них багато спільного. Та є і відмінність. В одного нема шансу піти на третій строк і є шанс піти на перший. В іншого нема шансу піти на перший строк, а є шанс піти на третій.
Треба робити вибір.

P.S. Щодо ж великого донецького бізнесу, то в нього ще є зовсім непоганий варіянт - визнати законно обраного Президента - Віктора Ющенка. Тим самим вигідно позбутися одіозного іміджу і заявити про реінкарнацію в легальній іпостасі. І отримати прозорі правила в Україні та ринки на Заході і в Росії.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101211198.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua