Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 24-11-2004
Майдан-Інформ: Поступ помаранчевої революції. ДАЙДЖЕСТ. 23.11.2004

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101284045.html

Пізньої осені, по-зимовому холодної, в Україні вирує помаранчева, кольору сонця і вогню, весна, розтоплюючи багаторічну кригу брехні, корупції, сваволі. У повітрі пахне свободою. Серця людей запалюються прагненням волі, правди і справедливості. Щури ховаються від яскравого світла.
Майдан-Інформ ніколи не був схильний до пафосу і сам собі дивується. Це таки весна нації.

Вчора відбулося позачергове (читай - надзвичайне) засідання Верховної Ради, скликане на вимогу народних депутатів від опозиції. Ні більшовики (екс) ні комуністи не з'явилися. Кучмісти укупі з янучарами не прийшли, приславши самотнього Пустовойтенка, котрий віщував про діалог (а що ж раніше? - Майдан-Інформ). А полум'яні симоненківці випхали на трибуну тов. Адама Мартинюка, котрого бурно пронесло на чергову агітпропівську лекцію про підступи імперіалістів. Натхненні стотисячним (принаймні) мітингом навколо будинку ВРУ, народні депутати запросили Віктора Ющенка скласти присягу. З трибуни парламенту Ющенко, поклавши руку на Острозьку Біблію, склав символічну присягу на вірність народу України.

Вечірня хода народу до "будинку з потворами" (вул.Банкова, прямісінько напроти "дому з химерами") завершилася мирно, даруванням квітів міліції, котра (спецпідрозділ "Барс") виявила толерантність і навіть виявляла, поки що не надто відверто, прихильність до жовтогарячого кольору. Самих потвор у будинку виявлено не було. Частина людей залишилася на цілодобову мирну блокаду адміністрації, інші повернулися на Майдан Незалежності, де 24.11.2004 вранці поновиться акція народної мобілізації
До речі, хто знає, де громадянин Кучма Л.Д. Він зник. Тих, хто побачить його (не у запису по ТБ, а хоча б у прямому ефірі), просимо повідомляти Майдан. За деякими даними (http://maidanua.org/static/news/1101166990.html, http://www.maidan.org.ua/static/news/1101243396.html) він вже кілька днів тому залишив Київ. Переховується? Перейшов на нелегальне становище?
Гарант зі свого глибокого запілля лише спромігся на вельми сіру, як і він сам, телефонну заяву невідомо до кого.

Українська опозиція виступила зі зверненням до парламентів і народів світу (http://maidanua.org/static/mai/1101204824.html), констатувавши брутальну фальсифікацію виборів, повідомивши про початок акції громадянської непокори і закликавши визнати нового Президента України - Віктора Ющенка.

Вночі надходили повідомлення про спроби влади зашкодити прибуттю до Києва численних груп громадян з регіонів, котрі вирушили до столиці на підтримку законно обраного Президента Ющенка. Проте майже в усіх випадках (к прим. http://maidanua.org/static/news/1101196458.html ) прихильники кандидата-переможця долали перешкоди на своєму шляху. Пізніше шляхи було розблоковано (що підтверджується, зокрема, дослідженням народного депутата О.Гудими, котрий засвідчив, що відтепер "ДАІ м.Києва служить виключно українському народу": http://maidanua.org/static/news/1101211904.html )

Масовий рух на підтримку Президента-Ющенка розгортається в областях. Майдан-Інформ просто не має змоги тут перерахувати всі міста, де відбулися масові (масові! Майдан-Інформ багато чого бачив і має з чим порівнювати) громадянські акції, у т.ч. у Харкові, Дніпропетровську, Сумах, Рівному, Запоріжжі, Кіровограді, Черкасах, Ужгороді тощо. До Київської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської міських рад, котрі раніше прийняли рішення про визнання Ющенка Президентом України, сьогодні приєдналися Винниця (http://maidanua.org/static/news/1101197820.html), Луцьк (http://maidanua.org/static/news/1101208727.html), Хмельницький (http://www.maidan.org.ua/static/news/1101249920.html) і безліч менших міст та містечок. Пізніше естафету підхопили і обласні ради.
Відкрито і офіційно заявили про підтримку Ющенка низка вищих навчальних закладів - від Львівського національного університету до Києво-Могилянської академії, Київського політехнічного інституту та окремих факультетів КНУ.

Група українських дипломатів виступила з протестом проти перешкоджання здійсненню народом свого права на вільне волевиявлення, закликавши колег об'єднуватися у боротьбі за демократичну, чесну, незалежну Україну (текст звернення див. тут: http://maidanua.org/static/news/1101187142.html)

Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви виступив зі зверненням до вірних та всіх людей доброї волі, в якому зокрема йдеться: "Коли люди виходять на вулицю захищати свої конституційні права мирним способом, вони не є темною масою і „вулицею”. Це люди розважні, жертовні і відповідальні, яких належить пошанувати і до голосу яких треба прислухатися, бо „голос народу – це голос Божий”. Читайте повний текст: http://www.maidan.org.ua/static/mai/1101231403.html

Останнім часом на Майдан повсякчас надходять повідомлення, вельми сумні. Для режиму. Співробітники силових структур (у т.ч. і з високими званнями) заявляють, що вони у жодному разі не виконають наказу влади щодо застосування сили проти людей, а навпаки стануть на бік народу (http://maidanua.org/static/news/1101172543.html, http://www.maidan.org.ua/static/news/1101246494.html, http://www.maidan.org.ua/static/news/1101241417.html). Львівські міліціонери пов'язують помаранчеві стрічки, івано-франківська міліція офіційно проголосила про вірність законно обраному Президенту Ющенку.

Тим громадянам, котрі отримують від режиму пропозиції за великі чи не дуже гроші взяти участь у театралізованих постановках за Януковича, Майдан-Інформ дуже радить заздалегідь (щоб не було потім сумно і боляче) ознайомитись з наочним прикладом класичного воровського ставлення "янучарів у законі" до простих людей: http://maidanua.org/static/news/1101202970.html . Приклад витверезлвює.
А насільки "демократично" проходили вибори на дільницях Донецької області, свідчить заява іноземних спостерігачів - http://maidanua.org/static/news/1101168773.html .

Президент Грузії Михайло Саакашвілі у річницю "революції троянд" привітав український народ, побажавши нам успіху, миру, спокою і перемоги, запевнивши, що в ці дні грузинський народ є разом з українським (http://www.maidan.org.ua/static/news/1101239625.html). Ми не маємо сумнівів, що за рік зможемо привітати грузинський народ в день річниці нашої помаранчевої революції.

Виборчий штаб Віктора Ющенка в Могилянці оголосив про свою роботу до перемоги (http://maidanua.org/static/news/1101205117.html). Майдан-Інформ, своєю чергою, працюватиме і до перемоги і після неї.


Ці та інші повідомлення - в "Новинах" (http://maidan.org.ua/news/list.php3?bn=maidan_news&site=maidan ) та "Статтях" (http://maidan.org.ua/static/mai.php?site=maidan&bn=maidan_news ) Майдану.

Разом - переможемо!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101284045.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua