Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-11-2004
Лист:: У Варшаві далеко після опівночі писане...

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101347168.html

У Варшаві далеко після опівночі писане...

Півдругої ночі (у Києві вже півтретьої), а в польському телебаченні – чергова програма про тривожну атмосферу в Україні. Помаранчеве тло у студії, помаранчевого кольору біжучий рядок з найновішими інформаціями з української столиці, помаранчеві кокарди у петлицях ведучих...
Вкотре ловлю себе на думці про відчуття ірреальності того, що відбувається...
Невже це про мою країну кричать заголовки статей на перших стрінках найбільших газет, невже то Варшавою уже третій день поспіль маніфестують сотні, а тепер і тисячі поляків з українськими знаменами, скандуючи „Київ-Варшава – спільна справа!”, чи ж то мої краяни зі Львівщини підспівували вчора полякам, котрі прийшли під українське посольство з плакатами „Ukraina bez Putina!” їх національний гімн?..
А може то не до нас, маніфестантів, підбадьордиво сигналять клаксонами водії автомобілів, може не нам привітно махають руками перехожі? Чи ж би то було можливе, щоби у центрі Варшави, навпроти Міністерства закордонних справ на чиємусь балконі висів великий плакат „Wolna Ukraina”, а такстисти, почувши мій український акцент тиснули руки й просили переказати „туди”, що польський народ разом із народом українським? Як то сталося, що хітом цієї пізньої осені є „Szcze ne wmerła Ukrajina”, себто „Ще не вмерла...” писана польськими літерами? Що провідні польські політики опинилися в одних помаранчевих лавах із українськими заробітчанами?..
Господи, чи ж то мій народ, який роками, ввібравши голову в плечі, відчуваючи себе постійно приниженим, нині, випроставшись, голосно заявляє у цій країні про те, що є великим і гордим? У відповідь на це – усмішки, оплески, і тисячу разів повторюване запитання: „Чим можемо вам допомогти?”
Так, це ми... Поляки і українці. Ті, хто ще рік тому роздряпували до крові рани минулого, нині стоїмо пліч-о-пліч і охриплими від тривалого скандування „Ю-щен-ко пре-зи-дент!!!” голосами разом співаємо класику польської „Солідарності” „А мури рунов-рунов...” („А мури впадуть-впадуть...”).
А таки впадуть!!!
Мур між нашими народами уже впав.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101347168.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua