Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-11-2004
Сафулько С.Ф.: Звернення до адвокатів та народу України.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101367927.html

21 листопада 2004 р. стало днем всеукраїнської жалоби чесних громадян України. В цей день влада на чолі з Президентом України Кучмою Л.Д., головою його адміністрації Медведчуком В.Л., прем’єр-міністром Януковичем В.Ф. та їх опричниками зґвалтувала український народ. До влади прийшла темна, злочинна сила, яка хоче накинути налигач не тільки на санаторії Криму, землю в Пущі-Водиці, промисловість, а й на всю Україну, на її історію, на душу і тіло кожного з її мешканців — кожного з нас.

Як Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури України, я заявляю: українська адвокатура не має нічого спільного з цією бандою. Ми не маємо нічого спільного з ідейним натхненником і політичним виконавцем цього ганебного сценарію головою адміністрації Президента Медведчуком Віктором. Він давно вже перестав бути з адвокатами, давно зрадив українську адвокатуру, наплював на високу довіру, яку йому висловили у свій час адвокати. Так само він теж зрадив весь український народ. Ми звертаємося до всіх громадян, які пов’язують Медведчука В.В. з українською адвокатурою, і адвокатуру з ним із заявою про те, що це звання адвоката він носить незаконно, і це є найбільшою ганьбою і приниженням адвокатури України. Настав час чесно і публічно про це сказати. Більше десяти років українська адвокатура несе це тавро, і пора його скинути. Люди повинні знати — Українська Адвокатура – це не Медведчук В.В.

Чесні українські адвокати відмовилися під час виборів виконувати дуже високооплачувані пропозиції Партії Регіонів по веденню в судах справ на боці кандидата в Президенти України В.Януковича. Ми підтримуємо ідею Всеукраїнського політичного страйку. Ми готові безоплатно надати висококваліфіковану правову допомогу учасникам сьогоднішніх напружених політичних днів та подій.

Українська адвокатура — зі своїм народом. Ми — проти свавілля влади. Уряд Януковича В.Ф. нічого не зробив для поліпшення захисту прав особи в нашій державі. Навпаки — в Україні грубо порушується конституційне право на захист, абсолютно не забезпечено конституційне право на правову допомогу, яке передбачене ст. 59 Конституції України. Нас примушують працювати задарма у справах за призначенням, тим самим, фактично, позбавляючи підзахисних кваліфікованої юридичної допомоги. Адвокатів виселяють із орендованих ними приміщень для передачі їх в бізнес. Жодним пальцем на усунення цих кричущих фактів не поворухнули ні Кучма, ні Медведчук, ні Янукович, хоча ми про них писали сотні разів, і зверталися до кожного з них.

Нинішня влада — не від народу, не від Бога. Вона — від диявола. Я звертаюся до своїх колег в Україні з проханням підтримати народ у його боротьбі за право жити вільно і по закону, а не «по понятіям». Давайте допоможемо своїми консультаціями, роз’ясненнями, підготовкою документів людям, які не хочуть бути, та й не є «козлами». Якщо ми не зробимо цього — це тавро ми нестимемо до могили. Я звертаюся до адвокатів із закликом не отримувати будь-яких нагород, відзнак від «президента» Януковича. Я звертаюся із закликом відмежуватися від приналежності до Медведчуківської спілки, а бути з народом. Я особисто на знак протесту проти свавілля, яке чиниться, виходжу із Спілки адвокатів України, президентом якої є Медведчук і закликаю так зробити всіх чесних адвокатів. Я також звертаюся із закликом допомогти матеріально комітетам порятунку, людям, які на вулиці.
Згадайте ті слова, які ми вимовляли, складаючи присягу. Ми клялися дотримуватися законодавства, бути справедливими і принциповими, чесними, уважними до людей, всюди і завжди берегти чистоту звання адвоката. Наше покликання — захищати права, а не безправ’я. Ми хочемо, щоб Конституція і закони не були простим текстом, який можна порушити. Ми — хочемо жити в країні чесній, а не злочинній, ми маємо служити народу, а не банді.

З повагою,
голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, член Вищої ради юстиції України
Сафулько С.Ф.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101367927.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua