Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-11-2004
Ректори вищих навчальних закладів Львівщини: Заява
www.obkom.net

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101391699.html

Голові Верховної Ради України

Литвину В.М.

Розширена Рада ректорів вищих навчальних закладів Львівщини на екстреному засіданні 24 листопада 2004 року одноголосно визнала Президентом України Віктора Андрійовича Ющенка.

Висловлюємо своє обурення з приводу брудних фальсифікацій виборів Президента України і засуджуємо дії влади, яка сприяла їм й організовувала їх. Вся передвиборча кампанія штабу кандидата у Президенти України В. Ф. Януковича була скерована на руйнування всіх моральних цінностей української молоді, які віками формувала українська традиція, культура та освіта.

Звертаємося до Вас, народних обранців, у цей критичний момент української історії стати на захист конституційних прав громадян України і захистити їх вибір.

Ми разом мовчали, коли саме державні телеканали нав’язували поділ на Схід і Захід, провокували до громадянської війни та на правах соціальної реклами витворювали образ ворога, вдаючись до пропагування фашистської символіки. Ми мовчали, коли окремі керівники вищих навчальних закладів грубо порушували академічну свободу і конституційні права українських студентів, зазіхаючи на їхню гідність та їхній голос, і тим самим вкотре засвідчували про тривожні тенденції авторитаризму в освіті, про очевидну асиметрію у взаємостосунках Уряду, суспільства та вищих навчальних закладів. Ми мовчали, коли рука міліції посягнула на наших студентів у Сумах, а відтак і в усіх куточках нашої країни, назвавши їх терористами та злочинцями. Ніде силові структури, відповідно до Лімської декларації академічних свобод та університетської автономії, не втручаються в академічне життя університетів.

Ви злочинно мовчите і тепер, коли війська чужої держави скеровують автомати і багнети в обличчя і серця наших молодих громадян.

Шановні народні депутати! Настав час вибору між правдою і фальшуванням, між свободою та авторитаризмом, між гідним дотримуванням загальнолюдських цінностей та їх плюндруванням.

Зробіть гідний вибір, не зганьбивши українських національних ідеалів і державницьких традицій! Скажіть своє “Ні!” брехні, насильству, маніпуляціям, розпалюванню ворожнечі, штучному поділові нашого суспільства! Народ вимагає справедливості й істини. Підтримаймо його!

Голова ради ректорів

вищих навчальних закладів Львівщини,

ректор Львівського національного університету імені Івана Франка

професор Іван Вакарчук

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101391699.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua