Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-11-2004
Володимир Бойко: Годі брехати, пане Смєшко!
Грані-Плюс

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101392773.html

Складається враження, що голова СБУ Смєшко нарешті наважився виправдати своє веселе прізвище й вирішив трохи порозважати українських громадян. Бо, погодьтеся, керівник служби безпеки, який не відає про незаконне перебування на території його країни військових підрозділів іноземної держави — це дійсно смішно.

Виявляється, голова СБУ ретельно перевірив повідомлення народних депутатів про присутність на території України сил російського спецназу й дійшов висновку, що ніяких таких сил не має. Бо дозвіл на їхнє перебування може давати виключно Верховна Рада, а вона, як відомо, ніякого такого дозволу не давала.

Але мусимо засмутити головного українського борця за національну безпеку. Тобто, Верховна Рада дійсно не дозволяла ніяким іноземним спецназам придушувати народне обурення з приводу безсоромної фальсифікації результатів президентських виборів любителем чужих шапок. Але це не зовсім не означає, що іноземні чоботи не топчуть нашу землю.

Як сказано в поширеній прес-службою СБУ заяві, „Служба безпеки України звертається до представників всіх політичних сил і засобів масової інформації із проханням утриматися від оприлюднення неперевірених чуток”. Тому дозволимо собі поширити перевірену чутку.

Якщо пан Смєшко хоче довідатися про те, в який спосіб на територію України потрапили перші кількасот бійців підрозділу спеціального призначення „Витязь” Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації, йому достатньо допитати сумновідомого транспортника пана Кірпу і поцікавитися, з якого такого дива Мінтранс напередодні як першого, так і другого туру голосування забороняв польоти літаків малої авіації в 100-кілометровій зоні навколо Києва. Якщо ж керівництво „Укравіатрансу” не захоче зізнаватися, то ми залюбки розповімо, що це робилося для звільнення повітряних коридорів, необхідних для незаконної доставки літаками транспортної авіації російського спезназцу.

Перший такий літак пройшов над Києвом 23 листопада 2004 року о 1 год. 32 хв. за київським часом. Це був АН-26 військово-повітряних сил Росії, бортовий номер RA-26410 FL. Літак приземлився в аеропорту „Гостомель” поблизу Ірпеня та висадив бійців „Витязю”, які о 10-й ранку були розташовані на базі підрозділу спеціального призначення „Барс” МВС України та перевдягнуті у форму української міліції.

За 2 години, о 3год.17хв. за київським часом транзитом на „Гостомель” через Київ пройшов ще один літак з аналогічним вантажем. На цей раз це був український ИЛ-76 UTK.

До речі, нагадаю військовому розвідникові панові Смєшку, що ИЛ-76 бере на борт 120 чоловік особового складу. А якщо облаштувати ще одну палубу — то й всі 250. Бійці „Витязю” з цього борта також були розміщені в Ірпені й також перевдягнулися у форму працівників МВС України. Того ж дня, о 22 годині, російські „витязі” покинули Ірпінь і автобусами були перевезені до Києва.

Також хочеться нагадати Голові СБУ, що „Витязь” — це загін спеціального призначення внутрішніх військ МВС Російської Федерації, створений в 1991 році на базі учбової роти, яка займалася придушенням заколотів у місцях позбавлення волі, зокрема для боротьби з так званими „сепаратистами”. У 1994-96рр. „Витязь” активно воював у Чечні, де був помічений у боях під Первомайськом. У 1999-2003 рр. цей загін брав участь у так званих „антитерористичних операціях” на території Північного Кавказу. У жовтні 2002 році „Витязь” труїв газом глядачів мюзиклу „Норд-ост”, які опинилися в заручниках.

Наступного дня, 24 листопада, два літаки з російськими спецназівцями приземлилися вже в київському аеропорту „Бориспіль”. Про це народним депутатам повідомив заступник командира авіаційної бригади по тилу полковник Ляшенко, який відмовився виконувати наказ по обслуговуванню транспортних літаків з іноземними військовими на борту. Щоправда, Центральний штаб Віктора Ющенка, оприлюднюючи цю інформацію, назвав другий російський загін також „Витязем”, хоча є підстави вважати, що насправді на гостинну київську землю з посадкою у Борисполі прибув інший російський спецпідрозділ, мета якого — здійснити операцію прикриття при вивезенні найціннішого, що є зараз в Україні для Російської Федерації. Тобто — архівів Служби безпеки та Головного розвідувального управління Міноборони. І, насамперед, особових справ агентури цих установ, які надалі можна буде використовувати в спецопераціях проти нашої держави та вербовки її високих посадовців.

Ясна річ, що Служба безпеки України впродовж півгодини найретельнішим чином перевірила повідомлення народних депутатів і встановила, що полковник Ляшенко дійсно відмовився виконувати наказ і дійсно через це подав рапорт про відставку. Але ніяких спецназівців знову ж таки виявлено не було. С чого можна зробити висновок, що незвані гості вештаються по Україні, наче примара комунізму по Європі.

Треба зазначити, що усі ці „Витязі”, взагалі-то, для розгону мирних демонстрантів не призначені. Діяльність подібних загонів лежить у царині таких делікатних завдань, як викрадення людей і документів та знешкодження терористів. Але це не міняє суті питання — що їм тут робити й на чиє запрошення вони прибули?

Якщо пан Смєшко хоче нас запевнити, що незаконне проникнення в Україну військових підрозділів сусідньої держави не можна вважати інтервенцією, ми з ним, мабуть що, погодимося. Бо інтервенція — це коли військовики виконують бойове завдання на чужій території, будучи вдягнутими у власну форму. У тих випадках, коли їх перевдягають у форму міліціонерів держави-жертви, слід говорити не про інтервенцію, а про міжнародний тероризм, відомим борцем з яким наразі є президент Росії Путін.

Тому хотілося б порадити панові Смєшку поменше розважати нас своїми заявами та пам’ятати, що він є офіцером, який дав присягу народові України, а не окремим її двічі засудженим громадянам.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101392773.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua