Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-11-2004
Ректор Львівського національного університету Іван Вакарчук: Міністрові внутрішніх справ України Білоконю М.В.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101400239.html

Міністрові внутрішніх справ України Білоконю М.В.

Шановний пане Міністре!

Академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка, як і академічні спільнота України взагалі, завжди поважала закони України і демонструвала високу культуру дотримування правопорядку. Викладачі і студенти нашого Університету в ці доленосні для нашого народу дні вкотре підтвердили високу культуру цивілізованого захисту свого волевиявлення, спираючись на свої конституційні права і на найважливіші документи Європейського права (Європейську конвенцію захисту прав людини та основних свобод, Документ Копенгагенської наради Конференції з питань людського виміру НБСЄ, Празьку хартію для нової Європи тощо).
Вчора ми від імені Ради ректорів вищих навчальних закладів Львівщини опублікували в засобах масової інформації „Відозву до всіх органів правопорядку та військовослужбовців”, у якій висловили переконання, що для тих мільйонів людей, які вийшли сьогодні на вулиці Києва та інших міст України, присутність представників МВС буде підтримкою і захистом, а не загрозою. Ми сьогодні захищаємо не лише нашу громадянську гідність, а й гідність людей у міліцейській формі. Академічна спільнота переконана, що український народ не ділиться на Схід і Захід, на цивільних і військових та міліціонерів. Тому ми свідомо звертаємося до Вас, бо віримо, що Ви оберете правильний і чесний шлях.
Нас надзвичайно турбує той факт, що саме сьогодні МВС порушило кримінальну справу за „фактом захоплення прихильниками Віктора Ющенка Національного університету імені тараса Шевченка”. Такий факт вкотре вже підтверджує виразну асиметрію у взаємостосунках Уряду, -- і зокрема силових структур, -- і Університету. До того ж, цей факт суперечить усім міжнародним правовим документам, згідно з якими ніде силові структури, відповідно до Лімської декларації академічних свобод та університетської автономії, не втручається в академічне життя. Саме тому поліція безсила на території університетських кампусів. Прикро нагадувати, що цих законів дотримуються в найвідсталіших реґіонах світу.
Однак, вражає і ще один прикріший факт. Сьогодні ректор КНУ імені Тараса Шевченка спростував заяву прес-центру МВС, підтвердивши, що жодного „захоплення” не було, а була коректна цивілізована розмова, як і годиться в стінах справжнього Університету.
Ми закликаємо МВС України не напружувати ситуації навколо Університетів демонстративною необґрунтованою демонстрацією сили і залякування. Пам”ятайте, що Ви покликані захищати наші інтереси, а не штовхати до конфліктів, провокацій і cилових дій. Ми мовчали, коли рука міліції посягнула на наших студентів у Сумах, а відтак і в усіх куточках нашої країни, назвавши їх терористами та злочинцями. Сьогодні, в такий відповідальний час, академічна громада каже „Ні”– неправді, насильству, маніпуляціям, розпалюванню ворожнечі, штучному поділові нашого суспільства!
Суспільство вимагає справедливості та істини. Підтримайте його виваженими словами і діями!Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка,
професор Іван Вакарчук

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101400239.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua